Nevypovedaná pravda Mary Berryovej

Mary Berry Gareth Cattermole / Getty Images

Mary Berry dokázala všetko od písania až po prezentáciu a svoje kuchárske schopnosti vnášala do domovov ľudí po celom svete už celé desaťročia. Oslavovaná šéfkuchárka bola silou, s ktorou treba rátať už v 70. rokoch, keď ňou bola redaktorka jedla v britskom časopise, Ideálny domov . Odvtedy písala najpredávanejšie kuchárske knihy, moderovala a posudzovala televízne programy a bola dokonca ocenená a CBE princom z Walesu v roku 2012.


Aj keď sa od začiatku svojej kariéry tešila veľkému uznaniu po celom Spojenom kráľovstve, nedávno sa stala medzinárodnou hviezdou. Stala sa porotkyňou súťažnej série BBC o pečení, The Great British Bake Off , v roku 2010.Séria, ktorá je tzv Veľká britská show na pečenie v USA (pretože Pilsbury je držiteľom ochrannej známky pre výraz „piecť“) sa okamžite stali hitom. A ak ste to ešte nevideli, choďte do toho Netflix , ktorá má svoju službu streamovania sedem sezón pre vaše potešenie zo sledovania nadmerného sledovania.
Berryho osobný úspech sa vyrovnal úspechu série, keď si začala v Amerike pestovať fanúšikovskú základňu. Vďaka jej úprimnosti v šou dostali diváci pohľad na jej život, lajky, nepáči sa mi a kadernícke preferencie.

A o talentovanom pekárovi sa môžete dozvedieť ešte oveľa viac. Tu je všetko, čo ste o Mary Berry nevedeli.Mary Berry mala životu nebezpečnú chorobu

Mary Berry Samir Hussein / Getty Images

Ak ste si všimli, že ľavá ruka Mary Berry sa zdá byť slabá, nepredpokladajte, že je to preto, že trpí artritídou - ako hovorí, hovorí veľa divákov. Je to vlastne výsledok jej boja s poliomyelitídou, život ohrozujúcou chorobou spôsobenou poliovírus . Ovplyvňuje miechu, a môže dokonca spôsobiť trvalé ochrnutie.

Keď mala Mary Berry 13 rokov, bol to ešte rok 1948 a neexistovala vakcína, takže riziko nákazy detskou obrnou bola vysoká. Dočasne paralyzovaná vírusom, bola umiestnená do izolačnej nemocnice, kde, ako povedala, The Guardian , nejedla nič iné ako tekuté jedlo a na svojich rodičov videla iba spoza skla.V Mary Berry: Kráľovná britského pečenia - životopis Povedala: „Keď som prišla domov, mala som len túto slabú ľavú stranu a ruku som mala v ortéze, ktorá ju držala nad hlavou. Ale zotavil som sa pozoruhodne [hoci] moja ľavá ruka je o niečo menšia a deformovaná. “

Aj keď to na ňu pôsobí dodnes, je úžasné, že sa inak úplne uzdravila.

Mary Berry sa kedysi usilovne snažila vyžiť

Mary Berry v Le Cordon Bleu YouTube

Je čudné myslieť na Mary Berry, ktorá sa snaží vyjsť s peniazmi, ale nebola to vždy dobre známa osobnosť. Vyštudovala domácu ekonómiu, ale keď sa ako 21-ročná presťahovala do Londýna, aby pracovala v Holandský úrad pre mliečne výrobky , poštípal ju profesionálny chrobáčik.

Berry, ktorá nebola natoľko bohatá, aby si to mohla dovoliť, dokázala presvedčiť svojho šéfa, aby sponzoroval mesačný kurz v Paríži v Le Cordon Bleu, keď mala 25 rokov. Prvá prekážka, ktorú musela prekonať, sa týkala jazyka. Pri rozhovore so študentmi v roku 2012, keď prijala čestný diplom , povedala, že boli šťastní, že kurzy sa teraz viedli v angličtine. Počas svojho pôsobenia v roku 1960 musela hovoriť dostatočne dobre po francúzsky, aby mohla vykonať ústnu skúšku v tomto jazyku.

Bojovala aj s financiami. Aj keď jej školstvo sponzoroval jej šéf, musela si robiť starosti s inými výdavkami. Platenie za vlastnú posteľ a stravu bolo nad jej možnosti, ale vynaliezavá známa osobnosť prežila tým, že žila v mládežníckej ubytovni a na každé jedlo nejedla nič iné ako bagety (prostredníctvom expresné ).

Jej schopnosť vytrvať to sa samozrejme vyplatila, pretože je dnes viac ako pohodlná.

Mary Berry sa musela vyrovnať s osobnou tragédiou

Mary Berry s vojvodkyňou z Cambridge Chris Jackson / Getty Images

Mary Berry, ktorá prežila detskú obrnu v dospievaní, nie je nijako cudzia utrpením, ale v roku 1989 ju postihla ešte horšia tragédia. Jej syn, v tom čase 19-ročný, zomrel pri autonehode.

Aj keď sa touto udalosťou príliš nezaoberala, otvorila ju v dokumente BBC z roku 2017. V rokoch Príbeh Mary Berry , hovorí o noci pred nehodou, keď bola na rodinnom jedle s Williamom, ktorý bol na návšteve z Bristolu, kde v tom čase bol na univerzite. Jej dcéra Annabelle, ktorá bola tiež v aute, vyviazla z nehody bez zranenia (via Ahoj! ).

Vo vianočnom špeciáli BBC v roku 2019 Berry Royal Christmas , na ktorej sa predstavili vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, hovorila o tom, ako princ William stratil matku vo veľmi zraniteľnom veku a pri autonehode prišla aj o syna. Povedala, že sa to podarilo, aby obaja vedeli, aké to je byť bez niekoho výnimočného, ​​najmä na Vianoce (via The Telegraph ).

Mary Berry si pred kamerou nie vždy bola istá

Mary Berry preberajúca cenu Jeff Spicer / Getty Images

Viete si predstaviť, že by zastrašujúca sudkyňa Mary Berry bola plachá pred kamerou? Je si taká istá v rozhovoroch, prednáša vynikajúce prejavy, priťahuje pozornosť, keď hosťuje, a v prítomnosti kráľovskej rodiny netrápi.

Ale rovnako ako veľa ľudí, aj Berry sa naučila pracovať. Počnúc jej kariérou spisovateľky nie je prekvapením, že byť moderátorkou neprišlo prirodzene. Keď v 70. rokoch začala svoju kariéru v televízii, objavila sa v nej Popoludní Plus po boku uznávanej televíznej moderátorky Judith Chalmers. V rozhovore s Metro v roku 2019 Chalmers uviedol, že Berry bol v skutočnosti na začiatku dosť nervózny.

„Mary bola na úvod trochu nervózna, ale hovorí, že som ju naučil usmievať sa. Povedal som: „Ak sa len občas pozriete do kamery, pozvete divákov dovnútra,“ vysvetlil Chalmers.

Podrobne popisuje nepríjemný zážitok v službe Mary Berry: Kráľovná britského pečenia - životopis s tým, že na začiatku to bolo pre ňu dosť náročné. Ale pozri sa teraz na ňu!

Mary Berry nie je fanúšičkou šou Gordona Ramsayho

Gordon Ramsey Facebook

To, že podnikajú rovnako, ešte neznamená, že spolu vychádzajú. Mary Berry mohla mať so sebou skvelé kamarátstvo Upiecť spolusudca, Paul Hollywood, ale nevychádza so všetkými televíznymi kuchármi.

Ona a Jamie Oliver, šéfkuchár celebrít a moderátor BBC Nahý kuchár , teraz sa zdá byť v dobrom vzťahu. Zašla tak ďaleko, že povedala, že z varenia robí zábavu. Bolo však obdobie, keď ho našla „dráždivého, hrôzostrašného a over-the-top“ (via RadioTimes ).

Šéfkuchár celebrít ona naozaj nerozumie, je však Gordon Ramsay, ktorého preslávila najviac hrubý jazyk . Na prehliadkach ako Pekelná kuchyňa a Kuchynské nočné mory , preslávil sa najmä svojou temperamentnosťou a používaním bláznov. Zdá sa, že to všetko nesedí s Mary, ktorá je náročná na to, čo sleduje.

Nielenže väčšinu televízií nazýva „príšerne“, ale hovorí aj o tom, že mnohé televízne programy sú na jej vkus príliš „násilné, kruté a hlučné“. Pokiaľ ide o Gordona Ramsayho, hovorí: „Neznášam programy Gordona Ramsayho: neviem, či mu bolo povedané, že robí dobrú televíziu.“ (cez The Guardian )

Nečudo, že sa prihlásila The Great British Bake Off , čo je podľa nej skvelá rodinná zábava.

O Mary Berry sa vedelo, že je hanbou

Mary Berry s Nathanom Outlawom YouTube

Je milovaná po celom svete, ale Mary Berry nebola bez chyby. Za tie roky urobila dosť kontroverzné vyhlásenia, ktoré vyvolali hnev niekoľkých jej divákov.

V roku 2018 bola obvinená z hanobenia šéfkuchára oceneného michelinskými hviezdami, ktorý sa objavil v jej šou, Klasická Mary Berry . Urobila poznámky potom, čo šéfkuchár Nathan Outlaw odhalil, že miluje windsurfing. Okrem toho, že hovorila o tom, aká veľká váha bude na doske, navrhla tiež, že jeho veľká veľkosť znamená, že bude dobrý v drvení cesnaku, komentáre, ktoré niektorých jej divákov ani trochu nebavili (prostredníctvom The Telegraph ).

Jeden divák tweetol: „Mary Berry klesla podľa mojich odhadov. Len tak zbežne tučne zahanbil kuchára dvakrát, ako keby si bol len Mary Berry, aby si nebol neslušný ?! “

Nie je to jediný prípad, kedy bola obvinená z trochu necitlivosti, ako citovala agentúra Sunday Times časopis o potravinách (via Nezávislý ) hovorí, že sledovala, čo jedla, pretože nechcela byť veľkým človekom v rámci potravinovej šou. Ďalej uviedla, že veľkí ľudia by nemali súdiť koláče na prehliadkach jedla, pretože to nie je to, čo ľudia chcú.

„Alebo ľudia povedia:„ Pozrite sa, čo sa stane, keď budete jesť koláč, “vysvetlila.

Má 80 rokov, ale Mary Berry túto populárnu vec nikdy neurobila

Mary Berry varenie YouTube

Od marca 2020 má 85 rokov a mala za sebou kariéru plnú vzrušujúcich zážitkov z jedla, ale je tu jedna vec, ktorú Mary Berry nikdy neurobila - a už to v budúcnosti nezamýšľa.

Je prekvapujúce si myslieť, že existuje druh jedla, ktoré šéfkuchár neskúšal, ale v roku 2017 na svojej prehliadke Mary Berry každý deň, odhalila, že nikdy nemala pizzu so sebou (via Večerný štandard ). Mňam - a nie je to len preto, že neschváli, alebo preto, že môže v rýchlosti vybičovať chutnejšie jedlá. Proste ju nikdy nenapadlo vyskúšať to.

Pre kohokoľvek, kto sa zaujíma, či si to od natáčania tejto epizódy rozmyslela, zopakovala tento bod v rozhovore Môj týždenný časopis v roku 2020 (cez Životný štýl ). Vlastne objasnila, že nielenže nikdy nemala so sebou pizzu ... nemala akýkoľvek daj preč jedlo. V rozhovore uviedla, že nikdy nepociťovala potrebu.

horčičná omáčka mcdonalds

Vysvetlila tiež, že jej spôsobom podvádzania v kuchyni je nakupovanie hotových surovín namiesto hotových jedál a hovorí: „Existuje veľa vecí, ktoré si môžete kúpiť, aby vám mohli pomôcť, ak ste zaneprázdnení a ktoré vás nestoja toľko navyše, ako strúhaný syr. Ak sa ponáhľate, môžete za to zaplatiť o niečo viac a rýchlejšie dostať jedlo na stôl. “

Mary Berry je svojím spôsobom štýlová ikona

Mary Berry v jednej zo svojich búnd Facebook

Mary Berry je štíhla a štýlová až do svojich 80. rokov, aj keď neverí v chodenie do posilňovne. Verí, že je dôležité zostať vo forme, takže jej závideniahodná postava nie je až takým prekvapením. Keď sa k zmesi pridal jej status celebrity, nie je šokujúce, že to, čo nosí, je horúcou témou.

Prekvapujúce je, akou módnou ikonou sa stala - najmä odkedy to povedala Svetlosť v roku 2019, že neverí v módu, a namiesto toho sa jednoducho oblečie tak, aby vyhovovala jej postave.

Napriek tomu je jej štýl zapnutý Veľký Brit Upiecť sa stala predmetom mnohých diskusií a diváci blúznili o jej kvetinových bundách. Ľudia čoskoro napodobňovali jej podpisový štýl do takej miery, že v roku 2012 bola Zara všetko vypredané hodvábnej kvetinovej bombardovacej bundy, ktorá začala šialenstvo.

Odvtedy mala na sebe niekoľko bundičiek od Oasis, Damarta a Teda Bakera (via The Guardian ), ktoré sa stali neuveriteľne populárnymi, a upevnili tak jej postavenie trendového tvorcu.

Zabudnite na dátumy spotreby, Mary Berry sa na to spolieha, či je jedlo v poriadku

Mary Berry s kvetmi Peter Macdiarmid / Getty Images

Väčšina ľudí prijíma väčšinu svojich rozhodnutí o bezpečnosti potravín čítaním dátumy spotreby . Nie však Mary Berry.

V roku 2017 povedala Festival literatúry v Cheltenhame (cez Yorkshire Post ), že si v dospelosti vyzdvihla niekoľko tipov od svojej matky, a keďže v tom čase ešte neexistovali mrazničky, bola to jedna z nich.

Neobťažuje sa pri kontrole dátumov, či jej došlo k jedlu. Namiesto toho robí to, čo väčšina ľudí pozná skôr z kvetov - cíti ich vôňu. Povedala: „Nerobím dáta o výpredaji, ale musím sa priznať, že ak je tam hrniec smotany, len zdvihnem viečko a zacítim vôňu. Ak je to v poriadku, mám to. “

Zdôrazňuje však, že s mäsom musíte byť opatrní, čo je jedna z vecí, ktoré považuje za potrebné dodržať v stanovených termínoch.

Mary Berry skutočne odišla z Veľkej Británie, pretože je skutočne lojálna

Mary Berry so Sue Perkins a Mel Giedroyc Facebook

Diváci boli zdrvení, keď sa v roku 2016 novinky páčili BBC oznámila, že Mary Berry sa nevráti do The Great British Bake Off. Mnohí to vnímali ako zradu a zaujímalo ich, ako by šou mohla pokračovať bez nej.

Samozrejme, urobilo to, vymenila ju za inú kuchárku celebrít, Prue Leithovú. Málokto však vie, že skutočný dôvod, prečo sa Mary Berry rozhodla odísť, súvisel s lojalitou a nie so zradou.

The Great British Bake Off sa začalo dňa BBC , čo povedala Berry RadioTimes pozerala odmalička. Keď sa rozhodlo presťahovať do Kanál 4 , zostala verná BBC a spolu so spolumoderátorkami Sue Perkinsovou a Mel Giedroycom sa rozhodli so šou nepohnúť. Na ich miesto nastúpili Sue a Mel za gotického komika Noela Fieldinga a hostiteľa kvízovej šou Sandi Toksvig, hoci Paul Hollywood v šou zostal.

Fanúšikovia mohli stále vidieť Berryho na adaptácii USA, Veľká americká prehliadka pečenia , ona vľavo série po roku 2019 zamerať na ďalšie projekty.

Mary Berry sa môže najviac presláviť svojim pečením, ale nie je to jej jediná zručnosť

Mary Berry pri uvedení knihy na trh Gareth Cattermole / Getty Images

Je to takmer bezkonkurenčná doyenka sveta pečenia, v skutočnosti sa jej hovorí kráľovná pečenia a je známa svojou lahodnou Victoria Sponge recept . To však nie je všetko, čo Mary Berry dokáže.

Je napísaná viac ako 75 kuchárskych kníh v priebehu jej kariéry nesúviseli všetko s pečením. Jednou z jej najdlhších vášní je použitie AGA, vysokovýkonného sporáka a sporáka z liatiny, ktorý vynašiel švédsky fyzik, DR. Gustaf Dalén. V skutočnosti je taká veľká fanúšička, organizovala workshopy a písala Kompletná kuchárska kniha AGA pomôcť ľuďom lepšie používať kuchynský spotrebič.

Tým sa jej všestrannosť nekončí. Zatiaľ čo Biblia na pečenie od Mary Berry je nepochybne jednou z jej najobľúbenejších kníh, má skúsenosti z niekoľkých ďalších kuchárskych škôl i mimo nej.

Z čerstvého, ľahkého jedla za okamih Skutočné jedlo rýchle a klasické rodinné recepty v Doma , pripraviť jedlo vopred v Varte teraz, jedzte neskôr a dokonca aj jeden na chod domácnosti volal Tipy a triky pre domácnosť Mary , má knihu takmer pre všetko.

Mary Berry je tiež potravinárskou podnikateľkou

Mary Berry Facebook

Mary Berry prešla od kuchárskej školy dlhou cestou, od toho, aby sa uživila, až po renesančnú ženu. Aj keď sú jej začiatky v televízii známe a jej kuchárske knihy sú najpredávanejšie, vedeli ste, že má aj svoju vlastnú značku potravinových výrobkov?

Ako podnikateľka v oblasti stravovania predstavila svoju vlastnú radu šalátových dresingov a omáčok. Toto bol pôvodne nápad, ktorý navrhol jej manžel Paul Hunnings a podporila ju jej dcéra Annabelle, ktorá milovala omáčky, ktoré pre rodinu pripravil Berry doma. V roku 1994 spolu s Annabelle uviedla na trh niekoľko obväzov pod značkou Mary Berry a dcéra .

Sortiment sa odvtedy rozšíril a stal sa neuveriteľne populárnym, aj keď v roku 2018 zaznamenal mierny pokles. The Telegraph oznámil, že jedna z dávok bola stiahnutá z trhu, a Agentúra pre potravinové normy (via iNews ) uviedol, že je to kvôli nedeklarovaným vajciam, ktoré sú pre niektorých alergikom.

Teraz sa volá Recept Mary Berry na inšpiráciu , rozsah bol odvtedy prepracovaný. Bol prebalený a pravdepodobne pretlačený tak, aby obsahoval všetko, čo do výrobkov patrí.

Mary Berry je prekvapivou fanúšičkou tohto športu

Mary Berry vo Wimbledone Michael Steele / Getty Images

Mary Berry je veľmi impozantná dáma a je ľahké si predstaviť, že by britský šéfkuchár niekde v záhrade popíjal čaj a okusoval koláče. Predstavujeme si ju na kriketovom zápase alebo povzbudzujeme svojich obľúbených hráčov Wimbledon je tiež dosť ľahké.

Nikdy však neuhádnete, akému športu vlastne veľmi fandí. Nie je to futbal, aj keď má dosť náklonnosti k anglickému futbalu a hovorí to svojmu spoluhostiteľovi Paulovi Hollywoodovi The Great British Bake Off v roku 2016 je fanúšičkou tímu Premier League so sídlom v Liverpoole Everton (via Liverpool Echo ).

Oveľa prekvapujúcejšia je však jej skutočná láska k rugby. Máte pravdu, je fanúšičkou anglického kontaktného športu, dokonca až tak ďaleko zúčastniť sa osobne podporiť Anglicko počas majstrovstiev sveta v roku 2015.

Je takou veľkou fanúšičkou, podporuje tiež miestne tímy, dokonca v roku 2015 organizuje pre svoj domáci tím podujatie Afternoon Tea - Bath Rugby .

Produkt CBD použil citáty a obrázky od Mary Berry bez jej súhlasu

Mary Berry na červenom koberci Stuart C. Wilson / Getty Images

Zvykla si byť v televízii, v reklamách, na obálkach kuchárskych kníh a všeobecne na očiach verejnosti, ale ak existuje niečo, za čím Mary Berry nebude stáť, použije jej imidž bez jej súhlasu.

Vo februári 2020 zverejnila vyhlásenie dňa Facebook hovorí fanúšikom, aby sa nenechali zaujať jej obrázkami a citátmi, ktoré sa objavujú v reklamách na CBD olej, ako aj krémom na tvár od spoločnosti, ktorá sa javila ako podvodnícka.

Tento príspevok uviedol, že bola „zhrozená, že sa dozvedela o neprepojených spoločnostiach, ktoré používajú jej imidž na reklamu produktov“.

Nezávislý neskôr v tom istom mesiaci informovali, že Berryho obrázky neboli jediné, ktoré boli použité bez súhlasu. Podobný produkt používal aj falošné potvrdenia od celebrít, ako napríklad Tom Hanks, ktorý ho tiež odsúdil. Uviedla tiež, že Agentúra pre potravinové normy sa vyhrážala stiahnutím výrobkov z regálov, pokiaľ ich nezačnú správne označovať.