Nevypovedaná pravda McDonald's McFlurry

mcflurry McDonald's

Žiadny výlet do McDonald's nie je úplný bez McFlurry. Iste, každý má svoju obľúbenú, go-to príchuť, ale väčšina ľudí by ťažko pomenovala tú, ktorá sa mu nepáčila. Ako môžete pokaziť cukríky a mäkké jedlá, ktoré sú zmiešané v šálke plnej sladkej lahodnosti?


Ale urobte nejaké kopanie a zistíte, že je toho skutočne veľa, čo neviete o tejto ikonickej sladkej pochúťke z najpopulárnejšieho reťazca rýchleho občerstvenia v krajine. Vedeli ste, že boli náhodou centrom kontroverzií v oblasti sociálnych médií a popkultúry? Alebo že sú vlastne obrovskou hrozbou pre celý druh? A vedeli ste, že ak idete mimo USA, existuje veľa funky medzinárodných odrôd, vďaka ktorým sa výlet do McD skutočne vyplatí, aj keď ste v najexotickejších krajinách?Nezáleží na tom, koľko McFlurry ste mali alebo ako často ich dostávate, o tejto zábavnej maškrtnej pochúťke stále viete toho veľa. Zmeňme to.
Bol vynájdený v Kanade

McFlurry francúzsky McDonald's

Spoločnosť McDonald's mohla pochádzať z USA, ale Amerika si nemôže vziať zodpovednosť za všetko, čo je dobré a zdravé na jedálnom lístku pod Zlatými oblúkmi.

McFlurry bol skutočne vynájdený v Kanade a je mladší, ako si myslíte. Za jeho vynaliezavosť môžete poďakovať franšízantovi Ronovi McLellanovi, ktorý v roku 1995 vynašiel McFlurry vo svojom sídle v Bathhurste v štáte New Brunswick. (Pre predstavu, ten istý rok Priatelia práve vstupoval do druhej sezóny.)Podľa Správy CTV , pôvodné umiestnenie berie ich spojenie s McFlurry veľmi vážne. K 20. výročiu svojho založenia založili „falošnú snehovú víchricu“ nad rodiskom dezertu a rozdali vzorky červeno-bielej McFlurry s tematikou výročia. (Prosím, nikto to nehovor Mliečna kráľovná .)

McLellan zostal počas toho všetkého skromný a povedal: „Nikdy som neočakával, že môj výtvor obíde celú planétu s krajinami, ktoré kombinujú svoje vlastné jedinečné chute.“Existuje veľa funky medzinárodných príchutí

jahodový tvarohový koláč mcflurry McDonald's

McFlurry sa dostal do jedálnička v približne 99 krajinách (cez Správy CTV ), a všetci túto svoju všestrannú sladkú pochúťku originálne zatočia. A niektoré sú super kreatívne.

čo sa stane, keď budete jesť pleseň

V roku 2016 Nezávislý hlásil obyvateľom Spojeného kráľovstva, že áno, Cadbury Creme Egg McFlurry sa vracia do jedálnička McDonald's - niečo, čo si už užívali v Austrálii. To znie vynikajúco, však? To je len začiatok.

Hovorí Japonsko Slučka , má celkom neuveriteľnú Matchu McFlurry, je rovnako zelená, ako by ste čakali. Zamierte do Argentíny a môžete si vyzdvihnúť Vauquita McFlurry, ktorá je plná dulce de leche a čokolády. Pre svoje letné menu roku 2018 pridala Juhoafrická republika limetkovú a čokoládovú McFlurry (via Business Insider ) a podľa Jedlo a víno , ak ste náhodou v Indonézii, môžete si vybrať medzi kokosovým uhlím a jahodovým tvarohom. Vyskúšajte verziu tiramisu v Thajsku a potom sa zastavte na Filipínach a ochutnajte dezert KitKat so zeleným čajom.

A Austrálčania už dlho a dlho kombinujú dve položky ponuky v hacke, ktorý sa ukázal byť tak populárny. Spoločnosť McDonald's sa rozhodla vydať ju ako oficiálnu položku ponuky (prostredníctvom News.com.au ). Je to takmer tak bolestne americké, až šokujúce, že ho USA nedostali, a je to - samozrejme - Apple Pie McFlurry.

Sú smrteľní ... pre ježkov

európsky ježko

V roku 2006 Nezávislý bol konečne schopný oznámiť, že úspešná bola dlhotrvajúca kampaň vo Veľkej Británii, ktorej cieľom bolo prinútiť spoločnosť McDonald's, aby zmenila dizajn svojich viečok McFlurry. Viedol ju jeden z tých nepravdepodobných skupín: Britská spoločnosť na ochranu ježkov (Hedgehog Preservation Society) a ich 12 000 nepárnych členov.

Všetko sa to začalo v roku 2001, keď poštár našiel ježka uviaznutého v kontajneri. Ježkovia, priťahovaní sladkou vôňou zvyškov zmrzliny, sa čiastočne plazili cez otvor veka, ale potom pre svoje tŕne nemohli ustúpiť. Ich osud? Smrť, pokiaľ nebude zachránená pred nevyhnutelným hladom, dehydratáciou alebo slepým putovaním po doprave, vodných tokoch alebo iných smrteľných situáciách.

Skutočným britským spôsobom spoločnosť zhromaždila svojich členov, aby apelovali na gigantu rýchleho občerstvenia pre prepracované veko ... ale zdvorilo. Fungovalo to. V roku 2006 spoločnosť McDonald's oznámila, že utratí obrovské množstvo peňazí za redizajn a uvedenie nových krytov na trh, a to nielen v Spojenom kráľovstve McDonald's v roku 2008, ale aj v Nemecku (prostredníctvom Zrkadlo online ), ktorý pomáha predchádzať úmrtiu nespočetných západoeurópskych ježkov (ako je ten na obrázku), ktorí sú často zvedení z cesty svojim sladkým zubom. Ukázalo sa, že my ľudia máme s nimi spoločné.

Obrovská diskusia o umiestňovaní produktov 30 Rock

rolo mcflurry McDonald's

Pamätaj 30 skala ? Šou bola obrovská, ale nezaobišla sa bez kontroverzií - najmä, hovorí AdAge , keď došlo na ich použitie umiestňovania produktov. Väčšinou sa to dialo jazykom v ústach a bolo celkom zrejmé, čo robia. Menej zrejmé to bolo počas epizódy, keď postavy Aleca Baldwina a Salmy Hayekovej dosiahli zmierenie, ktoré sa točilo okolo McDonaldu, a McFlurry bol vpredu a v strede. Hovorilo sa mu dokonca „najväčší dezert na svete“, čo je pre televíznu šou veľký postoj.

Pretože ľudia nikdy nemôžu mať príliš veľa vecí na to, aby boli pobúrení, sociálne médiá sa dostali do náručia zahrnutím McFlurry. Prečo? Kto vie. Očividné umiestňovanie produktov bez toho, aby ste sa k nim dostali? V každom prípade NBC, McDonald's a Tina Fey museli vydávať vyhlásenia, ktoré to hovorili 30 skala nedostali zaplatené za použitie McFlurry a McDonald's a že reťazec rýchleho občerstvenia o tom nielenže vedel, ale aj skontroloval scenár a uviedol ho do praxe.

Povedal Fey (cez TV sprievodca ) nielenže to nebolo umiestňovanie produktov, ale mali mierne obavy zo získania žalovania. A potom dodal: „Nadchádzajúca dejová línia bola tiež tak, že Liz Lemonová začne randiť s Grimaceom, je založená len na opakujúcom sa sne, ktorý mám. Vážne, nejde o umiestňovanie produktov. ““

M&M McFlurries takmer zmizli

M&M McFlurry McDonald's

Sme si dosť zvyknutí na zlé správy a v roku 2016 sa svet takmer o niečo stmieval Reuters uviedla, že spoločnosť Mars Inc. uvažuje o ukončení svojho dlhoročného partnerstva so spoločnosťou McDonald's. Znamenalo by to koniec M & pani McFlurryovej, a to by bola samotná definícia travesty.

správy giada de laurentiis

Takže, čo dáva? Podľa zasvätených osôb sa Mars obrátil na všetky reťazce rýchleho občerstvenia, ktoré nosili ich výrobky, pretože sa obávali, že dezerty, v ktorých sa nachádzali ich cukríky - ako McFlurry - išli proti prejavom moderovania, ktoré sa snažili poslať. Nahliadnite do informácií o výživovej hodnote, ktoré spoločnosť McDonald's zverejnila o M&M McFlurry, a sú dosť skľučujúce. Zahŕňa 126 gramov cukru, čo je oveľa viac, ako odporúčaná denná dávka pre kohokoľvek. (Podľa Healthline , muži by nemali mať viac ako 37,5 gramov pridaného cukru denne a ženy by nemali mať viac ako 25 gramov.)

V tom čase Mars odmietal ísť s médiami do akýchkoľvek podrobností a vzhľadom na to, že M&M McFlurry je stále okolo - a stále má strašne veľké množstvo cukru - dá sa povedať, že všetci vieme, ako rozhovory skončili.

TÁ fotka stroja McFlurry

mcflurry detail McDonald's

Aj tí najväčší fanúšikovia McDonald's a McFlurry museli uznať, že sa im v roku 2017, keď sa ich žalúdok mierne zmenil, Business Insider hovorí, že dospievajúci zamestnanec, ktorý sa identifikoval iba ako „Nick“, odštartoval vážny rozruch. Začalo to tým, že zverejnil niekoľko vážne nechutných obrázkov, o ktorých tvrdil, že ukazujú dosť štandardný stav ich zmrzlinového vybavenia (a naďalej sa snažil vyvolať problémy, keď zverejnil fotografie predvareného jedla). Stroj bol zjavne spečený plesnivou plesňou a malo to za následok, že zákazníkom sa jedlo podávalo z nepríjemného vybavenia.

Spoločnosť McDonald's vydala formálne vyhlásenie a uviedla, že obraz vôbec nebol taký, aký sa javil. Podľa hovorcov bol podnos skutočne navrhnutý tak, aby zachytával akékoľvek netesnosti, ktoré by sa mohli vyskytnúť z vnútorných komponentov stroja, a vôbec nebol súčasťou povrchovej úpravy potravín alebo prípravných plôch. Odpovedal tiež majiteľ miesta McDonald's, kde boli fotografie urobené, s tým, že to myslia so zdravím, bezpečnosťou a školením zamestnancov vážne - a má za sebou dlhé záznamy o čistých inšpekciách.

Na druhej strane Nick bol nielen prepustený, ale aj zakázaný v konkrétnom McDonalde.

Prečo lyžica vyzerá tak zvláštne

mcflurries Facebook

Poďme si povedať o tej lyžici McFlurry. Zdá sa to ako obrovský odpad, však? Je to obrovské a napokon to má zvláštne tvarované a prečo používať niečo také čudné, keď si myslíte, že obyčajná lyžica by sa na dezert s mäkkými prísadami dokonale hodila?

Kozmopolitný pýtal sa to isté a vzal na vysvetlenie, ktoré jeden zamestnanec zverejnil na Tumblr. Podľa Čakajúci vtákopysk , existuje niekoľko rôznych dôvodov pre dizajn. Začínajú skutočnosťou, že nejde len o lyžicu, ale o to, aby sa do nej skutočne vmiešala všetka tá robustná dobrota do mäkkého podania. Prichytáva sa k stroju, a preto je mimoriadne dlhý. Preto je tu aj tento štvorcový tvar, aby bol silnejší a zabránil tomu, aby prasklo, keď sa to vo vašom McFlurry rozvíri.

Dodávajú, že podľa ich tvrdení je dutý, pretože šetrí na plaste bez kompromisov na sile a tiež izoluje vašu ruku pred chladom. Ako bonus sa štvorcový tvar tiež ľahšie balí a dodáva, a keď ich rozposielajú, tak veľa po celom svete, to je veľká vec. Teraz už viete!

Obrovskú zmenu si nikto nevšimol

mcflurry dinosaur McDonald's

Mnoho miest rýchleho občerstvenia robí posun smerom k odstraňovaniu vecí, ako sú umelé príchute a farby, zo svojich zoznamov prísad a McDonald's nie je výnimkou. Pokiaľ išlo o ich mäkké podanie a - rozšírené - McFlurry, gigant rýchleho občerstvenia nedal nikomu šancu kritizovať akékoľvek vnímanie nových chutí: nikomu to nepovedali, kým sa nový recept nepoužíval zhruba šesť mesiacov.

Podľa oficiálneho vyhlásenia McDonald's (via CNBC ), ich vanilkové nealkoholické nápoje už nemali umelé konzervačné látky ani farbivá a teraz odstraňovali umelé príchute. Zmena receptúry (ktorá sa dotkla asi 60 percent ich dezertov) sa začala zavádzať na jeseň roku 2016 a v čase, keď ju skutočne ohlásili v V máji 2017 bol úplný prechod takmer dokončený.

Plánom bolo čiastočne pokúsiť sa získať späť asi 500 miliónov návštev zákazníkov, ktoré zmizli od roku 2012. Reklama na produkt bez umelých aróm je len polovica úspechu. Spoločnosť McDonald's uviedla, že išli ďalej a ďalej, aby sa ubezpečili, že nebola žiadna zmena chuti. Vzhľadom na to, že to tak dlho ostávalo nepovšimnuté, dá sa povedať, že uspeli.

Americká verzia je pre vás horšia

oreo mcflurry Facebook

Ak idete do McDonald's v USA a vo Veľkej Británii, môžete si objednať Oreo McFlurry na oboch miestach. Ale to, čo dostanete, určite nie je rovnocenné a rýchle nahliadnutie do ich výživových informácií odhalí, že dostanete dezert, ktorý je pre vás na jednej strane Atlantiku určite horší.

Objednajte si pravidelnú Oreo McFlurry v USA a bude nabitý 510 kalóriami, 17 gramami tuku a ohromnými 64 gramami cukru - čo je zhruba dvojnásobok odporúčanej dennej dávky pre pridané cukry (prostredníctvom Healthline ). Iste, dezert má povesť nie práve najzdravšieho jedla dňa, ale aj fanúšikovia McFlurry sa môžu zhodnúť, že to nie je pre vás to najlepšie.

Objednajte si pravidelnú Oreo McFlurry vo Veľkej Británii a dostanete veľmi odlišný dezert. Prijímate 267 kalórií, 9,1 gramu tuku a 34 gramov cukru. Vieme, že?

Časť rozdielu pochádza z veľmi odlišného pohľadu na veľkosť porcií. Podľa Nutritionix , štandardná americká McFlurry je 285 gramov, zatiaľ čo cez rybník je bežná veľkosť iba 150 gramov (via Gizmodo ). A to nebolo vždy tak - so stále sa zvyšujúcim povedomím o veľkosti porcií a vplyve, ktorý má na zdravie, spoločnosť McDonald's zmenšila svoju bežnú McFlurry zo 170 gramov na 150 v lete 2018 spolu s pridaním možnosti 75 gramov. Mali by USA nasledovať a zmenšiť tiež?

Tu sú dôvody, prečo sú stroje vždy nefunkčné

mcflurries McDonald's

Každý, kto sa pokúsil získať McFlurry, už pravdepodobne počul obávané slová: „Je nám ľúto, stroje sú nefunkčné.“ Čo dáva? Deje sa to stále - v roku 2017 Wall Street Journal uviedli, že to vyvolalo toľko sťažností a konšpiračných teórií, že mali pocit, že to musia len vyšetriť.

Pre nás všetkých.

A zistili, že tu v skutočnosti pracuje pár vecí, a všetci sa vracajú k strojom, vďaka ktorým je služba mäkká. Ak nie je zmrzlina, nie sú tu ani zmrzlinové dezerty, a to zahŕňa aj McFlurry.

Jedným z problémov je, že stroje na výrobu zmrzliny sa skutočne veľmi ťažko čistia. Každú noc absolvujú automatizovaný čistiaci program, ktorého dokončenie trvá štyri hodiny - a to je veľa prestojov. Viac ako to, trvá iba 11-krokový proces, ako pripraviť stroj na čistiaci cyklus, a to vyžaduje veľa demontáže, namáčania, čistenia a utierania. Podľa zamestnancov, ak by boli v ktorejkoľvek fáze dokonca len na začiatku procesu, povedali by zákazníkom iba to, že stroj bol nefunkčný. A ak len dokončil som to čistenie ... niekedy to bude proste „dole“. V 24-hodinových prevádzkach McDonald's je čas, ktorý majú stroje na čistenie dole, ešte viditeľnejší a rovnako sa to niekedy musí stať.

Niektorí franšízanti majú ďalší problém: automaty na obsluhu strojov sú skutočne pokazené. Medzi zamestnancami McDonald's sú známi tým, že sú neuveriteľne dôvtipní, zle navrhnutí a ľahko sa poškodia. Niektoré prieskumy miest naznačujú, že až 25 percent má v danom okamihu nefunkčné stroje.

čínska horčica recept

Smutný stav austrálskeho McFlurry

austrália mcflurry McDonald's

Business Insider hovorí, že to bolo okolo roku 2015, keď si Austrálčania začali všimnúť znepokojujúcu vec, ktorá sa deje s verziou McFlurry „Down Under“: neboli v skutočnosti rozmaznané. Zákazníci, ktorí očakávali, že v dezertu nájdu kúsky cukroviniek a sušienok, boli veľmi sklamaní a s väčšou pravdepodobnosťou našli kúsky dobroty práve hodené na vrch.

Rozhorčenie bolo skutočné a kedy BuzzFeed pri vyšetrovaní zistili, že to nebolo len pár zamestnancov, ktorí boli leniví, alebo niekoľko málo zákazníkov, ktorí boli príliš nároční, to bol McDonald's - alebo Macca's, ako je známe v Austrálii -, ktorá kompletne prešla McFlurry.

Podľa ich oficiálneho vyhlásenia: „Stroje zaberali v našich kuchyniach značný priestor, takže bolo rozhodnuté, že ich bude naša posádka - s láskou - ručne miešať. Ak sa vám tá vaša páči trochu viac „v rozpuku“, oznámte to posádke a určite ju urobí ráznejším rozruchom. “

Ale ... nie je neflurovaný McFlurry iba pohár s nejakými zábavnými zálievkami?

Kanadská potenciálne nebezpečná McFlurry

mcflurry McDonald's

V roku 2017 sa kanadský McDonald's ocitol v podivnej situácii. Zároveň sa pokúšali inzerovať svoje nové, celodenné raňajkové menu, čelili tiež obrovskej reakcii na pridanie nového McFlurry do jedálnička. Za normálnych okolností nemôže byť nová príchuť McFlurry zlá vec, ale toto bola Topánky McFlurry . Pre každého, kto nie je oboznámený s tyčou Skor, obsahuje matice.

Dovtedy hovorí Finančná pošta „McDonald's bol všeobecne považovaný za bezpečný pre tých, ktorí mali alergie na orechy. Spoločnosť Food Allergy Canada bola medzi organizáciami, ktoré podali petíciu za McDonald's a požiadali ich, aby sa tejto možnosti zbavili kvôli pravdepodobnosti krížovej kontaminácie. (Je tiež dôležité spomenúť, že McDonald's vlastne nikdy nebol povedal sú bez orechov, medzi alergikmi to bolo iba dlhoročné vnímanie.) Predtým boli akékoľvek orechy, ktoré sa podávali, balené jednotlivo a Škor McFlurry bol od toho veľkým odklonom.

McDonald's však nič z toho nemal a vydal vyhlásenie na podporu najnovšieho McFlurryho a vychádzajúc z nadštandardných skupín, ktoré požadovali. Čiastočne sa v ňom uvádza: „Držať McDonald's sám tohto štandardu je nerozumné a nad rámec všetkého, čo sa vyžaduje od akejkoľvek inej značky v našom priemysle.“ Aspoň povedali, ako sa v skutočnosti cítia!