Nevypovedaná pravda kuchyne skutočného jedla

Skutočná kuchynská fasáda s jedlom Facebook

Americká reštaurácia s reťazovými reštauráciami sa tradične prikláňala k hromadeniu porcií vyprážaných a škrobnatých, sladkých a cukrárskych, spracovaných a kalorických komfortných jedál, ktoré na chvíľu zasiahli toto sladké (alebo slané alebo tučné) miesto a potom nás nechali s pocitom viny, uvoľniť spony na opasku a siahajúc po fľaši antacida. Málokto si kvôli takémuto sklonu predstavoval, že reštaurácia, ktorá podáva moderné zdravé jedlo, nehovoriac o tom, ktorý má rozhodne vážny názov True Food Kitchen, urobí kulinársky šmrnc nad rámec vzácneho výklenku vegánskeho, vegetariánskeho a bezlepkového stravovania.


Od otvorenia svojho prvého však Umiestnenie Phoenixu Z True Food Kitchen vyrástlo niečo viac ako jeden z najrevolučnejších, najuznávanejších a najúspešnejších reťazcov zdravej výživy v Amerike. Vďaka 32 svetlým a vzdušným pozíciám a skutočnému počtu je True Food Kitchen hnacou silou na hubárskom trhu, čoho dôkazom je ich filozofia že „jedlo by sa malo cítiť lepšie, nie horšie“. Bez ohľadu na to, či sa budete cítiť lepšie zo zjazvenia misky so starými zrnami alebo z útoku na hovädzí hamburger z organického hovädzieho mäsa (samozrejme bez hranolkov), ktorý ponúka True Food Kitchen. Pritom sa umiestňuje viac než len ako stravovací zážitok - je to životný štýl.Verní veriaci spoločnosti True Food Kitchen sú takí, že je známe, že niektorí členovia „komunity“ spoločnosti True Food Kitchen jedia v jej ekologickom elegantnom prostredí štyrikrát alebo päťkrát týždenne. Pravdepodobne ani títo zarytí stravníci nie sú oboznámení s niektorými z nasledujúcich skutočností mimo jedálnička True Food.
True Food Kitchen je predovšetkým o zápaloch

Tacos v kuchyni True Food Facebook

Dr. Andrew Weil je mozgom v pozadí True Food Kitchen. Tento extravagantne fúzatý lekár celebrít, holistický hrdina a obhajca alternatívnej medicíny horlivo verí, že aj keď je jedlo liečivé, nemalo by chutiť ako liek.

najlepší sendvič u Arbyho

Zdravé menu reštaurácie True Food Kitchen čerpá inšpiráciu z Weilova protizápalová potravinová pyramída . Zápal je prirodzená reakcia tela na infekciu alebo poranenie. Aj keď to spôsobuje dočasné utrpenie - všetci sme zažili opuch, pálenie a bolesť vyvolávajúcu bolesť, ktorá sprevádza zapálené kĺby - zápal je známkou toho, že liečivé inštinkty vášho tela kopú zadkom proti mimozemským útočníkom, ako sú baktérie a vírusy. Príliš veľa dobrej veci však môže byť zničujúcich. To je prípad chronického, nezistiteľného zápalu nízkej úrovne, ktorý prispieva k chorobám, ako je artritída, srdcové choroby, Alzheimerova choroba a rôzne druhy rakoviny. Zatiaľ čo veľa faktorov ovplyvňuje zápal - vrátane DNA, stresu a životného prostredia - strava hrá hlavnú úlohu, najmä priemerná americká strava rafinovaných a spracovaných potravín náročných na sacharidy a kalórie.Weilova protizápalová diéta kreatívne radí k stredomorskej strave s dôrazom na čerstvé ovocie a listovú zelenú zeleninu, celozrnné výrobky, semená a orechy, extra panenský olivový olej a mastné ryby, ako sú losos a sardinky, nabité Omega 3. V True Food Kitchen sa tieto ingrediencie spájajú s niektorými silnými a prenikavými ázijskými vplyvmi (miso, wasabi, citrónová tráva, zázvor) a klasickými prvkami kalifornskej kuchyne (zábaly, tacos, šaláty a všetko avokádové), čím vytvárajú hybridné a zdravé súčasné menu. to si vyslúžilo nadšené recenzie a prinieslo najpredávanejšie kuchárska kniha .

Zakladateľ spoločnosti True Food Kitchen je jedným z najvplyvnejších ľudí na svete

Andrew Weil v True Food Kitchen Facebook

Andrew Weil bol osobnosťou wellness dávno predtým, ako založil kuchyňu True Food. V skutočnosti je považovaný za jedného z priekopníkov organizácie integrovaná medicína , ktorá spája konvenčnú vedeckú západnú medicínu s alternatívnymi liečebnými a zdravotnými postupmi zameranými na myseľ, ducha a telo.Weil robil vlny New Age v amerických lekárskych komunitách už v roku 1994, keď založil Arizonské centrum pre integrovanú medicínu (odvtedy prekrstené na Centrum Andrewa Weila pre integrovanú medicínu). Hneď nato skóroval a Čas obálka časopisu , jeho podpis, hustá brada a klenuté obočie, orámované nadpisom „Môže vás tento chlap urobiť zdravým?“ V roku 2005 Čas časopis ho vyprofiloval opäť ako „jeden z najvplyvnejších ľudí na svete“.

Pred dosiahnutím statusu krycieho chlapca študoval Weil botaniku na Harvarde začiatkom 60. rokov . Krátko sa pobral s protikultúrnym hrdinom a obhajcom psychedelických drog Timothyom Learym a napísal prácu s názvom „Používanie muškátového orieška ako psychotropného agenta“. Po ukončení štúdia Weil pracoval v Národný inštitút duševného zdravia (NIMH) pred tým, ako sa prestane zaoberať jóga, meditácia , vegetariánstvo a alternatívne formy liečenia vrátane liečivých rastlín (niekedy ovplyvňujúcich myseľ). Takýto výskum poháňal jeho vzostup k sláve . V čase, keď otvoril kuchyňu True Food, Weil napísal množstvo najpredávanejších kníh, v ktorých hosť opakovane hral Larry King naživo , Oprah a Dnešná show a uviedla na trh niekoľko produktových radov z starostlivosť o kožu a ortopedické topánky k lososovým párkom.

Kritici tvrdia, že Andrew Weil z True Food Kitchen propaguje „kvakademický liek“

Dr. Andrew Weil zo skutočnej kuchyne Evan Agostini / Getty Images

Zdravotnícke zariadenie už dlho hovädzie s Andrewom Weilom pre jeho neortodoxné názory, nehovoriac o jeho pro-pot pozíciách. Posledné menované sa datujú do čias jeho pôsobenia na Harvarde, keď sa lekárska fakulta blížila k tomu, že mu odmietla titul z dôvodu kontroverzná štúdia marihuany pracoval.

Ako renomé (a jeho brada) rástli, rástol aj úder od zástancov konvenčnej medicíny. Neustále v médiách (a čoraz lepšie platených) sa Weil stal známym ako „rocková hviezda“ alternatívnej medicíny. Rozhnevaní jeho tendenciou vrhať tieň na liečby založené na dôkazoch, rôzni lekári a akademici obvinili Weila z toho, že hovoril ' Opravné prostriedky New Age „ktorých výhody neboli vyskúšané alebo spochybnené. V Článok 2011 zverejnený na ScienceBlogs.com, jeden štipľavý kritik David Gorski opísal Weila ako „láskavého a dobročinného arizonského púšte Santa Clausa, bývalého hippies, ktorý sa stal váženým“, ktorý sa počas svojho života viac usiloval o podporu rozmachu šarlatánstva ako ktorýkoľvek iný lekár.

Weil udrel na svojich kritikov a poukázal na to prírodné a holistické prostriedky a postupy sú menej škodlivé a oveľa lacnejšie ako postupy propagované spoločnosťou Big Pharma. Weil, ktorý nejde o klasickú medicínu, tvrdí, že podporuje inteligentnú kombináciu konvenčných aj alternatívnych spôsobov liečby a možností životného štýlu.

Jeden zo zakladateľov si myslel, že spoločnosť True Food Kitchen bombarduje

True Food kuchynský šalát Facebook

Keď Andrew Weil premýšľal o myšlienke otvorenia siete reštaurácií, ktorá ponúka moderné zdravé jedlo, využil túto príležitosť Sam Fox , kráľ koncepčných reštaurácií so sídlom vo Phoenixe. Ako generálny riaditeľ spoločnosti Fox Restaurant Concepts mal Fox úspešné výsledky v otvorení viac ako 50 reštaurácií v USA - všetky boli úspešné. Pre tento dôvod, spočiatku Weila odmietol . Fox veril, že reštaurácia so zdravou výživou je strateným problémom.

Popravde, po počutí slova „zdravý“, Foxov mozog bez pomoci vykúzlil obrazy granoly a slnečnicových semien z doby hippies. Weil však vytrval. Pozval Foxa na domáce jedlo a vyfučal mu jedlo, ktoré chutilo nečakane fantasticky. Napriek pretrvávajúcim pochybnostiam spoločnosť Fox spojila sily s Weilom, aby otvorili počiatočnú kuchyňu True Food Kitchen na námestí Biltmore Plaza vo Phoenixe. Na jeho prekvapenie o desať rokov neskôr v 10 štátoch USA bolo takmer 30 kuchýň True Food, z ktorých každá hrabala v rozmedzí 7 až 10 miliónov dolárov ročne.

Foxova počiatočná nechuť bola realistickejšia ako pesimistická. V pre-True Food Kitchen America sa pokusy o otvorenie reťazcov reštaurácií so zdravou výživou ukázali ako katastrofické. Jeden z najsľubnejších kandidátov, Dobrá Zem , bol duchovným dieťaťom Williama Gaita, ktorý v 50. rokoch pomohol získať plukovníka Sandersa kentacké Vyprážané kura v prevádzke. V 70. rokoch otvoril Gait reštaurácie Dobrej Zeme v 11 štátoch predtým, ako došlo k neúspechu, a väčšina sa následne, a trochu nezdravo, zmenila na Olivové záhrady a Červené homáre .

Oprah je zapojená do True Food Kitchen

Oprah Winfrey a Christine Barone Facebook

Po obede v reštaurácii Palo Alto spoločnosti True Food Kitchen so svojím osobným trénerom a obchodným partnerom Bobom Greene bola Oprah Winfrey taká ohromená zdravými ponukami, ako je špagetová kastról na špagety a rezance zo soba zo zeleného čaju, ktoré chcela. V roku 2018 vložila svoje peniaze kde mala ústa, a urobila tak veľkú kapitálovú investíciu do spoločnosti. Taktiež sa pripojila k jej vybranej správnej rade.

je kix obilnina zdrava

True Food Kitchen je sotva Prvý vstup Oprah do segmentu zdravej výživy . V roku 2014 uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Starbucks Čaj Teavana Oprah Chai , pričom časť tržieb bola venovaná jej vzdelávacej nadácii. V roku 2017 sa spojila s firmou Kraft Heinz a uviedla na trh rad zdravých potravín çomfort pod chytľavou značkou O, That's Good! Najslávnejšie je, že v roku 2015 kúpila podiel v spoločnosti Weight Watchers International. Jej prítomnosť pri rečníckych angažmánoch a v reklamách spôsobila, že sa akcie Weight Watchers rozbehli.

V spoločnosti True Food Kitchen zostala Oprah a trochu tichý spoločník . To znamená, že príležitostne boli hviezdou postihnuté jedálne osobne ošetrené jej O-someness. Počas a Komunitná večera pre zimnú úrodu v kuchyni True Food v Pasadene v roku 2019 bol mediálny magnát a farmár na čiastočný úväzok prekvapivým hosťom, ktorý sa pripravil na večeru pripravenú z vlastných záhradných surovín.

True Food Kitchen je reťazec bez franšíz

Pravé jedlo Kuchyňa Otvorená kuchyňa Facebook

True Food Kitchen je ten vzácny reťazec, v ktorom spoločnosť vlastní všetky svoje reštaurácie, a tým lepšie dokáže vykonávať kontrolu nad zložitým podnikaním zameraným viac na vytváranie udržateľnej značky, ako len na hrabanie dolárov. Ako uviedla v rozhovore pre rok 2019 Christine Barone Vydaný v Forbes , väčšina reštauračných reťazcov je presvedčená, že pri rozširovaní musia zjednodušiť svoje fungovanie. „Ale zjednodušovanie často krát odoberie to najlepšie z toho, kým si.“

Pretože spoločnosť True Food Kitchen vlastní svoju zložitosť, snaží sa ju rozširovať bez toho, aby ju zmenšovala. Pretože napríklad spoločnosť True Food Kitchen získava svoje výrobky čo najmiestnejšie a najekologickejšie, namiesto hromadného nákupu od národného alebo globálneho dodávateľa si jednotlivé reštaurácie musia zaobstarať svoje vlastné suroviny podľa toho, čo práve existuje, berúc do úvahy také faktory, ako sú napr. ako podnebie a ročné obdobie.

Udržiavanie kontroly tiež vysvetľuje, prečo spoločnosť do dnešného dňa neplánuje zverejnenie. Namiesto toho, ako rastie, True Food Kitchen vždy dbá na to, aby ste mali po ruke zdravú rezervu peňazí na prevádzku a rozšírenie svojho podnikania (vďaka Oprah!).

True Food Kitchen je SKUTOČNÁ

Granátové jablko, zázvor a rakytník Facebook

Všetci kypíte skutočnosťou, že True Food Kitchen je predovšetkým pravda, ale je menej známe, že v roku 2016 Reštaurácie True Food Kitchen boli certifikovaní pre REÁLNY . Skutočnú kuchyňu spoločnosti True Food Kitchen ocenila nezisková organizácia USHFC (United States Healthful Food Council), ktorej cieľom je revolúcia v americkom potravinovom systéme a boj proti chorobám súvisiacim so stravou. Nabádaním Američanov, aby sa zbavili hamburgerov a hranoliek rýchleho občerstvenia a začali jesť zdravo udržateľným spôsobom.

REAL je skratka pre Responsible, Epicurean, Agricultural a Leadership. Keď výbor registrovaných dietetikov hodnotí reštauračné menu, dodávateľský reťazec a operácie, zohľadňuje tieto štyri črty.

USHFC ocenil menu True Food Kitchen vysokou známkou za podávanie výživných, udržateľne pochádzajúcich a umelecky prezentovaných vegánskych, vegetariánskych, prirodzene organických a bezlepkových jedál a zároveň sa postaral o špecifické stravovacie potreby stravníkov. Spoločnosť True Food Kitchen získala mimoriadne slzy za to, že sa čo najviac spoliehala na miestne, organické zdroje a že sa sústredila na vedomý komunitný stravovací zážitok, ktorý uprednostňuje výživné superpotraviny, ako napr. rakytník a Fazuľa Anasazi .

Jedlo True Food Kitchen nie je také zdravé, ako sa zdá

Pravá kuchyňa Facebook

Pravá kuchyňa môže byť tým pravým riešením, ale ak budete mžourať a čítať jemnú digitálnu tlač, uvedomíte si, že technicky je pravá kuchyňa skutočne viac zdravo zameraný ako je to zdravé. Informácie o výživovej hodnote zverejnená na jej stránke ukazuje, že mnohé z jej najobľúbenejších jedál v skutočnosti obsahujú výdatné prísady cukru, soli a tuku.

giada od laurentiis falzifikáty

V roku 2018 Jedzte toto, nie to! Časopis zaradil niektoré z najobľúbenejších celoročných položiek ponuky True Food Kitchen od najlepších po najhoršie podľa toho, aké zdravé sú v skutočnosti tuky, započítava sa do nich sodík a cukor.

V kategórii raňajok zvíťazil rozbitý avokádový toast, zatiaľ čo čučoriedkové placky sa dostali za „takmer celodenný cukor rozširujúci pás“ a prekvapivé množstvo sodíka. Pokiaľ ide o začiatočníkov, ázijské knedle s obsahom edamamu naplnené bylinami dosiahli vysoké body, zatiaľ čo zdieľaná pizza Margherita bola spálená pre vysoký počet kalórií 850.

V kategórii najdôležitejších entrée bol jednoznačným víťazom podpisový organický toskánsky kel šalát z True Food Kitchen, zatiaľ čo thajská miska s kešu podložkou bola prekvapujúcim miestom na poslednom mieste. Vďaka celodennej odporúčanej dávke sodíka sa tiež mohol pochváliť 23 gramami cukru, väčšina z nich číha v sprievodnej tamarindskej krevetovej omáčke. Ako dezert si puding zo semien chia splnil svoje zdravo znejúce meno. Je smutné, že čokoládový koláč bez múky kompenzoval jeho nedostatok lepku korunovým kopčekom vanilkovej zmrzliny.

Dekor True Food Kitchen je rovnako zelený ako jeho jedlo

Sansevieria v True Food Kitchen Facebook

V True Food Kitchen je štýl rovnako dôležitý ako látka. Weil a Fox boli od začiatku zámerom vytvoriť prostredie na stravovanie, ktoré by bolo rovnako udržateľné ako menu. Aj keď má každé miesto svoje vlastné individuálne okolité nálady, existuje veľa spoločných menovateľov ohľaduplných k životnému prostrediu.

Všetky reštaurácie sú vybavené energeticky úsporné nízkonapäťové LED osvetlenie, faucety s veľmi nízkou vodou a energeticky efektívne kuchynské vybavenie. Každé miesto vďaka vlastnej produkcii vyrába aj vlastnú neperlivú a sýtenú balenú vodu Systém čistenia vody Natura ktorá využíva neustále recyklované sklenené fľaše. Mužskí zákazníci náchylní na splachovanie môžu zmierniť svedomie rovnako ako plné mechúre na bezvodých pisoároch, čo celkovo ušetrí viac ako 40 000 galónov vody ročne.

náhrady kakaového prášku

Dekor spoločnosti True Food Kitchen je rovnako zelený so zrenovovanými drevenými podlahami a lomovými dlaždicami. Náter s nízkym obsahom prchavých organických látok nanáša na steny a zariadenie príjemné tóny zeme a svieže zelené odtiene. Medzi hojné ovocie, byliny a flóru, ktoré dodávajú edenickú atmosféru, patria hrnce a umývadlá plné Sansevieria . Obyčajne známe ako „hadie rastliny“ alebo „svokrin jazyk“, listy meča v tvare týchto sugestívne pomenovaných kríkov údajne majú potenciál pôsobiť ako prírodné čističe vzduchu.

True Food Kitchen je pes smerujúci dole

Hodina jogy v True Food Kitchen Facebook

True Food Kitchen sa pýši tým, že nie je len miestom, kde si môžete zdravo zahryznúť, a byť zdravou, holistickou komunitou. Životný štýl True Food Kitchen presahuje jedlo a rozširuje sa na všetky oblasti wellness. V rámci svojej misie ponúkať hosťom jedinečný wellness zážitok ponúka každé miesto sériu udalosti v reštaurácii , od zdravých vzdelávacích seminárov a záhradníckych workshopov až po ukážky sezónnych jedál a intímne spoločenské večere organizované okolo konkrétnych tém a produktov.

Tí, ktorí sa prihlásia do fitnes v reštaurácii triedy majú ďalšiu motiváciu nasledovať svoje vypracovanie s regeneračným, nehovoriac o zľavnenom brunchi, ktorý má rád misky na východ slnka a záhradné ťahanice, prenasledované smoothie Tropi-Kale. Obzvlášť populárne sú kurzy jogy, kde je vedúca mantra: „Dýchajte. Skráťte to“.

Nechajte sa plytvať a vyliečte si kocovinu v bare True Food Kitchen

True Food Kuchynské koktaily Facebook

Je veľká chyba si myslieť, že len preto Pravá kuchyňa má seriózne vegánske, vegetariánske a bezlepkové kredity, rovnako sa o ňom nedá vážne rozprávať. Iste, môžete si dať toľko šťavy, koľko chcete, s čerstvými a ovocnými smoothies, tonikami a osviežovačmi, ako sú Kale Aid, šumivý broskyňový čaj a pichľavý hruškový tisan. True Food Kitchen je však sotva teetolizujúcim podnikom. Okrem remeselného piva má aj vážny vínny lístok, aj keď ten, ktorý obsahuje hrozno, ktoré je ekologicky, trvalo udržateľne alebo biodynamicky pestované.

V každej kuchyni True Food sa s radosťou stretnete s barom True, ktorý vám poskytne interný mixológ a ktorého náročnou úlohou je vytvárať kokteily, ktoré sú rovnako účinné ako kalórie (t. J. Citrus Skinny Margarita). Keď si dáte (nevyhnutne organický) alkohol, ktorý je balený do vaty, je vyvážený jangom čerstvo vylisovaných štiav a domácich sirupov. a ťažko dostupné bylinky a koreniny.

Ako dôkaz toho, že spoločnosť True Food Kitchen chce, aby hostia stratili zábrany i váhu, spoločnosť vo februári 2020 slávnostne otvorila svoj prvý samostatný stierací bar a salónik na Las Vegas Strip . Tento ekologický elegantný True Bar, ktorý sa označuje ako „Oáza v púšti“, je určený pre dav neskoro večer. Teoreticky môžu patróni utopiť svoje trápenie okolo polnoci a vrátiť sa len o pár hodín neskôr, aby vytriezveli rannými kúrami, ako je zázvorom oživená detoxikácia Dr. Weila Wellness Shot a elektrolytom Hangover Rx .

Ľudia prosia o kuchyne skutočného jedla

Pravá kuchyňa Facebook

V posledných rokoch zaznamenala spoločnosť True Food Kitchen prudký rast v mestách aj na predmestiach po celej Amerike. V roku 2019 spoločnosť dosiahla neuveriteľných 190 miliónov dolárov tržieb, čo predstavuje nárast o 13,8 percenta v porovnaní s predchádzajúcim rokom, podľa Technomic Rebríček top 500 reštauračných reťazcov v USA, zverejnený v Reštaurácia . Rok predtým sa tržby zvýšili o 22,3 percenta .

K júlu 2020 ich je 32 Skutočné kuchynské lokality v 17 štátoch a ďalších 10 je na ceste. Zdá sa, že táto pôsobivá rýchlosť rastu nie je pre milovníkov True Food Kitchen dosť rýchla, mnohí, ktorí si najskôr pri návšteve z mesta zaboria zuby do zuhoľnateného karfiolu a grilovajú divoké ahi klzáky.

Výkonná riaditeľka Christine Baroneová policajtom prijímanie denných správ od zbavených stravníkov, ktorí žiadajú o predajné miesta v USA a za ich hranicami.