Nevypovedaná pravda cukríkov cukríkov

Rolka lentiliek Facebook

Cukrovinky Smarties sú jedným z najuznávanejších nostalgických cukríkov, ktoré sa v posledných rokoch používajú. Videli sme ich ako ceny v triede, ako nástroje na zdobenie torty, ako jednoduchý doplnok k taške na narodeninovú oslavu dieťaťa a ako hlavný (lacný) doplnok k vašej miske na cukríky na Halloween. Malé pastelové disky sú zdanlivo všade a sú nimi už dlho. Spoločnosť Smarties Candy Company oslávila v roku 2019 svoj 70. rok pôsobenia v Spojených štátoch, čím sa stala jednou z najdlhšie prevádzkovaných rodinných cukrovinkových spoločností, ktoré pokračujú vo výrobe známeho produktu, uvádza CNBC .


Čo je to však to, čo tie nostalgické roličky s cukrovinkami udržuje rok čo rok také prevládajúce? Určite musí existovať niekoľko tajomstiev, ako udržať spoločnosť so sladkosťami v prevádzke viac ako 70 rokov, však? Rozhodli sme sa to preskúmať a ponoriť sa hlbšie do tých viacfarebných tabliet s cukrovinkami, aby sme zistili viac. To je neslýchaná pravda o cukríkoch Smarties.Nie vždy sa to nazývalo Smarties Candy Company

Exteriér spoločnosti Smarties Facebook

Príbeh ikonickej značky Smarties siaha desaťročia do čias, keď sa Edward Dee len pár rokov po druhej svetovej vojne presťahoval so svojou rodinou z Anglicka do New Jersey a priniesol so sebou revolučný nápad s cukrovinkami.
Edward Dee bol už výrobcom cukroviniek tretej generácie v Anglicku a práve v roku 1949, v tom istom roku, keď pricestoval do Ameriky, založil Dee v USA svoju vlastnú spoločnosť na výrobu cukroviniek. Pod názvom Ce De Candy Inc. začali čoskoro vyrábať cukrovinky Smarties, ktoré dnes všetci poznáme a milujeme.

Podľa Smarties , Edward Dee otvoril prvú továreň v prenajatej budove v Bloomfielde v New Jersey. V roku 1959 ho presunul do Elizabeth v New Jersey a potom v roku 1967 opäť presunul výrobu cukroviniek do Únie v New Jersey, kde sídli už celé desaťročia. Spoločnosť vyrábala Smarties po celú dobu a v roku 2011 bola premenovaná na Smarties Candy Company, ako je známe dnes.pečený tekvicový chlieb Starbucks

Smarties sa v Kanade nazýva niečo iné

Rakety cukríky Facebook

Zamierte do miestneho obchodu s potravinami alebo drogériou v Spojených štátoch a je dosť ľahké spoznať tento ikonický jasný štítok s červenou potlačou - keď ho zbadáte na diaľku, budete bez pochyby vedieť, že sa v ňom povie „Smarties“. Nákup rovnakého produktu v Kanade však nie je úplne rovnaký. Na prvý pohľad vyzerajú štítky identicky, s rovnakou tvarovou a farebnou paletou, ale ak sa pozriete trochu bližšie, všimnete si rozdiel v názvoch. Nie sú to vôbec Smarties ... ale oni ten istý cukrík. V Kanade sú Smarties známe ako rakety.

A čo Candy Company založili výrobu v Kanade v roku 1963 založením ich kanadskej pobočky Ce De Candy Company Limited. Vyrábali rovnaký cukrík, ktorý väčšina ľudí poznala ako Smarties, ale nazvať ho rovnakým menom by spôsobilo zmätok v kanadskom priemysle cukroviniek. Nestlé vyrábali svoje Smarties, čokoládovú pochúťku s čokoládovou polevou od roku 1937, takže verzia spoločnosti Ce De Candy Company určite bola sa nedali pomenovať Smarties , tiež.Po rokoch, keď bola v Kanade známa ako Rockets, zmenila spoločnosť Ce De Candy Company Limited v roku 2012 svoj názov na Rockets Candy Company, aby sa uľahčila ich asociácia - iba rok po zmene názvu aj v americkej pobočke.

Vyrobených a predaných Smarties je smiešne množstvo

Koše lentiliek Facebook

Ak ste sa prechádzali uličkou s cukrovinkami, dobre, skoro vôbec, potom ste pravdepodobne videli cukríky Smarties. Možno nie sú vašimi obľúbenými, ale určite vám v určitom okamihu skrížili cestu, a to sa dá asi povedať miliónom ďalších ľudí v Severnej Amerike.

Od roku 2019 vyrába spoločnosť Smarties Candy Company každý rok viac ako dve miliardy rohlíkov Smarties CNBC . To predstavuje až okolo 30 miliárd malých tabletov Smarties. A aby sme držali krok s týmto pôsobivým produkčným číslom, Inc. tvrdí, že zariadenie na výrobu Smarties musí medzi týmito dvoma závodmi fungovať 24 hodín denne počas piatich dní v týždni.

Vysvetlila to spolupredsedníčka spoločnosti Smarties Candy Company Lizz Dee Reader's Digest že keď sú stroje v prevádzke, továrne vyrábajú 1 000 tabliet za minútu.

Halloween je najväčší deň spoločnosti Smarties Candy Company

Smarties v koši Facebook

Halloween je sviatok venovaný zvoneniu zvončekov a zbieraniu cukríkov a triky alebo ošetrenie sú v mnohých domácnostiach obrovskou tradíciou. A aby boli pripravení na všetkých tých ghúlov a škriatkov, ktorí sa objavia pred ich dverami, Američania kupujú veľa cukríkov. A máme na mysli veľa . Američania nakupujú v blízkosti 600 miliónov libier cukroviniek na Halloween každý rok, čo predstavuje 2,75 miliárd dolárov ročne vynaložených na cukrovinky Halloween, a spoločnosť Smarties Candy Company bola týmito číslami určite ovplyvnená v priebehu rokov.

„Och, je to pre nás zďaleka najdôležitejší sviatok,“ povedala Liz Dee, spolupredsedníčka spoločnosti Smarties Inc . A Smarties musia pracovať celý rok, aby uspokojili dopyt.

Podľa Inc. „Objednávky cukrovinkových spoločností od maloobchodníkov, ktorí plánujú na sklade Smarties na sviatky, prichádzajú pred novembrom (takže v zásade ihneď po Halloweeni objednávajú na budúci rok) a výroba cukroviniek pre tieto objednávky prebieha na jar a v lete. Ak sa postaráte o to, aby ich zásielky neboli načasované na veľké sviatky, mali by ste okolo Halloweenu trochu pokoja, a to tak, že Smarties skutočne končí fiškálny rok na Halloween.

Spoločnosť Smarties Candy Company vedú tri ženy

Spolupredsedovia Facebook

Odkedy Edward Dee priviedol svoju rodinu do Spojených štátov a založil spoločnosť Smarties Candy Company, stala sa z tejto spoločnosti rodinný podnik. Po Edwardovi, jeho dvoch synoch Michal a Jonathan prevzal rodinný podnik a potom Deeove tri vnučky, všetky v ich 30. roky od roku 2019 prevzal funkciu spolupredsedov.

Trio dvoch sestier a jednej sesternice bolo na rôznych kariérnych dráhach, ale oficiálne sa vrátili späť a svoje tituly si prevzali od svojich otcov v roku 2017. Sarah Dee, Liz Dee a Jessica Sawyer vyrastali v továrni Smarties a všetci tam trávili čas, keď deti sledovali, ako ich dedko a otcovia stavajú spoločnosť na výrobu cukroviniek. „Keď som prvýkrát začal, strávil som nejaký čas v továrni. Takže som šoféroval vysokozdvižný vozík, ktorý bol skutočne zábavný, “povedala Sarah Dee Dnes .

A keďže spoločnosť zostala v rodine už tri generácie, tieto tri ženy majú v úmysle udržať túto rodinnú tradíciu. Od roku 2020 žiadny z manželov týchto troch žien pre spoločnosť nepracuje, a keďže to tak aj naďalej plánujú, dúfajúc, že ​​ich deti jedného dňa prevezmú kontrolu. Udržiavať to skutočne v rodine je niečo, čo berú vážne.

Smarties sa vyrábajú iba z piatich ingrediencií

rôzne Smarties Facebook

Pri dnešnom pohľade na etikety so sladkosťami by ste ťažko hľadali alternatívu cukríkov, ktorá existuje iba s piatimi ingredienciami. Ale napriek všetkým prísadám, ktoré sa nachádzajú v iných možnostiach cukríkov, je zoznam ingrediencií pre Smarties prekvapivo dosť krátky.

Podľa Inc. , Smarties začali využívať dextróza , cukor pochádzajúci z kukurice v 70. rokoch kvôli rastúcim nákladom na cukor, a odvtedy ho naďalej používajú ako svoju hlavnú zložku.

Na vytvorenie lentiliek sa dextróza kombinuje s kyselina citrónová, používa sa ako konzervačná látka a príchuť spolu s stearátom vápenatým (a spečovacie činidlo ) a prírodných a umelých aróm a farbív.

Každá rolka Smarties má šesť rôznych príchutí a zodpovedajúce farby vrátane ananásu, pomaranča, jahôd, hrozna, čerešní a oranžového krému. A s minimálnym pridaním prísad, Smarties sa môže pochváliť tým, že sú tiež len 25 kalórií na páske.

Na stlačenie strelného prachu sa používali pôvodné stroje Smarties

Bonbóny cukríky Facebook

Keďže cukríky Smarties siahajú do roku 1949, nie je ťažké si predstaviť, že vtedajšie zariadenie používané na výrobu cukroviniek bolo určite iné ako to, čo je dnes k dispozícii.

Podľa CBC , originálny prototyp Smarties (alebo Rockets) nebol vynájdený v USA. Cukrovina bola prvýkrát vyvinutá v Anglicku, ale bola ochutená pomocou importovaného korenia ako škorica a klinček. A boli vyvinuté s využitím starých peletovacích strojov na strelný prach, ktoré boli po prvej svetovej vojne určené na výrobu cukroviniek. Ako sa ukázalo, bolo možné vyrobiť cukrovinky komprimovaním prísad Smarties rovnakým spôsobom, ako bol stlačený strelný prach.

priemerný zisk z franchisingu spoločnosti McDonald's

„Na začiatku prišiel s dvoma strojmi a to, čo robil, bolo lisovanie tabliet, čo je vlastne to, ako dnes vyrábame kúsky cukroviniek aj dnes,“ povedala spolupredsedníčka Liz Dee Dnes . A hoci je spoločnosť o niečo pokročilejšia vo svojej technológii a metodológii, pri výrobe Smarties v továrňach sa stále používa rovnaká koncepcia miešania a lisovania prísad.

Smarties sa nevyrábajú pomocou žiadnej tekutiny

Smarties v tégliku Facebook

Keď premýšľate o tvrdom, pastelovom cukrovinke, ako sú Smarties, môžete predpokladať, že do procesu musí byť zabudovaný nejaký druh tekutiny, ktorá vytvorí niečo ako cesto. Konverzačné srdiečka napríklad s podobnou textúrou využívajú tekutinu vo svojej zmesi pred lisovaním do tvaru a sušením. Smarties sa ale vyrábajú iba zo suchých surovín.

Smarties kombinuje svojich päť ingrediencií a vytvára suchú zmes, ktorá je pripravená a pripravená na lisovanie. Každá zo zložiek musí byť zomletá dokonale, pri výrobe musia hrať úlohu faktory ako tlak, vlhkosť, teplota a statika, povedala spolupredsedníčka Liz Dee. Reader's Digest . Ak by ingrediencie neboli pripravené perfektne, cukrík by nemusel byť dostatočne silný, aby odolal všetkému strkaniu, ktoré prichádza s ich výrobným procesom. Prechádzanie strojom za strojom môže koniec koncov veľa zobrať z maličkého kúska cukrovinky.

Ingrediencie sa skombinujú a potom sa všetky komprimujú pomocou lisovníka a lisovnice do tvarov, ktoré sme všetci spoznali. Každá zo šiestich príchutí sa vyrába individuálne s oddeleným zafarbením a príchuťou. Po stlačení sa dajú do vedier. Každé z vedier sa nakoniec skombinuje na zmiešanie farieb, skôr ako sa vydajú na rôzne baliace stroje.

Smarties sú vegánske a bezlepkové

Smarties s knihou Facebook

S hlavným záujmom na spotrebiteľskom trhu o bezlepkové možnosti, vegánske možnosti a ďalšie, spoločnosti hľadali spôsoby, ako svojim zákazníkom ponúknuť viac. Smarties však na to nemuseli meniť svoj recept.

Pokiaľ ide o bezlepkový cukrík , každá možnosť musí byť bez zŕn, ako je pšenica, raž a jačmeň, a veľa z hlavných možností cukroviniek spadá do tejto kategórie, ako sú napríklad mliečne čokoládové tyčinky Hershey, poháre arašidového masla Reese, Laffy Taffy a Tootsie Rolls. Ale veľa z tých možností nemôže tvrdia, že sú tiež vegáni alebo bez alergénov. Vďaka zoznamu malých ingrediencií, z ktorých sú Smarties vyrobené, toho nie je naozaj veľa a funguje to v ich prospech.

Podľa Smarties, všetky ich výrobky sú skutočne vegetariánske a vegánske, rovnako ako bezlepkové, a na ich obaloch je špecifický UPC, ktorý uisťuje tých, ktorí majú Celiac, že ​​ich výrobky boli vyrobené v bezlepkovom zariadení, čo z nich robí bezpečnú konzumáciu. Spoločnosť sa okrem toho môže pochváliť tým, že jej výrobky tiež neobsahujú arašidy ani stromové orechy (ale ani iné špičkové alergény), a to tak, že zabezpečí, aby sa vyrábali aj v zariadení bez arašidov.

Smarties zaobchádza so svojimi zamestnancami naozaj dobre

Zamestnanec Smarties Facebook

Pretože trávime nespočetné hodiny času venovaným našim prácam, je dôležité milovať miesto, kde pracujete. A určite musia existovať nejaké sladké výhody, keď pracujete pre takúto dlhoročnú spoločnosť so sladkosťami, však? Stavíte sa. Podľa Inc ., Smarties Candy Company zamestnáva približne 100 ľudí a ich továreň Rockets v Kanade zamestnáva zhruba rovnako. A keďže si spoločnosť kladie za cieľ zachovať nedotknutý pocit z rodinného podniku, rozširuje túto rodinnú atmosféru na svojich zamestnancov.

Spoločnosť je hrdá na to, že z flexibilných plánov stane prioritu. „Ako spoločnosť sme hrdí na hodiny strávené s rodinou a povzbudzujeme nás, aby sme trávili viac času so svojimi rodinami ako v tradičnejšom alebo firemnom prostredí,“ povedala Sarah Dee. HuffPost ( cez CNBC ).

A hoci je to veľký cieľ pre veľkú spoločnosť s cukrovinkami, zamestnanci dostanú niečo ešte sladšie. Po dlhom roku prípravy na predaj cukroviniek z Halloweenu sú zamestnanci obdarovaní 30 librami Smarties, aby im pomohli osláviť sviatok na večierkoch s rodinou a priateľmi alebo sa poddali trikom alebo pochôdzkam pri návšteve ich domu.

Okrem toho sa okolo Halloweenu koná firemný obed, ktorý oslavuje rok, ktorý zažili. Hovorte o sladkom spôsobe oslavy tých, ktorí v továrni tvrdo pracovali a celý rok vyrábali cukríky.

Smarties Candy Company je jednou z mála rodinných cukrovinkových spoločností v okolí

Spoločnosť Michael Dee Smarties Facebook

Založenie veľkej spoločnosti s cukrovinkami nie je žiadna maličkosť. Ale pokračovať v tomto odkaze a udržiavať to všetko v rodine je ešte väčší úspech. Podľa PR Newswire od roku 2018 bolo iba 19 percent z 28,8 milióna malých podnikov v Spojených štátoch v skutočnosti rodinných. Ďalej len 30 percent rodinných firiem môže povedať, že úspešne prežilo prechod vlastníctva z prvej generácie na druhú generáciu, a iba 12 percent prežije z druhej na tretiu.

Spoločnosť Smarties Candy Company, ktorá teraz úspešne prešla na svoju tretiu generáciu vlastníctva, však nemôže povedať, že by sa ich tieto štatistiky dotkli. A hoci ide o impozantný úspech pre akýkoľvek typ podnikania, udržanie silných rodinných väzieb tak dlho, vo svete cukroviniek je to ešte pôsobivejšie.

Podľa CNBC , 65 percent amerického trhu s cukrovinkami tvoria štyri verejné podniky, s Mars a Hershey drží najväčší trhový podiel do roku 2020. A keďže teraz sú na čele spoločnosti traja bratranci, všetci sa snažia udržať ju v rodine, je veľká pravdepodobnosť, že v nej zostane aj po ďalšie roky.

Tretia generácia bola inovatívna v posúvaní Smarties vpred

Držanie pohára Smarties Facebook

Pre dlhoročné spoločnosti v tisícročnom veku je to zložité. Zatiaľ čo si generácie spotrebiteľov pamätajú svoje cukríky kvôli svojim rozpoznateľným obalom, niekedy je potrebné veci trochu zmeniť. Váženie nostalgie proti inovácii môže byť stále náročné.

Trojica spolupredsedov spoločnosti Dee pracovala na tom, aby boli inteligentné telefóny viac prítomné v neustále sa meniacom svete sociálnych médií, zverejňovali jasné a farebné fotografie svojich cukríkov v rôznych situáciách a predvádzali obrovské a celkom pôsobivé koše plné cukríkov. Upgradovanie ich hry na sociálnych sieťach však nebolo jedinou zmenou, ktorú spolupredsedovia urobili.

Podľa CNN , venovali úsilie tomu, aby mali rýchlejší lis na cukrovinky a rýchlejší baliaci stroj, čo spoločnosti umožnilo vyrobiť 200 kotúčov Smarties za minútu namiesto predchádzajúcej výroby pri 125 za minútu. Zmeny sa však stále nezastavia, pretože spoločnosť si vymenila ruky.

Spoločnosť Dees sa rozhodla pre svoj 70. rok podnikania v odbore estetickej zmeny, keď zmenila logo na niečo jasnejšie a zároveň si zachovala rovnaký nostalgický a rozpoznateľný vzhľad, aký si zákazníci obľúbili. Podľa Inc . väčšina spotrebiteľov videla, že nové logo malo debut medzi ponukou cukroviniek na Halloween 2019.

Spoločnosť Smarties vyrába a predáva aj ďalšie výrobky

Výrobky Smarties Facebook

Tieto roztomilé malé cukríkové tablety sú určite to, na čo si každý myslí, keď počuje Smarties v USA alebo rakety v Kanade, a boli to Smarties Candy Company najpredávanejší produkt od samého začiatku. Spoločnosť sa ale začala rozvetvovať a ponúkať aj ďalšie podobné produkty, čím diverzifikovala svoju ponuku. Je dôležité udržiavať čerstvé veci, aby zostali relevantné, však?

Keď sa synovia Edwarda Dee, Michael Dee a Jonathan Dee, ujali vedúcich pozícií v rámci rodinnej firmy na výrobu cukroviniek, debutovali popri tom niekoľkými novými produktovými radami. Za ten čas prišli na rad aj X-treme Sour Smarties, okrem Oversized Smarties a stále obľúbenejšieho náhrdelníka Candy.

Nové produkty však neprichádzajú bez ich výziev. V rozhovore s Inc. „Liz Dee uviedla, že pri každých 10 nových výrobkoch cukroviniek, ktoré spoločnosť úspešne uvádza na trh, je iba jeden obvykle trvalým hitom, aby si udržali svoju hlavnú produktovú radu. Zdá sa to ako veľa strateného času a úsilia, ale je to nevyhnutná súčasť podnikania.

A za tie roky si pridali niekoľko víťazov, a preto ponúkajú niekoľko ďalších produktov ako pôvodní Smarties. The Obrie smarties sú jednoducho jumbo verziou pôvodných Smarties zabalených do väčšej rolky a teraz sú ponúkané ďalšie príchute Smarties vrátane tropickej verzie. Spoločnosť Smarties tiež vyrába lízanky Smarties v rôznych príchutiach a Smarties Candy Money s potlačou dolárových číslic na každej minci sladkosti.
Kategórie Mená Fakty inšpiráciu