Nevypovedaná pravda o raňajkách Wendy

Wendy Getty Images

Čo vás napadne, keď si spomeniete na svoje obľúbené miesto raňajok s rýchlym občerstvením? Ten, ktorý, zdá sa, vždy vtiahne vaše auto ako magnet do nájazdu. Ideme na končatinu a divoko hádame, že to asi nie je Wendy.


Pozri, nie je to tak, že Wendyho raňajky nie sú zlé, niektorí ľudia naozaj uži si to . Problém je v tom, že to prišlo a odišlo toľkokrát, že niektorí ľudia spochybniť jeho existenciu a oprávnene. Wendy má za sebou vrtkavú históriu raňajok, počas ktorej sa jedlo objavilo. Len na desaťročie zmizla, potom sa vrátila a odišla znova a znova. Nemôžete viniť človeka, že sa bojí príliš sa pripútať.Wendy's vždy bola o svojich hamburgeroch a stať sa úspechom v celonárodnom meradle na trhu raňajok s rýchlym občerstvením nie je žiadna malá úloha. Reťazec by mohol byť známejší pre Frostys než sušienky, ale to neznamená, že sa vzdáva toho, že dá svojim patrónom ráno čerstvé jedlo. Od rôznych položiek raňajkového menu, ktoré zmizli, až po dnešné raňajky Wendy, tu je 411 z histórie kamenných raňajok reťazca rýchleho občerstvenia.
Wendy zvykla mať hodnotné menu len na raňajky

Wendy YouTube

Wendy's má na svojom hodnotovom menu niekoľko chutných sendvičov a hamburgerov, ako napríklad Cheeseburger Jr. Bacon a Crispy Chicken BLT. Čo však chýba v ich hodnotovom menu, je jediná ponuka raňajok. (Jesť grilovaný kurací zábal pred poludním z hodnotového menu sa nepočíta ako raňajky.) V histórii škandinávskych raňajok Wendy však bol raz jeden čas, keď jej ponuky raňajok dostali lásku k hodnotnému menu.

Keď je Wendy oznámil že hodnotové menu bude konečne dostávať nejaké ponuky raňajok v skúšobnej prevádzke v roku 2010, bol to takmer rok, čo reťazec stiahol späť raňajky. V jednom okamihu, ešte v roku 2013, bola Wendy's vyrovnaná prevádzkovanie reklám inzerovať svoje možnosti ponuky raňajkových jedál, ako sú klobásové sušienky a vajcia a klobásové burritá. Pri cene iba 99 centov niet divu, že ľudia v reklame vyzerali tak neskutočne šťastní.Možno, že „čerstvo popraskané vajcia“ a slanina varená v obchode, ponúkaná so strmou zľavou, boli pre reťazec trochu na zvládnutie, pretože dnešná hodnotová ponuka nemá vajcia ani sušienky nikde v dohľade. Ak sa chystáte na raňajky u Wendy, zdá sa, že vás to môže stáť viac ako 1 dolár.

najlepší stravníci vrážajú a ponárajú sa

Wendy prvýkrát vyskúšala raňajky v 80. rokoch

Wendy YouTube

Wendy už bola okolo od roku 1969 , ale v priebehu 70. rokov to boli pre zakladateľa všetko hranaté karbanátky a hranolky Dave Thomas rastúci reťazec rýchleho občerstvenia. Bolo to v roku 1985, aj keď sa spoločnosť Wendy rozhodla využiť šancu a začať svojim zákazníkom ponúkať rýchle a teplé raňajky na národnej úrovni. Reklamy hovoril o Wendy ako o „čerstvej“ možnosti pre nevýraznejších konkurentov raňajok s rýchlym občerstvením. Reťaz utratila takmer rok otestovať svoje ponuky raňajok a zdalo sa, že bude vážnym konkurentom iných reťazcov, ktoré v tom čase podávali raňajky, ako sú Burger King a McDonald's .Jej nový raňajkový podnik mal byť pre spoločnosť hitom. Napokon, išli na výslní popularity svojho virálneho „Where's the beef?“ reklamná kampaň. Tieto ašpirácie na raňajky sa však zmenšili pomerne rýchlo a už po deviatich mesiacoch vytiahla Wendy raňajky z väčšiny svojich 3 450 miest v tom čase. Ak by majitelia franšízy chceli podávať raňajky, mohli - hoci iba okolo 800 miest sa rozhodlo pokračovať v raňajkovom menu. „V tom čase sme mali raňajky, ktoré neboli veľmi prenosné,“ uviedol hovorca spoločnosti Povedal Bob Bertini v roku 2006 ich pôvodné ponuky raňajok. „V skutočnosti to neprinieslo. ... Navyše, pred 20 rokmi neboli ľudia zvyknutí raňajkovať, a to sa určite zmenilo. “

Experiment samozrejme nebol poslednýkrát, čo by sa Wendy vydala na ranný trh s rýchlym občerstvením.

V ponuke raňajok vo Wendy's boli aj omelety vyrobené na objednávku

omelety od wendys Getty Images

Wendyin raňajkový experiment z 80. rokov nemusel byť pre reťazec veľkým úspechom, určite si však zaslúži určitú zásluhu za to, že uvažuje mimo krabice. Zatiaľ čo iné reťazce rýchleho občerstvenia sa mohli uspokojiť so sušienkami a mrazenými palacinkami, Wendy chcela vyniknúť. Tajnou zbraňou boli omelety, alebo aspoň v to Wendy dúfala.

Čerstvé omelety vyrobené na objednávku sú zvyčajne veci, ktoré nájdete u večere, alebo lepšie ako priemerné hotelové raňajky formou bufetu. Omelety nemusia vyžadovať toľko času, ako napríklad quiche, ale tiež nie sú zrovna jedlom, ktoré sa dobre hodí na rýchle občerstvenie. Napriek tomu sa Wendy pokúsila ponúknuť omelety a rýchlo zistila, že spomalili prevádzku.

„Vyrobili sme každú omeletu na objednávku ... Omelety sú komplikovanejšie,“ povedal zakladateľ Dave Thomas Los Angeles Times v roku 1986. „Naši konkurenti si vymýšľajú veci a dávajú ich pod tepelné žiarovky ... Tomu sme jednoducho nemohli konkurovať. Bol to úplne nový postup ... myslím, že sme urobili chybu. “

Ahoj, snažiť sa konkurovať na úrovni kompetentných Dennyho je ušľachtilý krok, ale kľúčové slovo rýchleho občerstvenia je „rýchle“. Nie sme prekvapení, že tento zlyhal.

Wendy's ešte párkrát zlyhala pri raňajkách

Wendy Twitter

Byť fanúšikom Wendyiných raňajok - musí ich byť aspoň pár - musí byť frustrujúce. Reťazec má s raňajkovou raketou vzťah lásky a nenávisti už celé desaťročia a jeho zmarené úsilie v 80. rokoch by bolo ťažko posledné.

Zdá sa, že Wendy všeobecne sedela v 90. rokoch, keď sa chystala urobiť skutočný bodák pri raňajkách, ale do polovice 2000-tych rokov boli opäť pripravené. V roku 2005 vtedajší výkonný riaditeľ Wendy Jack Schuessler naznačil že spoločnosť bola opäť pripravená na raňajky, pretože v niektorých obchodoch už mali ovocie a pridanie jogurtu a granoly by bol ďalší logický krok. No, čokoľvek povieš, Jacku.

Reťaz sa začala testovacie raňajky v roku 2006, ale potom o niekoľko rokov neskôr stiahla opraty z raňajok a vysvetlila, že jej výrobky „neboli kvalitné a nespĺňali očakávania spotrebiteľa“.

Ani jedna sa nadobro nesklonila, Wendy sa začala pohrávať s opäť nápad na raňajky v roku 2012, ale potom do roku 2013 prestala ponúkať svoje raňajkové jedlá okrem 400 zo svojich 5 800 obchodov. Tentokrát Wendy sa obáva že jej raňajkové menu mohlo kradnúť určité úsilie mimo ponúkaných hamburgerov.

V tomto okamihu, keď Wendy's ohlási ďalšiu návštevu raňajkových vojen, je trochu ťažké nemyslieť si „Aww, to je roztomilé“.

Wendy dáva raňajky ešte raz

Wendy Justin Sullivan / Getty Images

Wendy zjavne nie je tá, ktorá by akceptovala porážku. Jedným z novoročných predsavzatí Wendy na rok 2020 muselo byť dať raňajkám ďalší výstrel.

Áno, reťaz sa valí ďalší národná raňajková kampaň v marci 2020. Namiesto informovania verejnosti o nových ponukách raňajok prostredníctvom miliónovej reklamy sa spoločnosť Wendy rozhodla rozšíriť túto správu tým, že vrhla nejaký tieň na Twitter (prostredníctvom Fox News ).

Pomerne šikovný trik sa rozvinul, keď twitterový účet Wendy na twitteri v spoločnosti McDonald’s „Hey @McDonalds, pražte nás“. Golden Arches neprijali návnadu a Wendy's nadviazala na úryvok videa s novým raňajkovým sendvičom a odsekla: „Áno, nebudeme sa zobúdzať ani na vaše raňajky. Nebojte sa, dňa 3/2 bude niečo, na čo sa oplatí prebudiť. “ Zing! Takto sa to robí, deti.

Burgerový reťazec bude tiež bubnovať svoje nové raňajky s „prekvapením hostí a exkluzívnym nahliadnutím“ na Twitteri. Zatiaľ sa to pretavilo do toho, že bývalý šéfkuchár McDonald's otestujte ich ponuku raňajok, no viete, len si to ešte viac vtierať do tváre McDonald.

Raňajkové menu novej Wendy je poctou obľúbeným fanúšikom

raňajkový špekáčik Instagram

Vzhľadom na to, že sa Wendy's pokúsila a nepodarilo vytvoriť raňajkové menu tak milované ako ich konkurencia, mali očividne lepšie dodať niečo celkom lákavé, ak sa toto obchádzanie bude líšiť. Áno, používajú čerstvé vajcia, ale tie nie sú hviezdou predstavenia. Skutočnou výzdobou budú ich ponuky raňajok, ktoré hrajú položky z menu, ktoré už fanúšikovia poznajú a milujú. A možno pár vecí, ktoré sme už videli ...

„Vytvorili sme jedinečné sendviče, vďaka ktorým budeš mať chuť na ďalší, napríklad na raňajky Baconator, ktorá obsahuje čerstvé vajce, pečivo s klobásou a šesť prúžkov údenej slaniny.“ Povedal to prezident Wendy Kurt Kane Časopis QSR . Wendy tiež ponúkne kurací sušienku s medovým maslom.

Znie to povedome? Obidve tieto položky z ponuky, ktoré Wendy's už predtým raňajkovala, sa možno namiesto vymýšľania nových šialených položiek v ponuke naučili len držať vecí, ktoré fungujú.

Celé raňajkové menu nebude samozrejme zverejnené, kým sa 2. marca oficiálne nezačne najnovší celonárodný raňajkový rozchod, takže v obchode môžu byť stále nejaké nové veci.

Je ohlásený jeden úplne nový raňajkový produkt, a to raňajky Frosty. Máte pravdu, s Frosty-ccino si teraz môžete na raňajky vychutnať zmrzlinu s obsahom kofeínu.

Aj keď Frosty na raňajky a sendvič so šiestimi kúskami slaniny nemusia byť najzdravším začiatkom dňa, budú to „dostupnejšie a kvalitnejšie raňajky, než aké v súčasnosti [verejnosť] dostávajú,“ uviedol Kane.

Súťažiť s ostatnými reťazcami pri raňajkách bolo pre Wendy ťažké

mcdonald Getty Images

„Je to vojna,“ vtedajší generálny riaditeľ Emil Brolick povedal v roku 2014 na otázku, prečo Wendy nie je aktívna v raňajkách rýchleho občerstvenia. Wendy už od začiatku vedela, že sa bude usilovať o raňajky, že bude stáť proti tvrdej konkurencii a trh to opakovane dokázal. Keď spoločnosť Wendy's pôvodne uviedla na trh svoje raňajkové menu, McDonald's už dominovala na rannom trhu s rýchlym občerstvením jeden zo štyroch Američania, ktorí raňajkovali pred domom, si vybrali Zlaté oblúky. V tom čase predstavovalo rýchle občerstvenie viac ako 40 percent predaj raňajok a McDonalds - a v menšej miere Burger King - šťuchol Wendy von.

Od 80. rokov sa konkurencia začala krútiť viac a Wendy musela konkurovať iným národným reťazcom Starbucks a raňajkový monštrum to je Dunkin ' . Dokonca Taco Bell , reťazec, ktorý sa pred desiatimi rokmi javil ako nepravdepodobný konkurent v hre raňajok s rýchlym občerstvením zabiť to tam v porovnaní s Wendy. Ľudia si zjavne naozaj užívajú tortilla s hash hnedou plnkou vo vnútri .

Ku cti spoločnosti Taco Bell, že marketing ich raňajok bol obrovskou kampaňou a Wendy sa tejto stratégii jednoducho nedokázala vyrovnať. „Je veľmi ťažké vstúpiť do tohto priestoru dnes a vyčleniť také marketingové zdroje, ktoré považujeme za potrebné na to, aby sme sa skutočne úspešne uchytili,“ uviedol Brolick. Preklad: Wendy nemôže behať s veľkými psami na raňajky.

Wendy sa pokúsila napodobniť McGriddla na raňajky

McGriddle sendvič od spoločnosti McDonald Instagram

Ak nemôžete byť pôvodcom, buďte imitátorom . Zdá sa, že to bol prístup Wendy k jednému z jeho raňajkových sendvičov s krátkou životnosťou. V roku 2007 dúfala Wendy, že chytí časť raňajkového trhu s rýchlym občerstvením novým sendvičom, ktorý nazvali * drumroll * ... Frescuit.

Frescuit bol v podstate výsledkom toho, že vedecký pracovník Wendy v oblasti potravín zničil sušienku tým, že ju prinútil, aby sa stala niečím iným. V tomto prípade ciabatta roll. Skutočným kopírovaním McGriddla bol Wendy's Maple Baked Frescuit. McDonald's McGriddle - palacinka naplnená sirupom na použitie ako raňajkový sendvič - bola predstavený v roku 2003 a odvtedy zostal v ponuke Mickyho D. S Mapres Bakes Frescuit si Wendy jednoducho vybrala upiecť sirup do svojho Frescuit a presto - takmer originálneho raňajkového sendviča!

Zatiaľ čo včasná kontrola v Houstonská kronika prenikla cez Frescuit a nazvala ho „novým a vylepšeným staromódnym sušienkom z cmaru“, ďalšie recenzie z toho neboli také nadšené. Vážne jedlo nazval „lepším nápadom, ako sendvičom“, ktorý bol „tvrdý na sušenie a ťažko sa cez neho prehrýzol“.

Bez ohľadu na to, aký dobrý alebo zlý mohol byť Frescuit, ako väčšina raňajkových predmetov Wendy, bol nakoniec vyhodený ako včerajšia káva.

Ponuky raňajok Wendy boli nekonzistentné

Wendy Facebook

Pretože Wendy's bola po celé desaťročia tak vypnutá a zapnutá, raňajky, ktoré ponúka, boli tiež dosť nekonzistentné. Spoločnosť, ktorá sa snaží odštartovať svoj raňajkový program, bude samozrejme skúšať nové položky. Zatiaľ však Wendy's musí nájsť dlhoročný podpisový raňajkový predmet, ktorý by mohla nazvať svojim vlastným.

Wendy skoré raňajkové menu zahrnuté položky ako francúzsky toast a toastové raňajkové sendviče. Keď Wendy v polovici 2000-tych rokov vrátila svoje raňajkové menu, neurobila to ani jedna z vecí. Vedľa fresku, Wendy predstavený raňajkové burrito a škoricové závitky. Vtedajšia výkonná riaditeľka Wendy Kerrii Anderson uviedla, že nové menu dostalo „pozitívnu spätnú väzbu od zákazníkov“, ale ďalšia verzia raňajkového menu Wendy bude opäť vyzerať veľmi odlišne.

Jedným z dôvodov, prečo sa raňajkové menu Wendy zdá, že sa zakaždým mení na niečo iné, je snaha reťazca ťažiť z úspechu konkurencie. Keď Wendy spustila a nové raňajkové menu v roku 2010 bol označený ako „Panera light“ pre svoje výrobky ako The Artisan Egg Sandwich a Morning Melt Panini. Aj s dobré recenzie , ani jeden sendvič neobstál v skúške času a obaja dnes chýbajú v ponuke.

Wendyho raňajkové chlebíčky sa zlepšovali

Wendy Instagram

Rím nebol postavený za deň a nie je ním ani úspešný raňajkový program Wendy. Wendyho raňajkové menu sa môže vždy meniť, ale zdá sa, že pri každom pokuse vylepšuje svoje raňajkové sendviče - aj keď sendvič netrvá dlhšie ako niekoľko rokov.

Keď spoločnosť Wendy v roku 2010 uviedla na trh sendvič Artisan Egg Sandwich, o šesť rokov neskôr to bolo stále silné jedna recenzia chváli svoju holandskú omáčku za udržanie vlhkého sendviča. Sendvič nevydržal, ale Wendy sa vrátila a hojdala sa s ďalším dobre prijatým výrobkom - s keksíkom z medového masla. Jedlík daboval to „najlepší raňajkový sendvič všetkých čias“ a zatiaľ čo niektoré na internete zjavne nesúhlasil , sušienkový sendvič stále visí na raňajkách Wendy Ponuka .

Wendy ešte nemusí vyhrávať raňajkové vojny, ale zdá sa, že vynakladajú statočné úsilie, ktoré si čoraz viac všimne. Ktovie, možno ich McGriddle alebo Croissan'wich nie sú ďaleko na obzore rýchleho občerstvenia.

Wendyine raňajky sa hľadali dosť ťažko

Wendy Twitter

Možno je Wendy's váš obľúbený fastfoodový spoj na raňajky. (Je to len preto, že neexistuje McDonald's vo vašom meste, že?) Ak je to tak, potom viete, že nájsť Wendy, ktorá skutočne podáva raňajky, bola skutočná výzva. Wendy's je na samostatnom trhu, jednoducho preto, lebo je najväčšie rýchle občerstvenie reťazec, ktorý nepodáva raňajky na národnej úrovni. Aspoň nie vždy.

Hlavný dôvod, prečo spoločnosť Wendy niekedy nepredáva raňajky na všetkých svojich miestach, sa znižuje na úrovni konkurencie. „Akonáhle sa vžijete do tejto rutiny, je oveľa ťažšie zmeniť ľudí z toho,“ vtedajší generálny riaditeľ Emil Brolick povedal . Z tohto dôvodu ste možno nevideli, že Wendy ponúka raňajky na miestach, kde je veľa konkurencie.

Miesta Wendy, ktoré podávajú raňajky, sú často na miestach, kde je zaručený chodec a ľudia môžu viac porušiť svoju obvyklú rutinu, ako napr. letiskách . Zatiaľ čo niektorí franšízanti rozhodli že raňajky sú vhodné pre ich konkrétny trh, iba malé percento z predaja Wendy pochádza z raňajok.

Iba pretože môžeš si myslieť že Wendy už úplne upustila od raňajok, to samozrejme neplatí. Ak skutočne túžite po raňajkovom Baconatore, môžete vypátrať najbližšie Wendy, ktoré podáva raňajky, cez ich webovú stránku - alebo počkajte, kým ho prinesú späť na najbližšie miesto.
Kategórie Fakty Potraviny Recepty