Nevyslovená pravda raňajok Burger Kinga

káva burger king Justin Sullivan / Getty Images

Dnes to považujeme za samozrejmosť rýchle občerstvenie reťaze sa chystajú otvárať skoro, aby ráno nasýtili húfy hladných zákazníkov. Ale to bolo až 70. roky že McDonald's sa rozhodol udať smer v získavaní lojality raňajkového davu. Burger King bol trochu pozadu za dobou.


Snažia sa to však vynahradiť a ich raňajky sú celkom chutné. Kde inde dostanete Croissan'wich naskladaný vysoko s klobásou, slaninou a nadýchanými vajcami? Môžete si dať aj palacinky, ak je to skôr váš štýl - ale nech už si vyberiete čokoľvek, môžete odísť s poriadnou šálkou káva ísť s tým dokopy.Ak ste tam neboli dlho, stojí za to zmeniť si rannú rutinu, aby ste to švihli. Možno vás prekvapí - a možno vás prekvapia aj tieto veci, ktoré ste o raňajkách Burger Kingu pravdepodobne nikdy nevedeli.
Vymyslieť raňajkové menu Burger King bolo obrovským problémom

raňajky burger king Facebook

V roku 1971 spoločnosť McDonald's dala jednému z ich franšízantov zelenú na predaj ranných ponúk, ako sú šišky a sladké rožky. V nasledujúcom roku ďalší franšízant McDonald's ukázal magnátovi Rayovi Crocovi jeho nápad s raňajkovým sendvičom a krajina rýchleho občerstvenia sa navždy zmenila. Ten sendvič bol Vajcia McMuffin , a to viedlo k miliardovým príjmom spoločnosti McDonald's. Nie je prekvapením, že iné reťazce chceli zachytiť svoj vlastný kúsok ranného trhu, ale podľa Balance Small Business , Burger King čelil niekoľkým jedinečným výzvam.

Aj keď sa v roku 1979 začali snažiť pripraviť raňajkové menu, boli to ďalšie štyri roky, kým sa v Burger Kingu predstavili raňajky. Je to preto, že McDonald's mal prekvapivú výhodu - grily, ktoré používali pre svoje hamburgery, sa dali ľahko prispôsobiť raňajkovým veciam. Aby sa Burger King odlíšil od ostatných reťazcov rýchleho občerstvenia, vybudoval si svoj imidž na svojich metódach grilovania plameňom. Plameňové brojlery neboli ani zďaleka také prispôsobivé a trvalo dlho, kým sme prišli s efektívnym a chutným súborom položiek menu, ktoré reštaurácie Burger King mohli variť s existujúcim vybavením.Raňajky v Burger King nie sú také populárne, ako si možno myslíte

raňajky burger king Facebook

Burger King bol roky za ich najväčším konkurentom - McDonald's - keď išlo o to, aby sa etablovali ako reťazec raňajok. To pre nich naďalej predstavuje obrovský problém a je dosť šokujúce, keď sa začnete pozerať na čísla.

Podľa Reštaurácia , priemerná tržba jedného podniku McDonald's je okolo 2,8 milióna dolárov. Pobočky spoločnosti Burger King zvyčajne zarábajú iba asi polovicu, čo je v priemere menej ako 1,4 milióna dolárov. A raňajky? To je ešte viac prešibané.McDonald's zarába na raňajkách v priemere okolo 800 000 dolárov, zatiaľ čo v pobočke Burger King možno očakávať iba okolo 205 000 dolárov. To znamená, že väčšina lokalít dosahuje pri raňajkách iba asi 15 percent svojich ročných výnosov, a to je obrovská premárnená príležitosť. Preklenutie tejto medzery je kľúčom k pokračujúcemu úspechu spoločnosti Burger King, čo znamená, že môžete očakávať zavedenie množstva nových inovácií, keď sa budú naďalej snažiť získať svoju vlastnú časť verných zákazníkov s raňajkami.

Burgery na raňajky v Burger King - saj alebo nie?

hamburger kráľ nehorázne Matt Cardy / Getty Images

V roku 2014 vydal Burger King raňajkové oznámenie, ktoré sa na prvý pohľad zdalo zvláštne. Spoločnosť dala zelenú franšízantom, ktorí chceli urobiť Whoppers , Double Whoppers, Whopper Jr. a hranolky - spolu s ďalšími vybranými položkami na obed a večeru - sú k dispozícii na raňajky na niektorých miestach.

Business Insider hovorí, že tento krok bol reakciou na McDonaldov posun k výrobe raňajky položky dostupné celý deň, ktoré na prvý pohľad dávajú zmysel. Chuť na obed Egg McMuffin nie je čudná, ale na raňajky Whopper? To je čudné ... aj keď tiež stojí za zmienku, že krok „Burgers for Breakfast“ mohol byť najlepšie prijatý každým, kto pracuje na nočnú smenu, a ktorý po skončení svojej práce mal konečne možnosť dostať niečo o niečo srdečnejšie ako raňajky deň.

sendvič s hovädzím hrudníkom costco

Forbes bolo od začiatku pochybné, pretože bolo riskantné povzbudzovať ľudí, aby si raňajky Burger King spájali skôr so svojimi hamburgermi, ako s ich raňajkami. Mohla nastať aj ďalšia možná nástraha, a to je odcudzenie každého, kto sa snaží stravovať zdravšie. Nie je nič, čo hovorí obžerstvo ako Whopper a smaží sa pol hodiny po tom, čo sa potácaš z postele, takže to bol veľmi, veľmi riskantný krok.

Je na franšízantoch, či nechcú ráno ponúkať Whoppers, a veľa lokalít to dnes ešte neskúša.

Toto je najzdravší spôsob, ako dostať raňajky Burger King

rastie Facebook

Len preto, že sa snažíš jesť zdravé , to neznamená, že sa musíte pripraviť. Ak máte chuť na raňajky niečo trochu zásadnejšie ako jogurt, určite môžete vyraziť do Burger Kingu a niečo si vyzdvihnúť bez toho, aby ste sa cítili previnilo ... ak, teda, vyberáte múdro.

Odborníčka na výživu Bonnie Taub-Dix hovorí (cez Zdravie žien ), že vajcový a syrový croissan'wich je dobrá voľba. Dodáva sa iba s 300 kalóriami a 15 gramami tuku, ale prijímate tiež 11 gramov bielkovín, a to je dôležité.

Dostať Croissan'wich so šunkou, vajcom a syrom , a stále si vyberáte slušne. Pridáte 40 kalórií a jeden gram tuku, ale získate aj ďalších 5 gramov bielkovín. To vám pomôže pripraviť sa na správny deň, ale je tu jedno opatrné slovo: toto obsahuje 1 000 mg sodíka, čo je veľa. Ale mohli by ste urobiť oveľa, oveľa horšie.

S raňajkami Burger King môžete ľahko zjesť polovicu dňa ... všetko

dvojitá klobása u burger kinga Facebook

Aj keď nie si typ, ktorý sa má počítať kalórie a sledujte, čo presne jete, v raňajkovom menu Burger Kingu sú niektoré veci, ktoré sú pre vás také zlé, že by ste si mali pozorne premyslieť počet, a to najmä pokiaľ ide o sodík, dvakrát premyslieť.

The American Heart Association odporúča, aby ste neprijímali viac ako 2 300 mg sodíka denne, a v ideálnom prípade by toto číslo malo byť okolo 1 500 mg. Ale pozri sa na Informácie o výživovej hodnote spoločnosti Burger King , a uvidíte, že existuje niekoľko možností - vrátane Egg-normous Burrito a BK Ultimate Breakfast Platter - ktoré hodiny vysoko presahujú aj odporúčanie 2 300 mg. Mnoho ďalších - napríklad veľké hash browns, Ham, Egg, & Cheese Biscuit a Double Croissan'wich with Sausage - sa vznášajú priamo okolo hranice 1 500 mg, a to je len jeden malý sendvič na jedno jedlo dňa.

sú krevety z Vietnamu, ktoré sú bezpečné na konzumáciu

Ten raňajkový tanier je zďaleka jedna z najhorších rozhodnutí, ktoré môžete ráno urobiť ako prvé. Nielenže má 1 230 kalórií, ale je nabitý 70 gramami tuku a 33 gramami cukru - čo je viac ako to American Heart Association odporúča ľuďom dostať sa za deň.

Podvod s kupónom Croissan'wich od spoločnosti Burger King

2 rast Facebook

Kupóny BOGO na raňajkové sendviče Croissan'wich od Burger King sú dosť bežné a pravdepodobne ste ich už použili, ak tam chodíte veľmi často. Vedeli ste však, že boli žalovaní za nafúknutie ceny svojich sendvičov pre kohokoľvek, kto využil kupón?

V roku 2017 podala rezidentka v Marylande Koleta Andersonová hromadnú žalobu proti hamburgerovému gigantovi po tom, čo si uvedomila, že za použitie kupónu jej bola účtovaná vyššia cena. Poplatky sa líšili podľa miesta, ale v jednom obchode zaplatila 1 dolár za jediný klobásový croissan'wich. Keď však použila kupón BOGO, účtovalo sa jej 4,19 USD. Jej nálezy overil nielen jej právnik a súkromný vyšetrovateľ, ale aj Miami Herald, Fox hlásené.

Burger King akékoľvek pochybenia popieral, stále sa však urovnávali. Podľa Dnes , dohodli sa, že zákazníkom vrátia buď 5 dolárov, alebo dodajú darčekové karty v hodnote 2 dolárov pre každého, kto kupóny použil a v období od 1. októbra 2015 do 19. mája 2017 bol preplatený. Nároky skončili v roku 2018, tu je však potrebné sa poučiť: skontrolovať tvoje potvrdenky.

Ak narazíte na raňajky na Burger King, potrebujete predplatné

kaviareň burger king Justin Sullivan / Getty Images

Ak začnete svoje ráno s káva (a kto nie!), potrebujete vedieť o celkom úžasnom predplatnom programe Burger King. Začiatkom roku 2019 oznámili, že začínajú a program predplatného kávy , a len za 5 dolárov mesačne majú účastníci nárok na malú, pravidelnú kávu každý deň zadarmo. Nie zlé, že?

To vyjde asi na 17 centov za pohár a to nemôžete poraziť. Každý, kto sa chce zúčastniť, si musí stiahnuť aplikáciu BK a prihlásiť sa do nej Forbes , je to geniálny ťah.

Je to spôsob, ako prilákať zákazníkov nielen pred dvere, ale aj pomocou aplikácie a - s najväčšou pravdepodobnosťou - pri príchode si vyzdvihnú nielen kávu. Bonusom je aj to, že sa zákazníci môžu prihlásiť na odber prostredníctvom aplikácie. Koľkokrát ste si predplatili program, ako je tento, ale nepoužívali ste ho? To by vo vás mohlo vyvolať pocit, že je to zbytočnosť, ale keď používate aplikáciu (namiesto niečoho ako dierny lístok), Burger King vie, či ste tam už nejaký čas neboli, a môžu vám poslať priateľské pripomenutie. Každý vyhráva!

Možno budete chcieť vynechať kávu z Burger Kingu

bk káva Facebook

Káva je jednou z najdôležitejších častí raňajok, ale pokiaľ ide o raňajky Burger King, zistilo sa, že v oddelení kávy trochu chýbajú. Podľa Wall Street Journal „Program predplatného kávy Burger King mal jednu veľkú chybu: kvalitu tej šálky o 'joe. Iste, bolo to veľa v nominálnej hodnote, ale keď je káva, ktorú dostanete, neuveriteľne horká a zanecháva divnú dochuť ... je to stále veľa?

Iní zas pomerne dôsledne zaraďujú kávu Burger King na spodnú časť hromady, pokiaľ ide o kávu rýchleho občerstvenia; dokonca prišli mŕtvi ako poslední na našom vlastnom rebríčku káv rýchleho občerstvenia ... pod Taco Bell. To hovorí niečo priamo tam.

Thrillist tiež postavte kávu hlavných reťazcov rýchleho občerstvenia priamo do hlavy a nezabudnite ich všetky objednať v najrušnejšom čase dňa na kávu - raňajky - aby ste sa uistili, že každý z nich dostal spravodlivú šancu. Taco Bell možno predvídateľne prišiel posledný, sotva ho porazil pohár Burger King tak zlý, že ich to zaujímalo, či to nebolo urobené zle. Takeout tiež zaradil kávu Burger King ako najhoršiu voľbu, ktorú by ste mohli urobiť, keď si chcete dať rannú šálku ... možno si mysleli, že zákazníci budú príliš unavení, aby si to všimli?

príchute horúcich vreciek

Tu je dôvod, prečo si nemôžete objednať raňajky Burger King po uplynutí stanovenej doby

palacinky burger king Facebook

Nie je nič frustrujúcejšie, ako čakať v rade na prejazde v Burger King, predtým, ako sa zastavíte na objednávku a bude vám povedané, že prepáčte, už nepodávajú raňajky. Ak máte šťastie, môže tu zostať len croissan'wich alebo dva, ale ak sú raz preč, sú preč - bez ohľadu na to, ako pekne sa pýtate.

Nie sú to len ťažkosti so zamestnancami. Existuje veľmi dobrý dôvod, prečo sa raňajky prestanú konať, a to súvisí s teplotou.

Podľa Denné jedlo , väčšina miest Burger King je otvorená o 6:00 a okamžite začnú podávať raňajky. Je pravdepodobné, že 24-hodinová poloha sa môže začať skôr, ale keď dôjde na koniec raňajkových hodín, je to štandardné a zastaví sa o 10:30. Vstúpte o 10:35 a máte pravdepodobne smolu, ale ak to pomôže, nesnažia sa vám zničiť deň.

Raňajkové jedlá sa varia pri inej teplote ako obedové jedlá, takže akonáhle začnú pripravovať Whoppers a cheeseburgery, musia zmeniť nastavenia na rošte. Teplota sa zvýši, a to znamená, že tieto raňajky nie sú možné. Lepšie si nastav budík!

Ako sa skladajú vajcia v raňajkových sendvičoch Burger King?

bk raňajky Facebook

Keď si doma urobíte raňajkový sendvič, pravdepodobne rozbijete vajíčko na panvici, pridáte dochucovadlo a je to. To však nie je vždy prípad vajec rýchleho občerstvenia, a niektoré môžu obsahovať viac prísad, ako si myslíte. Vezmi Dunkin 'Donuts , napríklad. Ich „vajcia“ tiež obsahujú veci, ako je kukuričný škrob, sójový olej a kyselina citrónová Najjednoduchšie . Ako sa Burger King hromadí?

Nie zlé! Ich vajcia obsahujú ešte niekoľko ďalších prísad, ako by ste čakali. Sú to napríklad voda, soľ, xantánová guma, maslová príchuť, kyselina citrónová a farba annatto. V porovnaní so zoznamom ingrediencií, ktoré sa nachádzajú v niektorých vajciach reťazca rýchleho občerstvenia, to nie je nič strašné.

Existujú niektorí zamestnanci, ktorí nie sú úplne presvedčení, že vajcia Burger Kingu chutia. Keď jeden rekompenzátor opýtal sa bývalého zamestnanca, čo by si nemali objednať, v zozname boli na prvom mieste vajcia. Jednorazový zamestnanec odpovedal: „Nie som veľmi spokojný s tým, ako sa vajcia vyrábajú ráno. Majú kúsok vybavenia, na ktoré nelepivo nastriekate a položíte kovovú mriežku, ktorú potom rovnomerne naplníte touto tekutou vaječnou zmesou a BAM! asi za minútu máš 6 vajec. Uvedomujem si, že to pravdepodobne robí veľa miest, ale je mi to také čudné. “ Skutočne čudné!

Raňajky Burger King vyzerajú mimo USA trochu inak

butty raňajkový sendvič od burger king Facebook

Aj keď ste tam už nejaký čas neboli na raňajky, viete, ako vyzerá menu Burger King. Zamierte do zámoria a v ponuke nájdete rôzne položky.

Ak ste si niekedy želali, aby ste mohli mať párok v rožku alebo dve na raňajky, choďte do Japonska a Burger King vám splní všetky vaše bláznivé sny o hotdogoch. Singapur stále má Croissan'wich v ponuke, ale sú trochu zvláštne: môžete si vybrať z morčacej klobásy, chrumkavého kuracieho mäsa, húb a švajčiarskej a morčacej slaniny. Nie je to tvoja vec? Dostali tiež morku, šunku a syrovú omeletu. Môžete si nazbierať huby a švajčiarsky sendvič Malajzia , tiež spolu s Smoky Chicken Kingwich (údené kuracie, vajce a syrová omáčka) a Classic Kingwich (majonéza, vajcia, syr a niečo, čo sa volá Beefacon).

Burger King vo Veľkej Británii prešiel dlhou cestou v kombinácii raňajok a obeda a ponúkol Raňajkový kráľ , čo je v podstate placka Whopper na buchte s vajíčkom. Môžete si tiež objednať butty (ako je na obrázku). Odtiaľ je to už len na skok, preskočenie a na skok do Írska, kde si môžete objednať teplú Belgická vafle .

Nakoniec Nový Zéland . Berú raňajky vážne a Burger King ponúka nielen štandardy ako Sausage & Egg Muffin, ale aj Breakfast Bacon Burger a možnosť získať jedlo, ktoré spojí váš raňajkový sendvič s kuracím sendvičom, hamburgerom alebo klobásou.

... zaujímavý raňajkový predmet Burger King, ktorý už nemôžete dostať

obrovský od burger kinga Facebook

Podľa Zložité , bol to len jeden rok - 2005 - kedy ste mohli dostať raňajkový sendvič šampiónov: Enormous Omelet Sandwich. Správy NBC nazval to pokusom Burger King prilákať zákazníkov ponukou niečoho tučnejšieho a kalorickejšieho ako konkurencia a tento mohutný sendvič rozhodne splnil svoje meno.

Bola to v podstate omeleta a raňajkový sendvič na opečenom kotúči hoagie, ktorý dosiahol 730 kalórií a 47 gramov tuku. (A áno, je to menej zdravé ako Whopper.) Sendvič - ktorý obsahoval dvojvaječnú omeletu, tri prúžky slaniny, dva plátky Americký syr , a značná klobásová placka - mala tiež šokujúcich 1 940 mg sodíka a je tu váš sodík na celý deň.

Zdá sa, že je takmer nemožné uveriť, ale Burger King uviedol, že sendvič vyvinuli v reakcii na zákaznícke prieskumy, v ktorých sa uvádzalo, že existuje veľa ľudí, ktorí chcú viac „sýtejšiu“ možnosť raňajok, ako už bola v ponuke. Prajete si, aby ste tohto zlého chlapca mohli vyskúšať? Stále je v ponuke v Kanada .

V raňajkovom menu Burger King sú vegánske možnosti

francúzske toastové tyčinky od burger king Facebook

Vegetariáni a vegáni boli super nadšení, keď Burger King pridal Nemožné Whopper k ich menu, ale nie je potrebné čakať až do obeda, aby ste narazili na Burger King pre niektoré vegánske možnosti. Podľa Zdravie žien , majú v raňajkovom menu aj niekoľko vegánskych jedál.

Aj keď si môžete myslieť, že francúzsky toast je takmer toľko vajec ako toast, ich francúzske toasty sú v skutočnosti vegánske. A s iba 230 kalóriami a 11 gramami tuku nie sú pre vás nič strašné.

prečo je káva mcdonalds taká dobrá

Burger Kingove hash browns sú tiež vegánske a sú len o niečo vyššie v tukoch a kalóriách ako francúzske toastové tyčinky. Ak to neznie, akoby to na raňajky úplne rozrezalo, mali by ste tiež vedieť, že aj ich jablková omáčka, jablkový koláč a ich nápoje (samozrejme, okrem mliečnych koktailov), sú vegánske. Opýtajte sa pekne a možno budete môcť dať niektoré z týchto popoludňajších pochúťok na raňajky a jablkový koláč na raňajky? Prihláste sa.