Nevypovedaná pravda bieleho pazúrika Hard Seltzer

plechovky s bielymi pazúrmi Facebook

Ak ste sa v poslednom čase vybrali na prechádzku uličkou s pivom do miestneho obchodu s potravinami, je pravdepodobné, že ste na policiach videli množstvo prípadov tvrdého seltzera. V tomto okamihu existuje veľa rôznych možností medzi vašimi vyskúšanými a pravdivými pivo a možnosti chladiča vína, ale môže tu byť jedna značka, ktorá vynikne pre ľudí, o niečo viac ako ostatné. Tvrdý Seltzer s bielym pazúrom zaujala svet útokom so svojou tenkou bielou plechovkou a jasnou farebnou grafikou. Ale čo to vlastne je?


Biely pazúr je v podobnej rodine ako perlivé vody, ale s pridaním alkoholu , samozrejme. A zdá sa, že ľudia nemajú dosť tohto ideálneho letného siperu. Ale prečo? Rozhodli sme sa hlboko ponoriť do značky a pozrieť sa na to, ako sa vyrába White Claw, na kontroverzie, ktoré ju obklopujú, a na všetky spôsoby (a dôvody), ktoré na Instagrame zaznamenávajú trendy. Toto je nevyslovená pravda Bieleho pazúrika Hard Seltzera.White Claw je bratrancom Mikeovej tvrdej limonády

fľaše Mike Facebook

Spoločnosť White Claw debutovala na trhu v roku 2006 2016 , v rovnakom čase ochutený, sýtené vody preberali uličku s nápojmi. Bolo tam obrovský nárast záujmu v šumivej vode s nulovým obsahom kalórií a tvorcovia Bieleho pazúra sa rozhodli skočiť na palubu. Ale White Claw nebol nevyhnutne nová spoločnosť, ktorá len spadla z neba.
Biely pazúr vlastní Mark Mark Brands, rovnaká spoločnosť, ktorá vlastní Mike's Hard Lemonade, ktorá debutovala v r 1999 . The Spoločnosť Marka Anthonyho , ktorá bola založená v roku 1972, má vo svojom portfóliu rôznorodý počet súkromných nápojových spoločností vrátane vína, piva a výrobkov pripravených na pitie.

Spoločnosť bola priekopníkom v kategórii ochutených sladov uvedením produktu Mike's Hard na trh, takže niet divu, že boli medzi prvými, ktorí svetu zaútočili útokom predstavením White Claw so svojimi štyrmi originálnymi príchuťami (od augusta 2019 existuje šesť príchutí ).Technicky je White Claw sladový nápoj

plechovky s bielym pazúrom Instagram

Okolo Bieleho pazúra je veľa humbuku, najmä preto, že niektorí považujú šumivý nápoj za „sódu vodky v plechovke“. A hoci to môže pripomínať váš obľúbený osviežujúci kokteil z baru, tvrdí Viničový pár , rozhodne to nie je sóda z vodky alebo najnovšia IPA na trhu. Ale čo to vlastne je?

Podľa Viničový pár , tento pocit bubliny je ochutený sladový nápoj. Povedal zástupca Bieleho pazúra Viničový pár je to „zmes seltzerovej vody, jej bezlepkového alkoholového základu a náznaku ovocnej príchute.“ A je v rovnakom rade nápojov ako jeho bratranec, Mike's Hard Lemonade, ako aj ďalšie prenosné nápoje, ako sú Smirnoff Ice a chladničky na víno.Ale podľa Jedlík „Biely pazúr“ môže byť viac luxusnou verziou ako váš každodenný sladový nápoj. „Je to luxusná ašpiračná značka, ktorá nemá rovnaké krikľavé a nízkorozpočtové konotácie ako iné sladové nápoje, ako sú vinné chladničky,“ uviedli. Nech sa však na akýkoľvek podstavec rozhodnete umiestniť Biely pazúr, stále sa vyrába podobným procesom ako iné sladové nápoje.

aféra giada de laurentiis

White Claw prechádza fermentačným procesom

varné nádrže

V niektorých ohľadoch sa White Claw dá porovnať s pivom, pretože prechádza podobným fermentačným procesom, ale nie je to úplne rovnaká presná metóda. Pri varení piva sa používa pivovar slad, voda a droždie a zvyčajne pridáva chmeľ na dochutenie. Počas procesu varenia slad dodáva kvasinkám kvasinky, dodáva im živiny počas celej fázy fermentácie a nakoniec produkuje oxid uhličitý za vzniku alkoholu.

Podľa Mesto a krajina , White Claw stále prechádza fermentáciou, ale postup je veľmi špecifický. „Značka využíva patentovaný proces varenia, pri ktorom sa využíva fermentovaný cukor a kvasnicový kmeň, ktorého vývoj trval rok,“ uviedli. Použitím veľmi podobného procesu ako pri varení piva sú schopní kvasiť cukor pomocou svojho špecializovaného droždia na jeho štiepenie. Len čo dôjde k fermentácii cukru a dôjde k vývoju alkoholu, karbonatácia je možné pridať na dokončenie tejto osviežujúcej plechovky bieleho pazúra.

White Claw má zhruba rovnaké množstvo alkoholu ako pivo

pivo v pohároch

Súčasťou lákadla Bieleho pazúra je schopnosť konzumovať alkohol v ľahko pitnej plechovke. Niekto by dokonca mohol povedať, že je to úplne rozbitné. Rovnaké lákadlo existuje pre pivo už roky, čiastočne kvôli prenosnosti produktu, ale White Claw ho teraz veľmi úzko spája.

Podľa Inštitút verejného zdravia „bol obsah alkoholu v ľahkom pive historicky 4,2 percenta alkoholu (ABV). Pri štandardnom pive uvidíte zvyčajne päť percent, zatiaľ čo remeselné pivo alebo silnejšie pivné štýly, ako napríklad nosič alebo stout, sa môžu pohybovať od šiestich percent do 12 percent. Nestáva sa však často, že by ste na pláži alebo na člne na jazere štrngli statnými. Iba nie sú také osviežujúce. A to je miesto, kde krása White Claw prichádza pre väčšinu spotrebiteľov.

S piatimi percentami ABV v plechovke s objemom 12 uncí dokáže White Claw zabaliť rovnako veľa úderu ako väčšina štandardných pív. Podľa Smrek žerie Etikety ABV presne vysvetľujú, koľko skutočného alkoholu možno nájsť v nápoji. Pre Biely pazúr to znamená, že jeho 12-unca môže pri piatich percentách ABV obsahovať 0,6 unce čistého alkoholu. To je menej ako tvoje priemerné brokové sklo , ale môže sa rýchlo pridať, keď upijete viac ako jednu - a to sa stane veľmi ľahko, keď popíjate niečo ovocné a osviežujúce.

kvalita vody costk kirkland

Biely pazúr je čoraz populárnejší ako pivo

pivo v chladničke Instagram

Pivo si v posledných rokoch získala rastúcu popularitu, najmä v trh s remeselným pivom . Čo sa však stane, keď to nahradí tvrdý seltzer?

Povedala to Sandy Vox, pomocná manažérka predaja pre kategóriu piva v sieti supermarketov Jewel-Osco Chicago Tribune že policový priestor v jej obchodoch sa prenáša z možností domáceho piva na viac priestoru pre tvrdý seltzer. Okrem toho sa menej policového priestoru venuje remeselným vareniam, aby sa vytvoril priestor pre nárast popularity. Podľa Voxa má White Claw skutočne široké odvolanie. „V spoločnosti Jewel-Osco pravdepodobne tvrdý seltzer popravil veľa predajov, ktoré kedysi šli do sladkých pív. Ľahké pivo tiež trpí, “uviedol Vox.„ Nový pijan, ktorého prvým pivom bolo Miller Lite alebo Bud Light, zháňa seltzery. “

Podľa Sanjiva Gajiwalu, hlavného viceprezidenta pre marketing spoločnosti Mark Anthony Group, veľká časť spotreby bieleho pazúru pochádza od spotrebiteľov, ktorí si predtým v pivnom priemysle obľúbili nápoje. Rozdelené do štýlov, 25 percent tržieb pochádza z konzumentov ľahkého piva, 11 percent z domácich prémiových konzumentov alkoholu (napríklad Budweiser), deväť percent z konzumentov remeselného piva a osem percent z importérov piva z dovozu.

Biely pazúr je rovnako obľúbený u mužov ako u žien

muž, ktorý držal biely pazúr Facebook

Aj keď v okolí žien existuje veľa stereotypov, ktoré si v bare objednávajú ľahšie koktaily, ako sú vodky, tento stereotyp nemusí nevyhnutne znamenať predbiehanie Bieleho pazúra. V tomto okamihu je možné, že White Claw je na úrovni rovnakých podmienok pre úroveň spotreby tak u mužov, ako aj u žien.

Povedala to Sandy Vox, pomocná manažérka predaja pre kategóriu piva v sieti supermarketov Jewel-Osco Chicago Tribune že je prekvapujúce, koľko mužov objíma kategóriu seltzer. „Myslela som si, že to bude riadiť viac žien, ale je to 50 - 50,“ povedala.

Podľa Business Insider, existuje veľa mužských skupín, ktoré balia nápoj na cestách. Povedal to fanúšik Bielych pazúrov Ben Shea Business Insider keď to skúsil prvýkrát, nepočul o Bielom pazúriku, ale teraz je závislý. 'Shea a jeho posádka nie sú sami,' povedala Bethany Bironová Business Insider. „Na grilovačkách, na plážach a na bratských večierkoch zrazu légie mužov spievajú chvály tvrdého seltzera.“

Spoločnosť White Claw vedie trh s tvrdým seltzerom

prípady bieleho pazúra Instagram

Od svojho debutu spoločnosť White Claw naďalej zvyšovala tržby a pomaly prevzala uličku s nápojmi. Celkovo vzrástol predaj hotových alkoholických nápojov prudko hore a tržby v kategórii sladových koktailov sa zvýšili o 574 percent.

S takýmto nárastom na trhu má množstvo spoločností predstavený sladový kokteilový nápoj podobný White Claw vrátane značiek ako Truly, Pure a Bon & Viv. A s očakávaným rastom kategórie zo súčasnej hodnoty na 550 miliónov dolárov na 2,5 miliárd dolárov do roku 2021, skokom z miery spotreby 14 miliónov prípadov v roku 2018 na 72 miliónov prípadov v roku 2021, nie je divu, že sa do spoločnosti zapojilo toľko spoločností ako sa dá.

Ale aj napriek pridaniu prenosných sladových nápojov od veľkých spoločností až po remeselné pivovary, spoločnosť White Claw stále vedie. Podľa Business Insider, Spoločnosť White Claw je na čele trhu s 50 percentami podielu tvrdého seltzeru, ale veľa ďalších nápojových spoločností dúfa, že ju dobehne. Zatiaľ si White Claw nemusí robiť príliš veľké starosti s konkurenciou.

www thechew s receptami

Biely pazúr môže byť zdravší ako pivo

žena na podložke na jogu Facebook

Obrovská časť toho, prečo je Biely pazúr tak milovaný, je jeho počet kalórií . Vďaka iba 100 kalóriám na jednu plechovku a dvomi sacharidmi niet divu, že sa z nich stal taký populárny letný sipper. Počítajú sa kalórie pre sortiment piva závisí od štýlu a pivovaru, ale všeobecne sa dajú nájsť medzi 96 kalóriami v ľahkom pive až po viac ako 300 kalórií v niečom na tmavšie koniec spektra. Priemerná žena by mala skonzumovať 2 000 kalórií denne, zatiaľ čo muž podľa 2 500 kalórií Healthline a tieto počty sa môžu rýchlo zvyšovať, najmä pri pití.

Podľa Chicago Tribune , časť kúzla Bieleho pazúra je určite založená na otázke zdravia a wellness . Nízkokarbové a nízkokalorické pivá zaznamenali pri uvádzaní nových produktov na trh veľa úspechov, takže je len prirodzené, že by tak nasledoval aj priemysel sladových nápojov. „Tvrdí seltzeri sa bez problémov prispôsobili trendu,“ povedali. „Všeobecne majú nízky obsah kalórií, cukru a sacharidov a často neobsahujú lepok.“

White Claw je bez lepku

držiaca plechovka s bielym pazúrom Instagram

Pre tých, ktorí majú celiakiu alebo citlivosť na lepok, alebo pre tých, ktorí sa radšej vyhýbajú lepku, pretože sa bez neho cítia lepšie, bol White Claw ideálnou voľbou. Podľa Healthline , glutén je proteín, ktorý sa zvyčajne nachádza v zrná ako napríklad raž alebo jačmeň. Pretože sa pri príprave piva používa jačmeň, väčšina pív zvyčajne nie je bezlepková. Mnoho sladových nápojov a vínnych chladičov navyše využíva jačmeň aj pri svojom varení, čo spôsobuje, že veľa možností je mimo zoznam tých, ktorí hľadajú ovocný a prenosný nápoj bez všetkého lepku. Niektoré vína alebo dezertné vína obsahujú do svojho výrobného procesu aj obilie.

Biely pazúr sa môže pochváliť tým, že sú bezlepkovou voľbou, prirodzene vyrobenou z bezlepkových prísad, čo umožňuje väčšiemu trhu vychutnať si šumivé nápoje. Ostatné značky v tvrdej seltzerovej sfére, ako napríklad Truly, sú tiež bezlepkové, ale iné ako Henry's Hard Sparkling Cider alebo Nauti Seltzer nemôžu uvádzať rovnaké bezlepkové tvrdenia.

je napísaná pekelná kuchyňa

White Claw berie internet útokom

plechovka bieleho pazúra Instagram

Je ťažké uveriť, že sladový nápoj by sa mohol stať taký populárnym tak rýchlo, ale veľa z toho súvisí s jeho popularitou na internete.

Od debutu White Claw len pred pár rokmi sa objavilo množstvo fanúšikovských instagramových účtov ako napr @sawhiteclawsummer . Značka #whiteclaw sa rozrástla o viac ako 61 000 príspevkov a ich počet sa zvyšuje. Prezentuje fotografie ľudí, ktorí ukazujú, ako veľmi si užívajú bublinkový nápoj.

Podľa Sanjiva Gajiwalu, hlavného viceprezidenta pre marketing spoločnosti Mark Anthony Group, hrá v tejto popularite úlohu aj zámerné balenie. Povedal Gajiwala Chicago Tribune , elegantný a štíhly môže všetko pridať na zážitku. „Súčasťou zážitku je plechovka a obal,“ povedala Gajiwala. „Ľudia majú radi elegantnú plechovku a to, čo o nich hovorí, a prémiový zážitok.“ S takým zámerným dizajnom niet divu, že toľko ľudí cvaká a instagramuje všade, kde si so sebou vezmú Biely pazúr.

Kultovému sloganu okolo Bieleho pazúrika Hard Seltzer bol doručený príkaz na zastavenie platnosti

držiaca plechovka s bielym pazúrom Facebook

S exponenciálnym rastom Bieleho pazúra len za pár rokov bolo len otázkou času, kedy sa video okolo bublinkového nápoja stane virálnym. Komik Trevor Wallace zverejnil na svojom videu video „* Drinks White Claw Once *“ YouTube Channel v júni 2019 a stal sa okamžite hitom. Video, ktoré si robí srandu z ľudí pijúcich White Claw a z tých fanúšikov, ktorí sú ním po jednom dúšku okamžite posadnutí, získalo viac ako 2 milióny zhliadnutí a počíta sa.

Wallace vo videu používa výraz „nie sú žiadne zákony, keď pijete pazúry“ a slogan sa okamžite stal virálnym. Po videu vydal Wallace tričká s rovnakým sloganom, ale podľa Viničový pár , bol požiadaný, aby ich prestal predávať.

Povedal hovorca Bieleho pazúra Viničový pár že komikovi bol vydaný príkaz na zastavenie a skončenie s uvedením: „Trevora požiadal právny tím spoločnosti White Claw, aby tieto košele nepredal.“ Košele boli odvtedy vyzlečené, ale Wallaceove videozáznamy naďalej stúpajú.

Je tu hra o biele pazúry

pazúrová hra

Akoby humbuk okolo White Claw nestačil, v súčasnosti sú v budovách bary implementujúce hry White Claw. Podobne ako hracie automaty na mince, ktoré vám môžu zarobiť plyšového medvedíka alebo pazúr plný cukríkov, sa táto hra White Claw v El Hefe v Scottsdale v Arizone stáva neuveriteľne populárnou. Podľa AZ Central , keď v bare White Claws niekoľkokrát došli, keď hru predstavili svojim zákazníkom, pretože sa všetci zoradili, aby si zahrali.

Táto hra umožňuje hosťom pokúsiť sa chytiť plechovku s bielym pazúrom pomocou pazúrového automatu. Ak tak urobíte, vyhráte v bare kupón na zľavu na Biely pazúr. Automat nemôže ponúkať samoobslužné nápoje, takže plechovky sú pre hru prázdne, ale cena je rovnako obohacujúca.

Kvôli šialenstvu okolo hry, ktoré bar vyvinul u zástupcov White Claw, plánujú pridať ďalší stroj na svoje ďalšie miesto v Tempe v Arizone. S popularitou hry o hranie mincí vás núti premýšľať, čo by mohlo nasledovať pre túto vzrušujúcu senzáciu.
Kategórie tipy televízia Tipy