Nevyslovená pravda slávnej blizzardu Dairy Queen

dq blizzard Getty Images

Ak môžu predstaviť nové príchute, môže byť Blizzard rovnako trvácny ako kornútik zmrzliny. To je analytik Richard E. Pyle povedal o Dairy Queen Blizzard, keď vtrhol do krajiny rýchleho občerstvenia pred viac ako tromi desaťročiami.


Pyle mal pri hodnotení mrazenej pochúťky nepochybne pravdu, pretože existuje len málo dezertov, ktoré môžete dostať po ceste tak dekadentne, uspokojivo a spoľahlivo ako Blizzard. V Spojených štátoch má Dairy Queen v ponuke 11 rôznych typických Blizzardov, ktoré však v obmedzenom čase pravidelne rotujú Blizzards, ako napríklad Candy Cane Chill alebo Strážcovia galaxie Blizzard. (Brownie, sušienky, karamel a čokoláda, keby ste boli zvedaví.)To všetko samozrejme prispieva k liečbe, ktorá pomohla urobiť Mliečna kráľovná jeden z najpopulárnejších reťazcov rýchleho občerstvenia v Spojených štátoch s viac ako 4 400 obchodoch. Čo by vás však mohlo prekvapiť, je to, že Blizzard technicky nepochádzal od Dairy Queen ... a nie je to ani zmrzlina.
kde je hovädzia pani

Bol to zásah priamo z brány

dojná kráľovná drive-thru Getty Images

Lahodné mäkké servírovanie s cukríkmi a sušienkami primiešané do mixu bude do istej miery bezpečným hitom, nech už to nazvete čokoľvek. Dairy Queen bola už úspešným príbehom so 40-ročnou históriou zmrzlinových pochúťok, ako sú banánové štiepky a Dilly bary , ale v roku 1985 reťazec rýchleho občerstvenia pridal položku menu, ktorá by navždy zmenila jeho históriu.

Je zrejmé, že hovoríme o Blizzarde a keď mal debut, ľudia sa nemohli nabažiť mrazenej pochúťky. Potrebujem opraviť sušienky, zmrzlinu a čokoládu a všetko je tu v tomto pohári, povedal Edward Weaver New York Times späť v roku 1986. Blizzard sa začal vyrábať v pobočkách Dairy Queen v roku 1985 a do roku 1986 spoločnosť predala 175 miliónov Blizzardov - čo je takmer dvojnásobok toho, čo sa predalo v prvom roku. Vtedajší prezident Dairy Queen Harris Cooper to označil za „najväčšiu vec, ktorá sa Dairy Queen stala za posledných 25 rokov“.Ak vezmeme do úvahy, aké populárne sú Blizzardy DQ ešte o 30 rokov, je spravodlivé povedať, že Cooper bol pri jeho hodnotení na mieste.

Prevádzkovateľ Dairy Queen vymyslel mrazenú pochúťku

blizzard na palubnej doske auta Twitter

Blizzard nebol vynájdený v nejakej výškovej palubnej miestnosti alebo v think tanku rýchleho občerstvenia, ale držiteľom franšízy Dairy Queen v Missouri. Samuel Temperato bol jedným z najúspešnejších franšízantov spoločnosti a v čase vzniku Blizzardu vlastnil 67 z reštaurácií v oblasti St. Louis. Nakoniec by svoje rozšíril zmrzlinová ríša až 81 mliečnych kráľovien.Aj keď si Temperato pripísal zásluhu na uvedení Blizzardu do vrchných riadiacich pracovníkov Dairy Queen a vlastnil patent na stroj Blizzard, trochu nesúhlasil s tým, aby ho úradníci DQ dabovali ako vynálezcu Blizzardu. Spoločnosť Temperato nezabudla poskytnúť úver tam, kde bol splatný až dozadu v roku 1986 sa chcel ubezpečiť, že verejnosť vie, že iskra pre vytvorenie toho, čo sa stane Blizzardom, skutočne pochádza od konkurenta Dairy Queen.

Temperato chcela zásluhy za dezert pre Teda Drewesa mladšieho, miestneho vlastníka firmy, ktorý prevádzkoval populárny tovar Ted Drewes Frozen Custard stánky, ktoré sú v prevádzke dodnes. Drewesovým obľúbeným artiklom, ktorý im pomohol konkurovať Dairy Queen, bol jeho betónový mrazený krémeš. V tom čase Drewes povedal, že „nevidel hodnotu“ v pridávaní cukríkov do svojho krémeša, ale samozrejme, že to Temerato urobil, a tak sa narodil Blizzard.

Akcie Dairy Queen kvôli nim prudko stúpali

rastúce zásoby Getty Images

Bolo by rozumné kúpiť si nejaké zásoby Dairy Queen v roku 1984, pretože ako sme už spomenuli vyššie, rok 1985 bol pre spoločnosť veľmi dobrým rokom. Netreba dodávať, že keď predáte 175 miliónov čokoľvek, podnikanie je dobré a vaša hodnota akcií sa posúva nahor.

Pre predstavu o tom, aký veľký vplyv mal Blizzard na finančné zdravie Dairy Queen, v roku 1985 spoločnosť vykázal čistý príjem 9,6 milióna dolárov s tržbami 151 miliónov dolárov. To je rok, do ktorého Blizzard vtrhol, aby to rozhýbal. Do roku 1986 finanční odborníci odhadli čistý príjem spoločnosti na 13 miliónov dolárov z predaja 185 miliónov dolárov. To je zhruba 26-percentný nárast zisku a takmer za všetko mohol Blizzard.

Dairy Queen predala najmenšiu z pochúťok, 12-uncu Blizzard len za 1,29 dolára a netrvalo dlho a akcie spoločnosti stúpli. Na začiatku roku 1985 to bolo okolo 40 dolárov za akciu a do polovice októbra stúpol na 72,50 dolárov podľa New York Times .

Pre vtedajších akcionárov bolo sladšie ako Blizzard jediné bohatstvo, ktoré k tomu patrilo.

Drvenie kúskov cukríkov bývalo únavnou prácou

drví snickers

Pre milovníkov zmrzliny môže práca v Dairy Queen znieť ako akýsi druh fantasy práce na zemi, takže všetky Blizzardy môžu vyčerpať.

Keď Dairy Queen v roku 1985 uviedla na trh Blizzard, bola táto pochúťka k dispozícii v štyroch rôznych príchutiach: Oreo, M & Ms, Heath Bars a Snickers. K dispozícii bolo desať príchutí sirupu s 35 rôznymi kombináciami menu, z ktorých si môžete vybrať. Stroj Blizzard stál každú franšízu okolo 500 dolárov a jeho „ohlušujúce“ kňučanie bolo viac ako trochu nepríjemné. '' Na konci noci sme už dosť unavení z počúvania tej veci, '' jeden zamestnanec DQ povedal .

Skutočnou bolesťou pri vytváraní Blizzardov späť v priebehu dňa bolo rozdrvenie všetkých týchto mixov. Pravdepodobne sa dá predpokladať, že v súčasnosti DQ kupuje svoje kombinácie vopred nasekané , ale to určite neplatilo. Pred 30 rokmi spoločnosť M&M / Mars v skutočnosti odmietla predávať rozbité tyčinky a uviedla, že „kvalitný produkt“ je kompletná tyčinka.

Jedinou alternatívou bolo, aby zamestnanci Dairy Queen trávili hodiny rozdrobovaním rôznych mixov, aby splnili požiadavky verejnosti na Blizzard. Majiteľ Chicaga DQ Robert Bardell vtedy uviedol, že Blizzard zvýšil svoje tržby o 300 dolárov za deň, ale výroba pamlsku bola náročná. Ak máte obchod plný zákazníkov, je ťažké zdrviť prípad Snickers.

Najväčší Blizzard, aký kedy stál, bol vysoký 22 stôp

oreo fujavica Twitter

V roku 2005 privítalo mesto Springfield v štáte Massachusetts prvý letný deň Blizzardom. Presne 22 metrov vysoký Blizzard. Aby sa zvýšila jeho Guinnessov svetový rekord slávu a zháňanie peňazí pre detskú sieť zázrakov, franšízant DQ Mark Cowles priniesol viac ako 700 galónov mäkkého podania a 3 000 libier rozdrvených kúskov Oreo.

Blizzard zavážil o viac ako 8 000 libier a vytvorenie trvalo 20 dobrovoľníkom takmer dva týždne. (To, ako zabránili roztopeniu alebo znehodnoteniu mäkkej ponuky, je kdekto.) Cowles už vytvoril rekordný Blizzard už v roku 1999, takže ten chlap zjavne vedel, čo robí, a nebol nováčikom Blizzardu. Spoločnosť Dairy Queen bola týmto činom samozrejme nadšená a chválila svetový rekord, ktorý sa zhodou okolností zhodoval s 20. výročím Blizzardu.

robí kuriatko a má ryby

Pokiaľ ide o to, čo sa stalo s kolosálnym Blizzardom, dúfame, že to nevyšlo nazmar a každý muž, žena a dieťa v Springfielde dostali podiel na obrovskej nádielke.

Blizzard takmer stratil cukrové polevy Mars

snickers blizzard Twitter

Väčšina milovníkov Dairy Queen Blizzard si pravdepodobne ani neuvedomuje, ako blízko sa dostali k tomu, že navždy stratia svoj obľúbený Blizzard. Predstavte si Dairy Queen, kde by M & Ms neprichádzali do úvahy. Horor!

Uvidíte, všetky tie vynikajúce kombinácie ako M & Ms, Snickers a Heath Bar patria do cukrovinkárskej spoločnosti Mars a v roku 2016 sa niekto s príliš veľkou silou rozhodol, že nie je dobrý nápad spolupracovať s Dairy Queen. Mars si náhle získal svedomie a cítil, že položky ako Blizzard a McDonald's McFlurry „prekračujú v jednej dávke množstvo cukru, ktoré americká vláda odporúča každému zjesť za deň“. Nebudeme tvrdiť, že M&M Blizzard nie je naložené cukrom , ale ľudia všeobecne vedia, do čoho idú, keď si objednajú zmrzlinu zmiešanú s cukrárňou.

Mars rýchlo vzal teplo od kritikov, ktorí tvrdili, že spoločnosť je „pokrytecká“ a že je „hlúpa“, pretože na začiatku je „všetko nezdravé jedlo“.

Spoločnosť s cukrovinkami si nakoniec prišla na svoje, pretože na Blizzarde stále môžete nájsť kombinácie ako Heath a M & Ms Ponuka .

Nie sú vyrobené zo zmrzliny

robiť metelicu Twitter

„Blizzardy sa nevyrábajú zo skutočnej zmrzliny ?! Čože ?! “ Máte pravdu, váš vynikajúci Blizzard je podvodníkom so zmrzlinou. Je to síce veľmi skutočný mliečny výrobok, tak poďme na to škaredá fáma Z cesty. Stále je to vynikajúce a mliečne výrobky, ale názov súvisí s predpismi Úradu pre potraviny a liečivá týkajúce sa zmrzliny.

Vedci z FDA neberú svoje zmrzlinové tituly na ľahkú váhu a vyžadujú, aby produkt, ktorý sa odborne nazýva zmrzlina, musel obsahovať najmenej 10 percent maslového alebo mliečneho tuku. (Aj preto objednávate a pretrepať a nie mliečny koktail v McDonald's.) Dairy Queen soft serve obsahuje iba polovicu maslového tuku. Existujú aj niektoré špecifiká týkajúce sa vzduchu. Do mäkkého podávania sa pridáva vzduch, aby sa proces miešania trochu stal ľahším. Výsledkom však bude aj to, že sa váš Blizzard bude topiť rýchlejšie ako vaša štandardná zmrzlina.

Jeden z najpopulárnejších Blizzardov nie je k dispozícii ani v USA

blizzard zeleného čaju Twitter

Existuje niekoľko článkov plávajúce po internete, ktorého cieľom je ukončiť debatu o tom, ktorá príchuť Blizzardu je raz a navždy najlepšia. Čo však veľa z nich rebríčku ak si neuvedomujeme, že v Spojených štátoch amerických iba vidíme skutočný Blizzardov kabát mnohých farieb. Najviac populárna príchuť Blizzard v Spojených štátoch môže byť Oreo, ale nemusí to tak byť v zámorí.

Aká príchuť Blizzardu je zúrivá pre patrónov Dairy Queen v Ázii? To by bol samozrejme zelený čaj! Spoločnosť bola v Číne od roku 1990 a teraz sa môže pochváliť viac ako 700 pobočkami v tejto krajine. V skutočnosti je Dairy Queen v zámorí taká veľká, že teraz slúži 27 krajín mimo USA Veľkou časťou úspechu Dairy Queen na zahraničnom trhu bolo nájdenie tých správnych príchutí, ktoré by mohli fungovať v existujúcom menu a stále priťahovať inú paletu zákazníkov.

„Musíte spoznať svojho zákazníka a ponúknuť príchute, ktoré vyhovujú miestnemu trhu. V severnej Číne ľudia milujú silné príchute, ale majú radi ovocné dezerty a menej čokolády, “uviedol bývalý manažér DQ International Kevin Lee. Šťastie . „V južnej Číne sú príchute na báze zeleného čaju obľúbenejšie a čokoláda sa konzumuje viac, ale nemôže to byť ústredná príchuť.“

Mali by ste to šťastie navštíviť Dairy Queen niekde, napríklad Katar napríklad budete mať okrem iných exotických príchutí aj Blizzardy ako borovica, mandľový zelený čaj a mangový tvarohový koláč.

Jedno otravné dieťa pomohlo plodiť test naopak

hore nohami blizzard Getty Images

Ak ste mali Blizzard aspoň niekoľkokrát, je pravdepodobné, že ste videli, ako zamestnanec Dairy Queen predtým, ako vám ho odovzdal, najskôr prevrátil vašu pochúťku naruby. Táto trochu bizarná prax dokázať, aká silná je Blizzard, nevznikla po brainstormingu relácie Dairy Queen, ale kvôli dieťaťu.

prečo Walmart zatvára obchody

Pamätáte si, keď sme spomínali, že Samuel Temperato pripísal Tedovi Drewesovi Custardovi inšpiráciu pre Blizzard? Drewes je pravdepodobne tiež zodpovedný za vychytávku! Na konci 50. rokov bol Steve Gambler 14-ročným dieťaťom v St. Louis, ktoré bolo stálym členom Drewes Custard a pravidelne vyzýval majiteľa firmy, aby zahustil svoj krémeš.

Nakoniec „len aby som umlčal“ Povedal Gambler Drewes mu podal krémeš dolu hlavou a povedal: „Je to pre teba dosť silné?“

Keď vidíme, ako Temperato prevzal samotnú myšlienku Blizzardu od Drewesa, nie je ďaleko k uhádnutiu, že si vzal aj schopnosť odklopiť ju.

Test hore nohami vám môže dať Blizzard zadarmo

drží vánicu hore nohami Twitter

Urobiť Blizzard taký silný, že ho bude možné držať hore nohami bez toho, aby ste sa rozliali na podlahu, nemusí byť žiadna raketová veda, ale existuje zapojená veda . Všetko je to o teplote a viskozite. Mäkká porcia sa uchováva pri teplote presne 23 stupňov Fahrenheita, aby sa zabezpečila jej správna textúra. Emulgátory , magické prísady, ktoré spomaľujú proces topenia zmrzliny, jej dodávajú veľmi vysokú viskozitu, čo im umožňuje zostať v šálke pri preklopení.

Dairy Queen samozrejme chce ukázať, že veda Blizzardu je testom hore nohami a mohla by vám tak zaobstarať liečenie zadarmo. V roku 2015 spoločnosť oznámila, že Blizzardy, ktoré nebudú obsluhované hore nohami, budú zadarmo. „Myslenie inak a oslava filozofie obrátenej hore nohami sú hlboko v systéme DQ,“ uviedol marketingový zástupca Dairy Queen Barry Westrum. povedal .

Politika zvykol sa obmieňať z obchodu do obchodu v závislosti od toho, ako sa vlastník domnieval, že tlačí zamestnancov do zvláštnych interakcií so zákazníkmi, ale teraz je to už na jednotku.

Samozrejme, veda nemusí vždy prejsť. „Otočili fujavicu mojej veľmi preggo manželky Reese [a] vypadla,“ jeden zákazník na Povedal Reddit . 'Prerobili ho a nový nevyklopili.' Hej, je to Dairy Queen, nie NASA.

DQ občas rozdáva zadarmo Blizzardy

blizzard mobile Twitter

Takže vieme, že by ste mohli získať Blizzard zadarmo, ak nejaký zamestnanec Dairy Queen fláka a zabudne ho otočiť hore nohami, ale to nie je jediná šanca získať jeden za nič. Dairy Queen príležitostne organizuje propagačné akcie, aby podnietila vzrušenie o Blizzarde a nič nenúti ľudí hovoriť ako zmrzlina zadarmo.

Naposledy rozdávala Dairy Queen zadarmo Blizzardy v snahe presvedčiť ľudí, aby používali túto aplikáciu. (Pretože prečo by ste vo svojom telefóne nechceli inú aplikáciu rýchleho občerstvenia ?!) Všetko, čo ľudia museli urobiť, bolo stiahnuť si aplikáciu a vytvoriť si účet, aby ste mohli získať digitálny kupón na malý bezplatný Blizzard.

Získať zadarmo Blizzard za používanie telefónnej aplikácie je v poriadku a všetko, ale neporovnáva sa to s wow faktorom, ktorý predstavila Dairy Queen v roku 2010. Na oslavu 25. narodenín pamlsku predstavila Dairy Queen * drumroll * ... Blizzard Mobile ! Potravinový nákladný automobil išiel na a 25 prehliadka mesta v spodných 48 štátoch a dodal viac ako 75 000 mini blizzardov zadarmo.

Ak bol potrebný dôkaz o tom, aký populárny bol Blizzard Mobile, AdWeek zhrnul to perfektne s nadpisom „Blizzardmobile spoločnosti DQ mení ľudí na idiotov.“ Free Blizzards sú mocná vec.

Royal zmenil hru Blizzard

kráľovské vánice YouTube

Prvých 30 rokov Blizzardu sa prepravovalo spolu s rôznymi cukríkmi, sušienkami a sirupmi, ktoré boli zmiešané s jeho jemným podávaním. Potom sa Blizzardu v roku 2016 stalo niečo úžasné. Dairy Queen sa rozhodla spustiť svoju hru Blizzard a vytunelovať dutinu Blizzardu a naplniť ju fondánom, jahodovým džemom alebo šľahačkou marshmallow.

Mohlo by sa to zdať trochu bizarné, ale celé meno „Royal Blizzard“ bol marketingový trik Dairy Queen, ktorý mal zúročiť 90. narodeniny kráľovnej Alžbety. Obvyklá červená lyžica bola dokonca dočasne vypnutá so zlatou trblietavou. Pretože všetci vieme, že kráľovná nepoužíva červenú lyžicu obyčajného sedliaka, keď si užíva svoje Blizzardy.

Rovnako populárny ako Royal Blizzard bol okamžite zapnutý sociálne médiá , opäť si Dairy Queen nemohla vziať plný úver pre nápad. Ak znie myšlienka vnútorného jadra dobra vo vašej zmrzline dobre, je to tak preto, lebo Ben & Jerry to najskôr urobila so svojimi Core line zmrzliny v roku 2014. Aj keď táto myšlienka nebola stopercentne originálna od Dairy Queen, bola to najväčšia inovácia spoločnosti s pochúťkou za posledné tri desaťročia. Kudos za to, DQ.
Kategórie Tipy Ako Exkluzívny