Najobľúbenejšia zmrzlina zo sveta Halo

Instagram

Halo Top sa účtuje ako zmrzlina bez viny. Je to tak blízko k skutočnej mágii, ako sa kedy svet dostane, takže ak ste trochu skeptickí, je vám úplne odpustené. Určite to nechutí tak dobre ako to pravé, alebo je v tom skrytý úlovok. Musí byť, nie? Poďme zistiť.


Je to zlé pre vaše črevá?

Instagram

Podľa oficiálneho zoznamu ingrediencií Halo Top väčšina sladkosti pochádza z organickej stévie. Poznáte to, ale pravdepodobne menej dobre poznáte ďalšiu tajnú zložku: erytritol. Dnes hovorí, že sa už roky používa v diétnych verziách všetkých vašich obľúbených sladkostí - je to prirodzene sa vyskytujúci cukor, ktorý nemá negatívny vplyv na hladinu cukru v krvi, ako sme všetci očakávali. Tieto veci boli obrovské v 90. rokoch, ale mal to vedľajší účinok: dosť silné gastrointestinálne ťažkosti.Je v tom háčik, však? Nie práve. Štúdia, ktorú viedol Tokijská univerzita sa pozrel na to, koľko erytritolu by sa muselo skonzumovať, aby spôsobil strach u zdravého dospelého človeka. V skutočnosti by ste museli zjesť asi tri pollitre Halo Top, aby ste prijali dostatok erytritolu, aby ste cítili akékoľvek nepohodlie (prostredníctvom Šťastie ). Pri jednom sa zastavíte, však?
rozdiel medzi hovädzím mäsom z konzervy a pastrami

Vytvoril ho právnik so sladkým chuťou

Instagram

Vyzdvihnite pollitra (alebo sedem) z Halo Top a nepodporujete veľkú spoločnosť. Podporujete bývalého právnika Justina Woolvertona a jeho relatívne malý (ale rastúci) tím. Woolverton pracoval ako právnik v LA (a nemal ho rád), keď všetko zmenil jednoduchý kuchynský experiment. Keď sa rozprával s Správy CBS , povedal, že veľkou časťou toho, čo ho prinútilo prísť s Halo Top, boli jeho vlastné ťažkosti s cukrom. „Moje telo si nerobí dobre s cukrom. Keď máš hypoglykemickú epizódu, jednoducho zbeleješ ... Vyzeráš ako zombie. “

Keďže nebol spokojný s tým, čo našiel v obchode, vyrazil k výrobníku zmrzliny za 20 dolárov a začal experimentovať. Keď narazil na recept, ktorý sa neskôr stal Halo Top, povedal Los Angeles Times „Pomyslel som si:„ Toto je naozaj dobré. Stavím sa, že sa to bude páčiť aj iným. '' Prvý na palube bol ďalší rozčarovaný právnik Doug Bouton. Zoznámili sa prostredníctvom amatérskej basketbalovej ligy a zvyšok je história dezertov.Zlomili formu ... doslova

Instagram

Tým prvým pokusom nebola zmrzlina, ktorú si vychutnávate, keď sa ponoríte - a povedzme si pravdu, dojedzte - pollitra dnešného Halo Top. Museli urobiť niekoľko zmien a nie vždy to bolo hladké plavenie.

Woolverton povedal Los Angeles Times že založil malé a presvedčivé obchody s potravinami, ako je Whole Foods, aby svojmu produktu získal nejaký priestor v regáli. Ale s dlhou jazdou a zmenou nadmorskej výšky prešla cestou do obchodu ... nevydržala. Vstúpte do nejakej potravinovej vedy.Prvá komerčná verzia zmrzliny s vysokým obsahom bielkovín bola taká hustá, že zničila stroje - bola príliš hustá na to, aby sa dostala cez potrubie. Woolverton povedal: „Bolo to ako film. Skúša to prejsť cez hliníkové trubice. Sedím tam a myslím si: „Musím sa pohnúť z cesty? Och, nie, ide to do mínusu. “ To bolo v čase, keď sa skrutky začali uvoľňovať a výrobca zmrzliny bol našťastie ochotný nechať ich ísť ešte raz ... akonáhle vylepšili svoj recept.

Spôsobilo to zážitok takmer na smrť ... dvakrát

Instagram

Halo Top možno označovať ako zdravú zmrzlinu, ale takmer zabila zakladateľa spoločnosti. Ako? Je to zvláštny príbeh, ktorý vyrozprával Justin Woolverton Inc .

V prvých dňoch spoločnosti Woolverton zabalil vzorky zmrzliny do suchého ľadu, uložil ich na zadné sedadlo svojho auta a viezol ich okolo. Sedel v zápche kúsok za západným Hollywoodom, keď začal mať ťažkosti s dýchaním. To sa zmenilo na hyperventiláciu, smerujúcu k mdlobám. Našťastie vedľa neho uviazla v premávke sanitka, ktorá ich označila dole a narazila z auta.

Bol to suchý ľad. Je to skvelé na udržanie zmrzliny na perfektnej teplote, pretože v nej nie je žiadna tekutina, ktorá by spôsobila neporiadok, ale akonáhle sa začne odparovať, zvyšuje sa percento oxidu uhličitého vo vzduchu. Sedenie v zaparkovanom aute je ideálne prostredie na to, aby sa to stalo, a bizarne, stalo sa to aj Boutonovi. Poučenie (nakoniec) sa poučilo!

Veda o sladkom

Instagram

Halo Top má niekoľko inovatívnych prísad, ale existuje aj dosť zaujímavých vedeckých poznatkov, vďaka ktorým bude táto mrazivá príchuť ľahšia ako ľahká ako zmrzlina, po ktorej túžite.

Kedy Strih hovoril s Woolvertonom o myšlienke, ktorá stojí za Halo Top, bol matkou väčšiny detailov. Ale trochu hovoril o tom, ako prenikli do vedy o aróme, počnúc tým, ako fungujú naše chuťové poháriky. Štúdia publikovaná v Journal of Dairy Science dokázali sme, že sme v skutočnosti dosť hrozní pri zisťovaní rozdielov v hladinách tukov vo veciach, ako je zmrzlina. Obsah tuku sa mohol líšiť až o štyri percentá a účastníci neboli o nič múdrejší, a hoci to neznie ako veľa, pomáha vám ušetriť okolo 154 kalórií na pol litra. Halo Top teda používa iba tie nízkotučné časti prísad, ktoré dodávajú bohatú textúru, ako je mlieko a vajcia.

A ešte jedna vec. Halo Top je zjavne chladný, čo funguje v jeho prospech. Studená má na vaše chuťové poháriky otupujúci účinok, takže v skutočnosti nie je potrebné toľko sladkého. Veda!

Je pinta skutočným pinta?

Instagram

Dokončite pollitrovku Halo Top a všimnete si niečo trochu zvláštne. Nebudete cítiť akoby ste práve zjedli celú pollitrovku. Je to čiastočne preto, že aj keď ste práve zjedli polliter, v skutočnosti ste zjedli menej zmrzliny, ako by ste dostali, keby ste si napríklad zobrali polliter Ben & Jerry's .

Halo Top má v sebe tonu vzduchu - asi ¾ šálky v každej pinte . Je to súčasť tejto vedy o príchutiach, ktorá nás pomáha oklamať, keď si myslíme, že jeme niečo plné tukov a cukru, ale znamená to aj pollitra, ktorá váži iba okolo 256 gramov. Porovnajte to s tradičnejším pollitrom Jedlo a víno hovorí, že váži medzi 400 a 450 gramami, a teraz viete, prečo po leštení pinty môžete stále vstať z pohovky.

Ich svätožiara začala mať problémy

Instagram

Halo Top sa nie vždy volalo Halo Top. Podľa CNBC , Woolverton sa pôvodne usadil na názve Eden Creamery a predával ho pod týmto menom rok, ale názov zmenil skoro, aby zabránil súdnym sporom z mnohých ďalších spoločností s menom Eden na svete.

Táto zmena ich však nedostala úplne z lesa. V roku 2017 NJ.com uviedla, že mliekarenská spoločnosť Halo Farm z New Jersey - ktorá medzi svoje výrobky počíta so zmrzlinou a mliekom - podala žalobu na spoločnosť Halo Top. Problém sa začal, keď sa kalifornská spoločnosť začala objavovať na regáloch v New Jersey, a oblek tvrdí, že podobné názvy mätú zákazníkov, aby verili, že výrobky Halo Farms sú zdravé, s nízkym obsahom tuku alebo s nízkym obsahom cukru. Halo Farm tiež uvádza potenciál stévie a erytritolu spôsobiť gastrointestinálne ťažkosti a nepohodlie v obleku. Tvrdí, že ich výrobky ho neobsahujú a nechcú sa zamieňať s tými, ktoré ich obsahujú.

Aké je skutočné riešenie zdravotných tvrdení?

Instagram

Vieme, na čo myslíte. Nízkokalorická zmrzlina s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom bielkovín, ktorá chutí tak dobre, ako dúfate, ešte musí mať nejaký háčik, však? Tu je vec. Čas hovoril s Woolvertonom o zdravotných tvrdeniach, ktoré šli spolu s Halo Top, a to musel povedať: „Každý má svoju vlastnú definíciu zdravého. Pre nás [to znamená] potraviny, ktoré sú tak nespracované, ako môžu byť. ... Zmestí sa do stravy bez porušenia kalorickej banky. ““

Na druhej strane sú odborníci na výživu, ktorí varujú, že v Halo Top existuje nebezpečenstvo. Barry Popkin z University of North Carolina (via Šťastie ) hovorí, že sa Halo Top chváli, že môžete zjesť celú pollitrovku a necítiť sa previnilo, nepomáha ľuďom zápasiacim s vecami, ako je nadmerné stravovanie a kontrola porcií. Iní sa tiež obávajú, že spoliehanie sa na Halo Top ako zdroj bielkovín znamená, že neprijímate výživné látky a vitamíny, ktoré sú súčasťou správnej stravy. To, že ste boli lepšou voľbou, z neho teda nie je skvelá voľba, ale ak sa snažíte lepšie stravovať a potrebujete uspokojiť ten sladký zub ... ponorte sa!

Sociálne médiá zachránili deň

Instagram

Za úspechom hry Halo Top boli z veľkej časti sociálne médiá. Woolverton založil spoločnosť v roku 2011, ale Porekadlo hovorí, že až v roku 2016 vyskočili tržby šokujúcich 2 500 percent. Čiastočne to bolo vďaka nadšenej kontrole v GQ napísal novinár, ktorý sa na desať dní vydal na misiu nejednúť nič iné ako Halo Top. Nielenže prežil rozprávanie, ale aj schudol ... a kúpil si ešte pár litrov čokolády po tom, čo dojedol 50 litrov.

Jeho príbeh sa stal virálnym na sociálnych sieťach a to odštartovalo popularitu spoločnosti Halo Top. Odvtedy zostali verní myšlienke spoločnosti. Určite uvidíte nejaké televízne reklamy, ale Woolverton tvrdí, že všetok ich marketing sa realizuje interne. Ich reklamy sú rozšírené Facebook , Twitter a Instagram , a úspech sa dostavil tiež včas. Boom nastal, keď boli dôjdu hotovosti . Potom, čo utratila státisíce v oblasti dizajnu a vývoja, uchýlila sa k pôžičkám s vysokým úrokom a maximalizovala kreditné karty, sa spoločnosť namiesto zloženia takmer zložila.

Halo diéta: príliš dobrá na to, aby to bola pravda?

Instagram

Módne diéty nie sú žiadnou novinkou a Halo Top nie je ani najčudnejšia zo všetkých. Z dlhodobého hľadiska to však môže znieť ako najlepšie, takže z toho vyvstáva dôležitá otázka: funguje to?

Začnime s GQ je Shane Snow, ktorý písal o svojich desiatich dňoch jedenia iba zmrzliny. U neho to fungovalo. Sneh zjedol päť pollitrov denne s miernymi vedľajšími účinkami, ako sú bolesti hlavy, zimnica, túžba po soli, nízka energia a nepríjemné pocity vredu. Ale tiež zhodil 10 libier, 3 percentá telesného tuku a palec a pol od pása.

Nie je jediný, kto to urobil s určitým úspechom. Yahoo redaktori, ktorí to vyskúšali, zhodili v priemere po dobu troch dní priemerne 2 libry, a Spoon University Meredith Davinová stratila 1,4 libry. To nie je príliš ošarpané a hoci existujú určite menej lahodne znejúce výstrelkové diéty, ktoré môžete absolvovať, musíme tiež znova zdôrazniť, že odborníci na výživu to neodporúčajú .

Sú spojencom

Instagram

V auguste 2017 urobila aplikácia na zoznámenie sa s homosexuálmi Grindr ďalší krok k rozšíreniu ich online prítomnosti. Spustili stránku sprievodného životného štýlu, Do , s nádejou, že prilákajú spoločnosti, ktoré chcú vložiť svoje reklamné doláre na web, ktorý by im pomohol dostať sa do LGBTQ komunity. Na palubu okamžite naskočili dve organizácie: šou FX Americký hororový príbeh: kult a Halo Top. AdWeek hovorí, že rolovanie reklám na tieto dve značky sa pri spustení stránky výrazne prejavilo. Spoločnosť Into showrunners dúfala, že povedú cestu ďalším inzerentom, ktorí sa chcú dostať na nový trh, ktorý by iné weby a publikácie nemuseli tak uspokojovať.

Zmrzlina dystopickej budúcnosti

Halo Top nie je vaša obvyklá zmrzlina a zdá sa, že niektoré z ich reklám vám to pripomínajú. Aj tú, o ktorej hovoríme, poznáte, je dystopická reklama inšpirovaná sci-fi, kde robot neúnavne kŕmi zmätenú ženu zmrzlinou. Je to druh reklamy, ktorú si pamätáte, aj keď si nepamätáte, na čo slúži. Podľa Woolvertona ich vôbec nezaujímalo, že by to mohlo ľuďom spôsobiť plíženie. Povedal Delish „„ Chceli sme urobiť niečo, čo je odrazom našej spoločnosti - sme tu zbierkou osobností, nie veľkou firemnou štruktúrou - a dať našim fanúšikom niečo, čo by si mohli vychutnať. “

AdWeek oslovil tvorcu reklamy Mika Divu. Vysvetlil, že strašidelná, podivne znepokojujúca reklama mala upútať pozornosť publika, pričom sa nevyhnutne nemalo predávať, aký skvelý je ich produkt. Iste, je tma, ale je to také vtipné, na ktorom sa smejete ... aj keď to nepriznáte. Diva uviedol, že to nie je len jeho štýl, ale pripísal Woolvertonovi rovnaký zmysel pre humor a sebadôveru, že vsadil banke na skutočnosť, že to ľuďom nezabráni v konzumácii jeho zmrzliny.
Kategórie ako Komiks piť