Neslýchaná pravda Fayga

faygo Facebook

Nikto nikdy neotvoril Faygo, pretože potrebuje výživu - ľudia otvorili Faygo, pretože je to zábava. Chorí z rovnakých, nudné staré koly a citrónová limetka? Sakra, aj zázvorové pivo môže nakoniec zostarnúť, a tam prichádza na rad Faygo.


Nie je tu nuda s príchuťami ako Rock N 'Rye, Candy Apple, 60/40, Gold, Jazzin' Blues Berry a Cotton Candy. A Moon Mist ... čo to vlastne je? Rozhodne to nie je nuda, to je čo.epizóda giada doma

Faygo bolo dlho niečo ako regionálna špecialita. Spoločnosť bola založená v Detroite a bola obľúbenou medzi ľuďmi na Stredozápade. Mimo oblasti to nebolo všeobecne známe, až kým sa nestala zvláštna vec, ktorá získala obrovskú podporu popularity vďaka Insane Clown Posse. Faygo sa pre nich stalo niečím, čo bolo schválením ochrannej známky, a ak ste niekedy premýšľali, aký má Faygo na to (a niektoré ďalšie veci) názor ... poďme na to.
Má korene v pekárni

vinobranie faygo Instagram

Môže sa zdať, že Faygo je novým trendovým dieťaťom v rade, ale spoločnosť bola v skutočnosti založená na začiatku 20. storočia. Podľa Historická spoločnosť v Detroite Bratia Ben a Perry Feigensonovci sa práve prisťahovali do USA z Ruska, keď začali podnikať vo fľaškách v roku 1907. Fľaškovacie závody Feigenson Brothers pôvodne stáčali sódovú vodu, minerálnu vodu a pivo, ale bratia sa napojili na svoje pozadie, aby vytvorili niečo úplne úžasné.

Bratia tiež boli skúsení pekári , a narazili na myšlienku napustiť svoje fľaškové vody príchuťou ich najobľúbenejších druhov polev. Prvým bol hroznový, jahodový a ovocný punč a tieto originálne fľaše sa predávali zozadu z konského voza. Čerstvosť bola tiež kľúčovým predajným miestom a aj teraz zostávajú doma vyrábanou spoločnosťou. Po tom, čo si v roku 1921 zmenili názov na Faygo (aby sa ľahšie zmestili na fľaše), presunuli svoje zariadenia na miesto na Gratiot Avenue v Detroite, kde zostávajú.Je to pop, nie sóda

redpop Instagram

Hovoríte tomu „pop“ alebo „sóda“? Nech už použijete akýkoľvek výraz, pravdepodobne to budete cítiť veľmi, veľmi silno. Fanúšikovia Fayga vedia, že sú pevne na strane toho, že to nazývajú „pop“ - až tak, že oficiálne nazývajú svoju jahodovú príchuť Redpop .

The Detroit Sign Factory hovorí, že výtvor bratov Feigensonovcov dostal prezývku „pop“ kvôli zvuku, ktorý fľaše vydávali pri ich otváraní, a aj keď to rozhodne pomohlo popularizovať tento výraz, nevymysleli ho.The Online slovník etymológie hovorí „pop“ ako výraz pre ochutené sýtené nápoje siaha až do roku 1812, keď bol prvýkrát použitý v liste na opis „novej manufaktúry na výrobu nektáru medzi sódovou vodou a zázvorovým pivom ...“. Tak prepáč, Faygo, tento výraz ste neprišli, ale obľúbili ste si ho - a pomohli ste podnietiť jednu z veľkých debát v anglickom jazyku.

Prevratovali priemysel

arktické slnko Instagram

V roku 2007 Detroitské správy pozrel sa nielen na históriu spoločnosti Faygo, ale aj na to, aký vplyv mali na toto odvetvie. V tom čase sa výrobky Faygo predávali vo väčšine štátov na východ od mocného Mississippi, ale inovácie, ktoré sa udiali v ich závodoch, zmenili priemysel od ich relatívne malej distribúcie až po gigantov ako koks a Pepsi.

Prvá vec, ktorú predstavili tomuto odvetviu, bola čiapočka typu twist-off, ktorú dnes používa takmer každá veľká sódová (alebo popová) spoločnosť. Druhý bol o niečo komplikovanejší a vzal nejaké ťažké zdvíhanie od Faygoových chemikov.

Až do 50. rokov mala Faygo obmedzenú trvanlivosť. Nikto nechce vidieť, aby jeho výrobky boli vyhodené, a preto sa spoločnosť Faygo obrátila na skupinu chemikov, aby zistili, čo sa deje a čo sa s tým dá robiť. Zistili, že voda obsahuje neškodné chemikálie, znižujú však dobu, po ktorú vydrží CO2 vo fľašiach. Trochu tvrdej práce neskôr a chemici spoločnosti Faygo vytvorili proces filtrácie vody, ktorý dnes dáva sýteným nápojom ich dlhú trvanlivosť.

Boli reklamným žonglérom

faygo komerčná YouTube

Potvrdenia celebrít nie sú žiadnou novinkou a o produkte môžete veľa povedať podľa toho, koho môžu inzerovať. Pepsi nechal Joan Crawford viesť ich obchodné rozhodnutia, koniec koncov, a to hovorí len 'trieda'.

Dnes je spoločnosť Faygo najznámejšia pre svoje asociácie s Šialený klaun Posse , ale je dôležité si uvedomiť, že to absolútne nie je formálna dohoda - alebo dohoda, ktorú Faygo ospravedlňuje. Ich skutočná reklama je ešte pôsobivejšia a existuje prekvapivá skupina významných ľudí, ktorí pre nich v priebehu rokov robili reklamy.

Joan Rivers bol jedným z ich najplodnejších hovorcov a robil pre nich kopu reklám počas 80. rokov. Jamie Farr z M * A * S * H sláva im robila reklamy v 70. rokoch a mali dokonca aj komediálne legendy Laurel a Hardy v 70. rokoch spievali svoje chvály v televíznych reklamách. A ešte skôr, Detská detská šou hovorí, že Faygo mal jedného z najpopulárnejších maskotov televízie z 50. rokov: Faygo Kid, kovbojskú postavu, ktorá Faygo vždy hľadala.

Nie sú nadšení z podpory ICP

ICP a Faygo Facebook

Povedať, že Insane Clown Posse je trochu mimo hlavného prúdu, je slabé vyjadrenie, tak ako sa Faygo cíti byť tak prepojený so skupinou, ktorá dáva súhlas, ktorý nechcela, a ktorej by sa mohla pripisovať taká silná konotácia že by mohli ostatných od produktu vypnúť? Koniec koncov, Faygo je tak zakorenenou súčasťou kultúry ICP, že do mnohých svojich textov zahrnul značku a postriekal fanúšikov nápojom z pódia - tomu sa hovorí „ Faygo sprcha . “

New York Times pozrel sa na to, ako to Faygo cítil. Matthew Rosenthal, vedúci marketingu spoločnosti Faygo, bol zdvorilý, ale nezáväzný, keď sa ho pýtali, čo si myslia o tomto nevyžiadanom potvrdení. Rosenthal povedal: „Prajeme im všetko najlepšie,“ ale zároveň poznamenal, že iba na základe ich textov nejde o tie partie, ktoré by Faygo chcel zastupovať. Ani to nie je prekvapujúce: Faygo sa v lete vždy predával ako materiál detských popoludní, nie ako dospelí v klaunskom mejkape, ktorí inšpirujú takých zúrivých fanúšikov, že ich orgány činné v trestnom konaní označujú za gang - aj keď sami seba označujú ako „Juggalos“ .

Je to skutočne zvláštne združenie, ktoré robí z Fayga súčasť najdlhšie trvajúcich nevyžiadaných schválení celebrít v reklame.

Spoločnosť Faygo bola v popredí súdnych sporov týkajúcich sa ICP

faygo Instagram

V januári 2018 sa Tampa Bay Times hlásil, že jeden z fanúšikov ICP žaluje miesto konania Jannus Live. Žalobkyňa Sarah Hastingsová bola pozvaná na pódium na prehliadku ICP, ale keď tam bola, pošmykla sa a odpadla. Hastingsová obvinila Faygo a povedala, že podlaha bola taká klzká, že to spôsobilo jej pád. (V obleku nebol uvedený ICP ani Faygo.)

ICP však bola pomenovaná v rámci žaloby z roku 2015, ktorú podala žena, ktorá tvrdila, že ju zrazila dvojlitrová fľaša Faygo odhodená z pódia. Zdá sa, že sa nikto z tejto žaloby nepoučil - iná, podobná bola proti nim podaná v roku 2018. Podľa Správy WDTN , oblek tvrdil, že Andrea Walker bol zasiahnutý do hrudníka neotvoreným 2-litrovým Faygom. Náraz vyústil do bezvedomia a incident sa skončil tým, že potrebovala stehy a odhodila si ruku.

Niektorí videli nebezpečenstvo pri hádzaní Fayga a v roku 2015 koncertné miesto v San Diegu zakázalo Faygovi šou ICP. ICP show radšej zrušil, ako by bez nej pokračoval, hovorí NME a ich ospravedlnenie nie je nič iné ako priateľské k rodine.

Faygo vs. fašizmus

ICP Getty Images

Nie sú to všetko zlé správy, pokiaľ ide o Faygo a ICP, a Tableta bodky medzi Faygom a antifašizmom fascinujúcim spôsobom spojili.

V roku 2017 ICP a ich Juggaloovci nastúpili vo vojne medzi ľavou a pravou stranou Ameriky. Všetci sa zhromaždili, aby pochodovali na DC v ten istý deň ako demonštrácia pre Donalda Trumpa, a dali jasne najavo, na ktorej strane sú. Kapela - ktorá už bola známa svojím protirasistickým postojom a pálením vlajky Konfederácie - si získala trochu nechápavý rešpekt.

A Tableta tiež poukazuje na to, že Faygo založili židovskí prisťahovalci a skutočnosť, že sú jednou z tradícií, ktoré spájajú všetkých Juggalos, Jugalettes a samotné ICP, znamená, že antifašistické protesty ICP boli čiastočne riadené židovským podnikania. Poukazujú tiež na to, že z Fayga sa stáva protiklad Fanta, produktu vytvoreného v nacistickom Nemecku. Podnet na zamyslenie.

Nemá toľko cukru, ako si myslíte

faygo Instagram

Každý, kto niekedy mal Faygo, vie, že je super sladký, ale napodiv nemá v sebe ani zďaleka toľko cukru, ako by ste čakali. Skupina aktivistov Fakty o sladkom pití zostavil správa o obsahu cukru vo všetkých rôznych druhoch sódovky (a popovej) a výsledky sú prekvapivé.

Začneme odspodu, pre porovnanie. Faygo's Cream Soda a Moon Mist sú oba na nízkom konci s 24 gramami. Slávny Redpop? To má 25 gramov.

Je toho príliš veľa na vymenovanie (a obsah cukru sa líši), ale najviac cukrom nabitým Faygo je Orange s 28 gramami cukru.

Teraz, za druhý koniec spektra. Na prvom mieste v zozname sú Jones a mnohé z ich príchutí, napríklad Root Beer, Lemonade a Cream. Každá z nich obsahuje 43 gramov cukru a ich Cola má ešte viac: 48 gramov. Aj keď by teda Faygo mohlo byť známe ako supersladké, v zozname neposlušných ľudí to ani zďaleka nie je.

Dlho ukryté veľkonočné vajíčko

faygo mario Instagram

S Faygom došlo k ďalšiemu čudnému prechodu, a to k ich spojeniu so Super Mario Brothers. V 90. rokoch spoločnosť Faygo udelila licenciu na uvádzanie najslávnejších postáv Nintenda (pardon, Link) na ich fľašiach. V roku 2017 však spoločnosť Faygo zverejnila na svojom Instagrame trochu nostalgie, ktorá naznačovala, že išlo aj o niečo iné.

Ich návrat Instagramový príspevok bol titulok: „Čo by ste povedali na to, keby sme vám povedali, že v hre je veľkonočné vajíčko Faygo, ktoré dodnes nikto nenašiel?“

Čo? To by bolo pôsobivo skryté veľkonočné vajíčko, pretože hráči trávia hodiny a hodiny prečesávaním každej bitky každej hry a hľadajú práve tieto druhy vecí. Faygo o tom nepovedal nič viac, ale Redaktori špekulujú, že na základe éry fotografie by sa veľkonočné vajíčko mohlo skrývať v Mario's Time Machine, Mario Missing alebo Super Mario All-Stars. Čas oprášiť tie vinobranie konzoly, fanúšikovia Faygo!

dobré nápoje pri dunkin donuts

Súdil ich vnuk zakladateľa

faygo vagón Instagram

V roku 2014 dostal Faygo zlý tlak, keď Hugh Matthew Rosenthal, vnuk zakladateľa spoločnosti Faygo, žaloval spoločnosť za diskrimináciu na základe veku. Podľa USA dnes Rosenthal začínal v sirupovej miestnosti, jazdil na dodávkových vozidlách a väčšinu svojich 68 rokov strávil propagáciou a rozvojom firmy. V rokoch predtým, ako bol prepustený, sa vypracoval na vedúceho inzerenta v odbore reklama. Aby toho nebolo málo, jeho pracovné povinnosti boli opätovne zverejnené a nahradil ho niekto o polovicu mladší.

Rosenthal uviedol, že išlo o súdny spor, o ktorom nikdy, ani len nikdy neuvažoval, že podá žalobu, a nevyšiel mu podľa jeho predstáv. Oficiálny verdikt zistil, že Faygo ho nevypovedal na základe jeho veku, ale jeho výkonu. Súd rozhodol „Rosenthalove snahy preukázať, že toto legitímne vysvetlenie bolo iba zámienkou pre rozhodnutie skutočne motivované nezákonnou zaujatosťou proti veku, jednoducho padnú.“

Faygo bol pre tento jasný.