Nevypovedaná pravda z Omahy

Nátierka zo steakov z omaha steakov Facebook

Spoločnosť Omaha Steaks si vybudovala obrovskú reputáciu ako jedna z prevládajúcich spoločností na doručovanie pošty v Spojených štátoch. Spoločnosť sa pýši poskytovaním kvality Američanom v celej krajine, Stredozápadné hovädzie mäso - nielen to, ale majú široký výber ďalších mäsových výrobkov, občerstvenia a dokonca aj niektorých fantastických schmancy vín.


Spoločnosť Omaha Steaks, ktorá začala ako malé mäsiarstvo typu mama-a-pop vo svojom menovci, sa medzičasom rozrástla do významnej veľkokapacitnej elektrárne, ktorá dodáva steaky a ďalší tovar do všetkých nižších 48 štátov. (Prepáč, Aljaška a Havaj, ale budeš musieť zaplatiť ďalšie poplatky ak chcete nejaké hovädzie mäso z Omahy.)Služby dodávania jedál majú svoje klady a zápory, ale môže byť ťažké odolať tým ústam zalievajúcim t-bone a porterhousom, ktorými je Omaha Steaks tak známa. Čo by ste však mali vedieť o Omaha Steakoch, skôr ako na to skočíte zbraňou 300 dolárov Steakhouse Extravaganza box? Od ich skromných začiatkov až po expanziu spoločnosti na nové trhy je to nevyslovená pravda spoločnosti Omaha Steaks.
najlepsie ovocie pre teba

Omaha Steaky sú príbehom skutočných handier k bohatstvu

Omaha Steaky utierajú do bohatého príbehu Nicholas Kamm / Getty Images

Verte tomu alebo nie, Omaha steaky neboli vždy oporou mäsového priemyslu, ktorou sú dnes. Príbeh steakov Omaha sa nezačína v Omahe v Nebraske, ale v skutočnosti v lotyšskej Rige v priebehu 19. storočia. Keď rodina Simonovcov utiekla z Lotyšska kvôli horlivému antisemitizmu v krajine, nakoniec skončila v Omaha, kde boli medzi prvými vlnami židovského obyvateľstva, ktoré sa dostali do mesta, podľa Časopis pre tablety , židovský kultúrny časopis.

Simonov rodinný patriarcha J.J. Simon a jeho syn B.A. spolupracovali ako mäsiari - čo bol rodinný obchod späť v ich európskej vlasti - založením spoločnosti Table Meat Supply Company v centre Omahy v roku 1917. Medzi miestnymi Omahanmi si spoločnosť získala popularitu a nakoniec si v roku 1966 zmenila názov na Omaha Steaks. sa rozšírili na predaj svojich výrobkov v iných štátoch prostredníctvom siete Union Pacific Railroad .Viac ako sto rokov po prvom založení spoločnosti Omaha Steaks ako spoločnosti sa služba dodávky potravín rozrástla po celej krajine a tržby dosiahli zhruba pol miliardy dolárov, pretože Tableta hlásené späť v roku 2017. Podľa Web Omaha Steaky , Spoločnosť sa stala najväčším priamym predajcom hovädzieho a gurmánskeho jedla v krajine. Hovorte o splnení amerického sna!

Už päť generácií je Omaha Steaks rodinným podnikom

Steak podnik Omaha, rodinný podnik Facebook

V storočnej histórii spoločnosti zostala spoločnosť Omaha Steaks rodinným podnikom spoločnosti Simon - súčasný generálny riaditeľ a majiteľ spoločnosti Bruce Simon je pravnukom zakladateľa spoločnosti Omaha Steaks J.J. Simon. Simon vyrastal v rodinnom podniku a ako dieťa predtým sprevádzal svojho otca v továrni, keď tam pracoval počas letných prestávok na strednej a vysokej škole. Vďaka tomu sa Bruce Simon stal prirodzenou voľbou pre vstup do tejto pozície, pretože v spoločnosti pôsobil na rôznych iných pozíciách až do roku 1994, keď sa stal prezidentom a výkonným riaditeľom.Na rozdiel od iných mäsopriemyselných gigantov ako Tyson Foods a Oscar Mayer „Omaha Steaks“ zostáva súkromnou spoločnosťou, čo znamená, že investori nemôžu nakupovať akcie spoločnosti Omaha Steaks. Aj keď sa na zverejňovanie informácií zvyčajne pozerá ako na obrovský úspech každej významnej spoločnosti, zostávajúci súkromný rodinný podnik umožnil spoločnosti viac sa sústrediť na svoje dlhodobé stratégie, než sa neustále obávať štvrťročných príjmov.

Inventár Omaha Steaky sa rozšíril nielen za výrobky z hovädzieho mäsa

Burger z Omaha Steaky Facebook

Názov „Omaha Steaks“ je, samozrejme, dosť zavádzajúci. Aj keď vám pri prvom počutí názvu spoločnosti napadne hovädzie mäso, možno vás prekvapí, že v skutočnosti môžete získať oveľa širšiu škálu špeciálnych výrobkov. V 60. rokoch sa začali steaky Omaha rozširuje svoj katalóg od toho, že ponúkate iba steaky, zahŕňajú aj prvotriedne bravčové, hydinové a morské plody. Odvtedy pridali do ponuky ešte širšiu škálu produktov, pretože doručovacie služby spoločnosti sa stali oveľa rozšírenejšími.

Zatiaľ čo steaky sú v reštaurácii Omaha Steaks stále hlavným jedlom mäsa, môžete si okrem ich originálneho hovädzieho mäsa kúpiť aj širokú škálu produktov - z poľského štýlu kielbasa do výdatnej divočiny filé z halibuta . Dostali dokonca rozsiahlu sadu doplnkov, ktoré slúžia popri hlavnom jedle, vrátane údenín a zemiakových príloh, ako aj niektorých dekadentných vín. Ideálne pre vašu ďalšiu večeru na steaku. Alebo vaša ďalšia večera kielbasa. Alebo vaša ďalšia večera halibuta.

Suchý ľad hrá pri Omaha Steakoch kľúčovú úlohu

Suchý ľad a omaha steaky

Už ste sa niekedy čudovali, ako sa spoločnosti Omaha Steaks darí udržiavať čerstvé svoje výrobky, aj keď ich dodáva po celej krajine? Ako napísal doktor Youling Xiong Lawrieho veda o mäse „Surové mäso je jedným z najviac nestabilných potravinových materiálov kvôli množstvu výživných látok, ktoré sú ideálne pre mikroorganizmy.“ To znamená, že preprava tepelne neupravených steakových výrobkov zo štátu do štátu (a niekedy aj z krajiny do krajiny) vyžaduje veľkú starostlivosť.

Keď spoločnosť začala svoju zásielkovú činnosť v roku 1952 , rozhodli sa použiť kartóny vyložené voskom naplnené suchým ľadom, aby mäso bolo chladné - v podstate napodobňovali chladničku. (Toto bolo predtým, ako sa polystyrénové prepravné kontajnery a vákuové balenie stali obzvlášť rozšírenou komerčnou technológiou.) Keď sa polystyrén a vákuové balenie stali čoraz populárnejšími a bežnejšími, spoločnosť Omaha Steaks zlikvidovala kontajnery vyložené voskom a začala ich používať v spojení so suchým ľadom. ako prostriedok na udržiavanie mäsa v chlade.

Vákuové balenie v kombinácii so suchým ľadom zaručuje, že mäso nie je vystavené vzduchu - a teda baktériám - zatiaľ čo suchý ľad udržuje nízku teplotu bez potreby elektrickej energie.

Spoločnosť Omaha Steaks expandovala na trh s krmivom pre domáce zvieratá

omaha steaky pre domáce zvieratá

Kňučí a prosí váš pes zakaždým, keď hodíte rezeň na gril? Keď si nabudúce urobíte zásoby na Omaha Steakoch, mali by ste zvážiť uchopenie niektorých z ich originálnych pochúťok pre psov, ktoré spoločnosť pridala do svojho inventára zhruba pred 17 rokmi. Ako New York Times hlásené v roku 2004, zákazníci neustále hovorili vedeniu spoločnosti, že kŕmia zvyšky zo svojich výrobkov Omaha Steaks svojim psom a mačkám. Spoločnosť sa nakoniec podvolila a rozhodla sa zúročiť svoju obľúbenosť u domácich miláčikov a v roku 2003 začala vyrábať maškrty pre psov.

Teraz tieto pochúťky pre domácich miláčikov nie sú z nejakého zníženého počtu nekvalitných zvyškov mäsa, ktoré zostali z kvalitnejších kusov mäsa určených pre ľudí. Ako povedal bývalý majiteľ spoločnosti Todd Simon New York Times „V zásade používame úplne rovnaký produkt pre ľudí bez vysokého obsahu sodíka a niektorých ďalších korenín.“ Podľa Krát , zaobchádza so psom spoločnosti veľmi podobne ako hovädzí trhaný výrobok spoločnosti Omaha Steaks, mínus všetka soľ.

V reštaurácii Omaha Steaks to trochu potrvá

Steak z Omaha Steakov Facebook

Reštaurácia Omaha Steaks je dobre známa svojimi bohatými a drahými krabicami s jedlom. Napríklad niektoré z týchto políčok, ako je ich Balíček pre gurmánske zásoby , ktorá obsahuje filet mignon, sviečkovicu, kuracie prsia a ešte oveľa viac mäsa a príloh, vás bude stáť pár stovák dolárov. Aj keď sú to výhodné ponuky pre predpravcov doomsday, je dosť pravdepodobné, že nemusíte utrácať toľko peňazí za nejaké vymyslené mäso, ktorého sa pravdepodobne neviete dostatočne rýchlo zbaviť.

To znamená, že Omaha Steaks má veľa rozumnejších balíčkov pre každodenných hostí Business Insider nahlásené v roku 2018 , 20 dolárov môže v Omaha Steakoch skutočne prejsť dlhú cestu. Pre začiatočníkov je ťažké nenájsť na ich webe aspoň pár propagačných predajov. Ale tiež môžete zvyčajne chytiť balíček ôsmich párkov (od poľského štýlu kielbasa po klasické hovädzie franky) na okolo - a mnohokrát, tesne pod - 20 dolárov. To isté platí pre určité kusy hovädzieho mäsa, napríklad ich hroty z panenky.

Aký to má však zmysel pre lacný steak, ak nie ochutnať nejaké dobré? Ako Business Insider hlásené, kvalita toho, čo dostanete v reštaurácii Omaha Steaks, obvykle prevyšuje kvalitu toho, čo nájdete v miestnom supermarkete. Ak máte peniaze navyše a chcete ísť k miestnemu mäsiarovi alebo steaková reštaurácia , potom to samozrejme nemôžete poraziť - ale Omaha Steaky môžu byť len ďalšou najlepšou vecou.

Omaha Steaky sa dostali do problémov kvôli porušeniu zákonov o telemarketingu

omaha steaky telemarketing

Možno vám zavolali dvaja robotníci z Omaha Steaks, ktorí sa nás snažia predať v špeciáli na sviatočné darčekové krabičky, ktorý je až po okraj naplnený gurmánskymi hamburgermi a množstvom špičiek. V roku 2014 dostal jeden muž v Greshame v Oregone príliš veľa hovorov, ako Oregónsky hlásené .

Podľa Oregonian , Michael Hetherington prijal od spoločnosti v priebehu roka 2013 iba 10 mesiacov neoprávnených hovorov na jeho mobilný telefón. Hetherington vykonal prieskum právnych predpisov týkajúcich sa telemarketingu a uvedomil si, že spoločnosť môže porušovať Zákon o ochrane spotrebiteľa po telefóne z roku 1991 . Zákon v podstate hovorí, že spoločnosti nesmú volať zákazníkom bez ich súhlasu, ani nemôžu používať automatizované programy na vytáčanie náhodných čísel - s ďalším dôrazom na ochranu čísel mobilných telefónov. Presne to robil Omaha Steaks, keď tých 10-krát volali Hetheringtonovi a v roku 2014 proti nim podal žalobu.

Súdny spor prerástol do žaloby v širšej skupine a nakoniec sa urovnal asi o dva roky neskôr v roku 2016, keď spoločnosť musela vyčleniť 5 miliónov dolárov zákazníkom, ktorým hovorili v rozpore s TCPA. Podľa Najlepšie akcie triedy , webová stránka, ktorá vyšetruje rôzne hromadné žaloby po celej krajine, začali zákazníci v decembri 2016 dostávať od spoločnosti Omaha Steaks šeky v hodnote približne 40 dolárov.

Omaha Steaks narazili na problémy so svojimi webovými stránkami

omaha steaky telemarketing

Keď sa dozviete o zákone o Američanoch so zdravotným postihnutím, obvykle to súvisí s fyzickými entitami - viete, napríklad s rampami pre invalidné vozíky, parkovacími miestami alebo prístupnosťou na toalete. Jednou z málo známych skutočností o ADA je, že webové stránky majú tiež nejasný súbor pravidiel, ktoré musia dodržiavať, aby boli v súlade s daným zákonom.

Je známe, že niektoré advokačné skupiny podávajú firmy na súd, ak ich webové stránky nie sú ľahko dostupné pre nevidiacich používateľov. Pretože však tieto pravidlá nie sú úplne vytesané do kameňa (ADA bola prijatá roky predtým, ako sa internet stal hlavným aspektom amerického života), sú tieto prípady často posudzované od prípadu k prípadu.

Zistite, či webová stránka firmy nie je vykreslená správne, aby sa dala ľahko prečítať pomocou softvéru na prevod textu na reč, čo v podstate znamená, že webová stránka je zbytočná a neprístupná pre zrakovo postihnutých alebo nevidiacich. The Omaha World-Herald hlásené v roku 2017 „Advokátska skupina Access Now uzavrela partnerstvo s tromi slepými potenciálnymi zákazníkmi, aby žalovali spoločnosť Omaha Steaks za množstvo problémov s prístupom na ich webovú stránku.

spája bankrot krabovej chatrče

Spoločnosť však tvrdila, že plánuje na webe vykonať kompletnú renováciu neskôr v roku 2018 a nechcel aktualizovať svoje webové stránky kým nezaviedla celú aktualizáciu. Súdny proces bol ukončený krátko po jeho začiatku, pretože dohoda ADA je v súvislosti s dodržiavaním internetu pomerne neurčitá.

Spoločnosť Omaha Steaks má maloobchodné predajne už celé desaťročia

maloobchodné predajne steakov omaha Facebook

Pravdepodobne najviac poznáte webovú stránku Omaha Steaks alebo ich poštové katalógy; koniec koncov, je to primárne známe ako doručovacia služba. Ale má niekoľko kamenných obchodov aj po celých Spojených štátoch. Podľa Omaha World-Herald , sa prvý maloobchodný obchod spoločnosti Omaha Steaks otvoril v domovskom meste spoločnosti v roku 1976 ako „pilot možných podobných operácií po celej krajine“. Pred otvorením obchodu v centre mesta Omaha si zákazníci mohli kúpiť steaky Omaha iba prostredníctvom pošty alebo vo vybraných reštauráciách, v ktorých sa nachádzajú ich výrobky.

Aj keď išlo o pilotný projekt, spoločnosť v skutočnosti nezačala rozširovať svoju prítomnosť v kamenných domoch mimo Nebrasku takmer desať rokov. V roku 1985 prvý maloobchod mimo štátu Cornhusker sa otvoril v Houstone v Texase. (V súčasnosti Texas prekonal dokonca aj Nebrasku ako štát s najväčším počtom obchodov Omaha Steaky.) Spoločnosť odvtedy otvorila viac ako 75 pobočiek po celej krajine, takže ak sa chystáte dostať do rúk niektorých Omaha Steakov, a vy Potrebujete ich rýchlo, možno budete môcť ísť ďalej dolu na svoje najbližšie miesto a pripraviť si zásoby pre ďalšiu rodinnú prípravu jedla.

Omaha Steaks získava svoje hovädzie mäso z fariem na Stredozápade

omaha steaky pochádzajú z hovädzieho dobytka zo stredozápadných fariem Paul Ellis / Getty Images

Podľa údajov z Národná služba pre poľnohospodársku štatistiku , Nebraska má spolu 6,3 milióna kusov hovädzieho dobytka, čo znamená, že hovädzí dobytok v počte prevyšuje počet ľudí v Nebraske. To je v štáte viac dobytka, ako je počet ľudí v celom meste Los Angeles!

Nebraska je v skutočnosti štát s druhým najvyšším pomerom hovädzieho dobytka k ľuďom (prvá je Južná Dakota s asi 4,5 hovädzím dobytkom pre každého človeka v štáte) - takže viete, že tam berú svoje hovädzie mäso vážne. Podľa Omaha steaky , tento étos zameraný na hovädzie mäso je to, čo ich drží v stave počas celej ich storočnej histórie.

„Toto je srdce krajiny s hovädzím mäsom a radi by sme sa o túto kvalitu podelili so zvyškom krajiny,“ uvádza sa v blogovom príspevku z roku 2019 na webovej stránke spoločnosti.

Spoločnosť si zakladá na získaní všetkého svojho hovädzieho mäsa z fariem v srdci USA a na outsourcing ničoho z lacnejších vzdialených lokalít v Južnej Amerike alebo Austrálii. Podľa spoločnosti všetky ich steakové výrobky pochádzajú z hovädzieho mäsa, ktoré je kŕmené trávami, a je to ďalší faktor, ktorý pomáha zvyšovať kvalitu vašej krabičkovej súpravy Omaha Steaks.

Pracovníci steakov Omaha sa počas krízy COVID-19 považujú za nevyhnutných

omaha steaky covid-19 nevyhnutní pracovníci

Keď vypuknutie COVID-19 zasiahlo USA, v centre kontroverzií sa ocitlo množstvo zariadení na spracovanie mäsa po celej krajine. Pracovníci v týchto závodoch boli považovaní za nevyhnutných a preto mnoho spoločností na spracovanie mäsa nezastavilo svoju prevádzku, uvádza sa v správe od Národný verejnoprávny rozhlas . Najvýznamnejším bol Tyson Foods, ktorý podľa Business Insider , bolo spojených s asi 4 500 prípadmi COVID-19 v celej krajine.

Omaha Steaky tiež neboli úplne v čistote. Na tlačovú správu z apríla 2020 spoločnosť Omaha Steaks pokračovala v prevádzke vo svojich zariadeniach a spoločnosť uviedla, že bude pracovať na zachovaní sociálnych dištančných opatrení vo svojich zariadeniach a zároveň umožní všetkým zamestnancom vo svojich závodoch platenú nemocenskú dovolenku. Od mája 2020 neboli Omaha Steaky spojené s nijakými prípadmi COVID-19, ako s niektorými z jej súťaží, ale medzi jeho pracovníkmi bol „primárny strach“, keďže Eric Reeder, prezident únie zastupujúci pracovníkov v oboch Omaha Steakoch , Povedali to Tyson a Nestlé Omaha World-Herald .

Omaha Steaky sa vracali počas pandémie

omaha steaky, ktoré sa vracajú počas pandémie

Aj keď sa to môže javiť ako chladná a vzdialená korporátna entita, vo svojej podstate sa Omaha Steaks stále drží éteru mom-and-pop, ktorý jej zakladateľ J.J. Simon sa staral, keď sa prvýkrát dostal do Spojených štátov. A veľká časť z toho je vrátenie komunite Omaha - rodina Simonovcov udržiava úzke väzby na mesto a vykonáva rôzne úkony služby v celej Omahe a okolitých regiónoch.

Najnovší príklad toho? Reakcia spoločnosti na prepuknutie epidémie COVID-19. Podľa do miestnej spravodajskej stanice NBC 6 „Omaha bol svedkom obrovského nárastu nezamestnanosti v reakcii na pandémiu COVID-19. Napríklad počas týždňa 4. apríla 2020 požiadalo o nezamestnanosť viac ako 25 000 ľudí (pre trochu kontextu má mesto Omaha len o niečo menej ako pol milióna ľudí).

V reakcii na to skupina Omaha Downtown Improvement Group uzavrela partnerstvo s miestnymi podnikmi - vrátane spoločnosti Omaha Steaks - s cieľom zabezpečiť jedlo pre potravinovú špajzu, ktorá by pomohla tým, ktorí v dôsledku krízy zápasili s nezamestnanosťou. Omaha World-Herald ) . Zatiaľ čo organizátori pôvodne hľadali zľavnené ceny potravín, ktoré by mohli rozdávať, spoločnosť Omaha Steaks údajne odmietla prijať jediný cent za akýkoľvek hamburger alebo bravčové kotlety, ktoré spoločnosť rozdávala.

karamel brulee latte recenziaKategórie jedlo Mená faktov