Čo robili kuchári celebrít predtým, ako boli slávni

Rick Bayless a Martha Stewart Ben Hider / Getty Images

Zdá sa, že príťažlivosť šéfkuchára celebrít rastie na popularite iba vďaka sieti Food Network, relácii Cooking Channel a nárastu konkurenčných reality show. Milujeme alebo nenávidíme, šéfkuchári celebrít formovali našu modernú kultúru varenia. Zatiaľ čo niektorí kuchári začínali v kuchyni od mladosti, iní prešli do odvetvia kľukatejšou cestou. Niektorí kuchári neskoro kvitnú, ako napr Alton Brown prechodom do kuchyne potom, čo opustil úspešnú filmovú kariéru. Ikonický kuchár Julia Child a životný štýl podnikateľa Martha Stewart obaja objavili vášeň pre kulinárske aktivity dobre po mnohých jednoznačne odlišných kariérach.


Ak sa vydáme menej tradičnou cestou, vzostup kuchárskych osobností otvoril dvere samoukom a inovatívnym podnikateľom s prístupnejším prístupom. Osobnosti varenia Sara Lee, Rachel Ray a Ree Drummond zmenili súkromné ​​podniky na finančne prijateľné televízne a vydavateľské príležitosti. Pracovať ako kuchár si vyžaduje odhodlanie a vášeň pre odvetvie, ktoré môže byť nemilosrdné. Uchýliť sa k novej kariére v neskoršom veku je len o dôvod viac, prečo obdivovať pud týchto kulinárskych veľmocí.Šéfkuchár celebrít Alton Brown začal s filmovou produkciou skôr, ako sa vydal do kuchyne

šéfkuchár celebrít Alton Brown Theo Wargo / Getty Images

Alton Brown je známy ako hlavný hostiteľ v sieti Food Network. Hral na úspešných šou vrátane Dobré jedlo , Železný kuchár , a Hviezda siete potravín . Varenie však nezačalo ako jasná kariérna cesta. Brown povedal Trpký južan keď ukončil strednú školu v 16 rokoch, jeho školské skúsenosti sa javili skôr ako prežitie namiesto nastavenia úspechu. Ďalej študoval film na Gruzínskej univerzite a nakoniec sa presťahoval do Atlanty, kde režíroval televízne reklamy. Za ten čas dostal nápad vytvoriť kuchársku šou, ktorá by spájala vedomosti o kulinárskej ikone Julii Childovej, vysvetlenie toho, ako veci fungujú ako Pán čarodejník vedecká šou a humor filmu Monty Python .
Šéfkuchár Food Network opustil svoju doterajšiu filmovú kariéru vo veku 34 rokov. Prihlásil sa na New England Culinary Institute v Montpelier vo Vermonte, ktorý je známy reštauráciami na mieste prevádzkovanými študentmi. Brownovi sa podarilo prijať trojitú hrozbu vytvorením Dobré jedlo , kuchárska šou, ktorá spája históriu, humor a vedu. The Dobré jedlo pilot vysielaný na chicagskom WTTW v roku 1998, potom si ho o rok neskôr prevzala potravinová sieť.

Brown je teraz synonymom varenia vďaka svojmu prístupu k jedlu, ktorý ponúka vedecké a technické podrobnosti bez toho, aby odcudzil publikum. Jeho nečakaný prechod na kuchársku školu viedol k úspešnej kariére kuchára celebrít, najpredávanejšieho autora a hviezdy Food Network.Ina Garten zanechala kariéru analytičky rozpočtu na jadrovú energiu

Analytik jadrového rozpočtu spoločnosti Ina Garten Amy Sussman / Getty Images

The Bosá Contessa kuchárska šou je obľúbená divákmi po celom svete vďaka svojej moderátorke Ina Garten, ocenenej cenou Emmy. Kuchár celebrít je dôkazom toho, že nikdy nie je neskoro na zmenu kariéry. Múza správy Garten začínal v štátnej službe a pracoval v Bielom dome počas administratívy Ford a Carter. Garten postúpil do Komisie pre jadrový dozor ako analytik rozpočtu pre politiku v oblasti jadrovej energie. Povedala New York Times táto práca jednoducho nebola taká uspokojivá ako večere, ktoré sa konala cez víkendy.

munchies 420 človek vs jedlo

Garten opustila Biely dom ako tridsaťročná po tom, čo spolu s manželom prehodili niekoľko domov v luxusných štvrtiach D.C. Potom investovala do výkladu s názvom „Barefoot Contessa“ vo Westhampton Beach v New Yorku, ktorý bol pomenovaný podľa filmu Avy Gardnerovej. Garten si udržal meno a zo skromného obchodu vyrástol prosperujúci gurmánsky podnik v oblasti stravovania a stravovania. Podľa Vox , obchod bol zatvorený v roku 2004, ale Barefoot Contessa žije ďalej vďaka úspešnej šou Garten na Food Network a mnohým najpredávanejším kuchárskym knihám.Martha Stewart pracovala ako modelka a na Wall Street

Kariéra modelky Marthy Stewart Cindy Ord / Getty Images

Martha Stewart definovala pojem kuchár celebrít po celú generáciu vďaka svojej televíznej šou a impériu „každodenného života“. Stewartova precízne recepty, tipy na záhradníctvo a zábavné projekty z nej spravili meno. Jej prvé vystúpenie sa začalo vo veku 13 rokov, keď Stewart modelovala módne prehliadky, televíziu a tlačené reklamy. Potom sa zamerala na históriu a históriu architektúry na Barnard College, predtým pracovala na Wall Street.

Stewart jej úspech ako podnikateľky a značky životného štýlu pripisuje svojej prvej pozícii obchodníka s cennými papiermi. Počas pobytu na Wall Street sa dozvedela, čo všetko je potrebné na vybudovanie zmysluplného podnikania a skutočného podnikania. Keď opustila svoju rolu na Wall Street, vytvorila Stewart stravovacie podnikanie, ktoré ju priviedlo k podnikaniu v hodnote jedného milióna dolárov a najpredávanejšej knihe, Zábavné . Do roku 1990 samozvaný „neskoro kvitnúci“ napísal ďalšie štyri knihy a prešiel k svojej ďalšej veľkej myšlienke. Štyridsaťdeväťročná matka a rozvedená žena zverejnili prvé číslo Martha Stewart Living . Zvyšok, ako radi hovoria, je história.

Kuchárka celebrít Julia Child sa začala písať a písať

Júlia Dieťa v kuchyni George Rose / Getty Images

Francúzska kuchyňa sa vďaka americkej kuchyni stala príjemným a prístupným štandardom v amerických kuchyniach Julia Child . Kuchári všetkých odrôd privítali dieťa v ich domovoch prostredníctvom jej kuchárskej knihy Zvládnutie umenia francúzskeho varenia a ikonická kuchárska šou, Francúzsky šéfkuchár . Výnimočne vysoký a dobrodružný šéfkuchár celebrít začínal s trochu inými zámermi. Child išiel na Smith College s cieľom stať sa spisovateľom. Jej rukopisy však boli odmietnuté Newyorčan . Po ukončení štúdia sa presťahovala do New Yorku, kde pracovala v reklame pre rešpektovanú spoločnosť zaoberajúcu sa zariaďovaním domácnosti. Avšak Childa nakoniec vyhodili pre „neposlušnosť“. Napriek tomu vytrvala.

Dieťa pokračovalo v dobrovoľníctve počas druhej svetovej vojny a cestovalo po svete pre vládnu spravodajskú agentúru (nie je to zlé pre návrat, však?). Na Srí Lanke sa zoznámila so svojím budúcim manželom Paulom Childom, ktorý ich nakoniec presťahoval do Francúzska. Práve v Paríži sa dala na kuchyňu a rozhodla sa navštevovať svetoznámu kuchársku školu Cordon Bleu. Po šiestich mesiacoch v škole varenia spolupracovala so spolužiakmi na vytvorení vlastnej školy varenia a vyvinula kuchársku knihu. Detská klasická kuchárska kniha mala veľký úspech a na zoznamoch najpredávanejších kníh zostala päť rokov po jej vydaní.

Heston Blumenthal pracoval ako repo manažér a úverový kontrolór

Heston Blumenthal pracoval ako repo muž Oli Scarff / Getty Images

Kuchár celebrít Heston Blumenthal je preslávený svojím avantgardným štýlom a náhodou je majiteľom jedného z nich Najdrahšie reštaurácie v Británii - Fat Duck. Za svoje úsilie bol ocenený tromi Hviezdy Michelin , a jeho r reštaurácia bola prvá zvýšiť použitie tekutého dusíka v položkách ponuky. Uznávaná reštaurácia spoločnosti Blumenthal sa preslávila špecialitami, ako je zmrzlina zo slaninovo-vaječných krémov a morské plody, podávané s iPodmi hrajúcimi zvuky mora. Mnoho zmenil názor na to, čo sa dá robiť s jedlom a vedou, a preto je ešte prekvapivejšie, že šéfkuchár, ktorý stojí za titulom „Najlepšia reštaurácia sveta v roku 2005“, je tiež samouk.

Blumenthal prepadol reštauráciám vo veku 16 rokov. Krátko pracoval v podniku Le Manoir od Raymonda Blanca, ale pracoval by ešte ďalších 10 rokov a potom ho vo svojej kuchárskej kariére brali vážne. Naučil sa francúzsku kuchyňu po denných prácach, ako napríklad repo muž a kontrolór úverov. Blumenthalsove kulinárske schopnosti mu dnes umožnili pracovať s historikmi potravín, parfumistami, fyziológmi potravín a biochemikmi pri tvorbe jeho experimentálnych výtvorov.

Rick Bayless účinkoval v divadelných produkciách a stal sa šéfkuchárom celebrít

Herec Rick Bayless John Lamparski / Getty Images

Rick Bayless je známy svojou kuchárskou šou z 80. rokov Varenie mexickej a PBS show Mexiko: Jeden tanier naraz . Jedlík zistil, že šéfkuchár má aj vedľajšiu kariéru v divadle, má za sebou ocenenie ako tanečník a má každodennú prax v predvádzaní. Bayless pevne verí v súvislosť medzi umením a jedlom a jeho večere sú známe tým, že spolu s jedlom spája živú hudbu.

To nie je žiadnym prekvapením, pretože divadelné divadlo sa stalo jeho prvou vášňou a Bayless pokračuje v divadelných predstaveniach. Večerná šou šéfkuchára z roku 2012, Rolnička, získal kladné hodnotenie od Chicago Tribune . Dokonca New York Times zhodnotil svoj výkon vďaka trojchodovej večeri, ktorú koncipoval pre šou.

Napriek niektorým verejné prešľapy , Bayless zahŕňa výkon na pódiu aj mimo neho. Ako teda dopadol beloch z Oklahomy na čele mexickej potravinovej ríše? O jeho výbere kuchyne sa dlho diskutovalo ako o oboch privlastnenie alebo ocenenie . Kuchárska voľba má väčší zmysel, keď si uvedomíte Bayless vyštudoval španielsku a latinskoamerickú kultúru na vysokej škole a pokračoval doktorátom v antropologickej lingvistike. Časopis Chicago , uvádza, že jeho prvá kuchárska pozícia začala o Lopez , rešpektovaná juhozápadná a mexická reštaurácia v Clevelande v štáte Ohio. Neskôr otvoril Frontera Grill a preslávil sa využitím mexických kulinárskych tradícií na americkej kulinárskej scéne.

Nigella Lawson písala recenzie kníh a pred debutom ako kuchárka celebrít pracovala vo vydavateľstve

Nigella Lawson pracovala vo vydavateľstve David M. Benett / Getty Images

Nigella Lawson je slávna kuchárka všeobecne známa pre svoje populárne série kuchárskych šou Nigella Bites ktorá sa začala vysielať v roku 1999. Napísala tiež osem najpredávanejších kníh. Vydala svoju prvú kuchársku knihu, Ako jesť , v roku 1998 a Ako byť domácou bohyňou iba o dva roky neskôr. Jej pôsobivé vydavateľské úspechy by nemali byť prekvapením, pretože začala v mediálnom svete.

Na začiatku svojej kariéry Lawson napísal recenzie kníh pre britský časopis Divák , predtým pracoval ako zástupca literárneho redaktora rozsiahlych britských novín Sunday Times . V rámci slávnej novinárskej kariéry na voľnej nohe, ktorá nasledovala, založila stĺp pre reštauráciu pre Divák , napísal stĺpec s potravinami pre Britský Vogue, a prispeli dvojmesačníkom do stĺpca s potravinami pre New York Times .

New York Times správy, že jej kariéra sa začala ohýbať jej prvým televíznym seriálom, Nigella Bites , ktorá debutovala v Británii. Lawson pripúšťa, že pojem „domáca bohyňa“ bol myslený ako žart, ale osobnosť sa držala šéfkuchára celebrít. Ďalej hostila Nigella hody na Potravinovej sieti, ako aj súťažná prehliadka Chuť s Anthony Bourdain . Lawson sa nikdy nezbavila publikačných koreňov a vydala 20. vydanie knihy, ktoré odštartovalo jej kulinársku kariéru, Ako jesť , doplnené novou verziou audioknihy prečítanej milovaným autorom.

Rachel Ray pracovala v cukrárni Macy pred tým, ako sa stala kuchárkou celebrít

Rachel Ray pracovala pre macy Bryan Bedder / Getty Images

Rachel Ray je známa predovšetkým ako opora v novej prístupnej ére Osobnosti potravinovej siete . Jej vtipný, vrúcny a vysokoenergetický prístup k vareniu jej dodával vytrvalosť na obrazovke, ktorá sa rozrastala o cestovateľské šou, niekoľko vedľajších efektov jej ikonického 30-minútové jedlá série o varení a denná talkshow. Ray vyrastala okolo jedla vďaka svojej matke, ktorá doma pripravovala jedlá a riadila reštauráciu. Rodina Rayovcov tiež vlastnila niekoľko reštaurácií v turistickom útočisku Cape Cod.

horúce posledné dab scoville

Namiesto toho, aby sa vydala po ceste pohostinstva, sa Ray vo svojich 20 rokoch presťahovala do New Yorku a pracovala v cukrárni v Macy's. Nakoniec prešla na oddelenie čerstvých potravín, ktoré ju viedlo k tomu, aby zaujala pozíciu vedúceho obchodu a kupujúceho v gurmánskom trhovisku Agata & Valentina.

Ray sa nakoniec presťahovala do severnej časti štátu, aby pracovala na iných luxusných trhoch, kde pôsobila ako „kuchárka“. Predvádzala svoju triedu varenia „30-minútové stredomorské jedlá“ na zvýšenie predaja potravín. Tieto triedy získali sledovanosť a upútali pozornosť miestnej stanice CBS. Ray sa čoskoro ocitla v roli narastajúceho šéfkuchára a každý týždeň robila pre večerné správy segment „30-minútové jedlá“. Po tom, čo segment získal v prvom ročníku dve regionálne ceny Emmy, podnikateľ tento koncept premení na kuchársku knihu, vlastnú šou a kuchársku ríšu.

Pionierska žena pred založením blogu takmer išla na právnickú školu

Ree Drummond išiel na právnickú školu Bryan Bedder / Getty Images

Hviezda Food Network Ree Drummond je pre ňu známa Pionierska žena blogová prehliadka, v ktorej je uvedená jej farmárska usadlosť na Stredozápade. Je tiež známa tým, že vo svojom životnom štýle so steakami a zemiakmi predstavuje svojho manžela farmára štvrtej generácie a štyri deti (v skutočnosti mala steaky ako Pionierska žena prvý recept ). Drummondovci žijú na viac ako 430 000 akroch pôdy a sú jedným z 25 najväčších majiteľov pôdy v krajine. Ťažko to zdrsniť na rovinách.

Aj keď je synonymom Oklahomy a vidieckeho života, Drummond Niekoľko rokov strávil v Južnej Kalifornii na univerzite USC v odbore žurnalistika a gerontológia (štúdium staroby). Televízny šéfkuchár pôvodne plánoval navštevovať právnickú školu v Chicagu, ale tieto plány po stretnutí s jej samozvanou nakopol. Manžel „Marlboro Man“ , a vrátila sa do svojho domovského štátu. Blog, ktorý zarobil na ranči s dobytkom, sa z blogu, ktorý dokumentoval jej život a recepty pre príbytky, stal knižnou dohodou. Potom sa predviedla osudovo Zhodiť! S Bobbym Flayom pred začiatkom vlastnej šou v sieti Food Network v roku 2011.

Kuchárka celebrít Melissa d'Arabian pracovala na výletnej lodi a pre spoločnosť Disney

Melissa d Paul Archuleta / Getty Images

Osobnosť potravinovej siete Melissa d'Arabian je známa svojimi rodinnými technikami varenia, nakupovaním v rozpočte a cenovo dostupnými receptami. Jej kuchárska šou, Desať dolárových večerí , je oceňovaný pre svoje chutné recepty zamerané na dobré stravovanie rodiny. Populárna kuchárska šou navrhnutá s ohľadom na rodiny s jadrom berie z nej nádych New York Times najpredávanejšia kuchárska kniha s rovnakou koncepciou šetrnou k rozpočtu. Televízia bola pre tohto zabávača a obchodného lídra prirodzeným pokrokom.

Po štúdiu politických vied na vysokej škole pracoval d'Arabian v rámci palubnej zábavy na výletnej lodi. Ďalej získala titul MBA na Georgetown University, čo viedlo k poradenskej práci a nakoniec pracovným miestam v oblasti podnikových financií a financovania tovaru v Disney California a Euro Disney. Po narodení štyroch detí však d'Arabian odišla zo zamestnania, aby sa mohla venovať výchove svojej rodiny. Bolo by to video o tom, ako si vyrobiť jogurt s nízkym rozpočtom doma, ktorý dal d'Arabianove recepty na zábavný radar.

Podľa Risen Magazine , d'Arabian's Ďalším krokom bolo zapojenie sa do súťaže o realitu The Next Food Network Star (skorá iterácia siete The Food Network Food Network Star), skúsenosť, ktorú povedala, sa cítila ako rozšírenie obchodnej školy. Televízny spot pre reality show sa samozrejme ukázal byť viac ako náhodou, keď vyhrala piatu sezónu a sieť jej ponúkla šou.

Sandra Lee predtým, ako pristála v sieti Food Network, podnikala záclony v hodnote 6 miliónov dolárov

Sandra Lee podnikala so záclonami Ben Gabbe / Getty Images

Kuchárska osobnosť Sandra závetrie ukázala, že v podstate dokáže všetko. Napísala 27 kníh. Jej rozsiahla filantropická práca podporuje zdravé jedlá pre deti Meals on Wheels, UNICEF a Stand Up to Cancer. Tiež nikdy nemala v úmysle skončiť s jastrabom so svojím „polodomácnym“ životným štýlom.

Delish správy Lee vypadol z vysokej školy a pôsobil ako obchodný zástupca pre paralyzéry a bezpečnostné systémy Black & Decker na domácich a záhradných prehliadkach. Veľtrhy museli zanechať dojem, pretože vyrobila svoju vlastnú sériu závesného hardvéru s názvom Kurtain Kraft. 27-ročná žena zaznamenala takmer okamžitý úspech v úsilí, keď použila 50 000 dolárov na vytvorenie infomercialu pre svoje DIY záclony. Za deväť mesiacov Lee získal 6 miliónov dolárov.

New York Magazine vysvetlila, že Lee pracovala ako hostiteľka QVC po rozšírení svojej značky po „kríze hotovostných tokov“ z vlny návratov jej súprav. Potom sa zamerala na jej vypustenie Polodomáce ukážte z garáže jej domu. Lee sa zamerala na kultiváciu životného štýlu, ktorý má zmysel pre jazyk, ktorý používal špajze z jej mladosti, s prístupnými receptami pre ľudí bez kulinárskeho vzdelania. Food Network slávne podnikateľa zdvorilo, ale kuchárska šou ju nezaujala. Vymieňala, aby sa zamerala na stolové krajiny, do ktorých bolo hodené nejaké varenie. Polodomáce pokračoval v histórii Food Network alebo v hanbe, podľa toho, koho sa pýtate.

rozdiel medzi brutálnym a extra suchým šampanským

Plukovník Sanders pracoval ako právnik, operátor čerpacích staníc a pracovník železníc

Plukovník Sanders predošlé kariéry Cindy Ord / Getty Images

Plukovník Harland Sanders alebo lepšie známy ako spravodlivý Plukovník Sanders , začala dnešná jedna z najznámejších franšíz rýchleho občerstvenia na svete. Obraz plukovníka je mnohým známy vďaka značke KFC, ale život samotného človeka je zvyčajne menej známy. Z dôvodu predčasnej smrti jeho otca Brúsky sa začal starať o svojich mladších bratov a sestry vo veku 6 rokov. V priebehu rokov pracoval na mnohých pracovných pozíciách, vrátane farmárov, vodičov električiek, železničných hasičov a obchodníka s poistením.

Sanders nakoniec ako 40-ročný prevádzkoval čerpaciu stanicu v Kentucky, kde mal predvídavosť na zabezpečenie stravy pre cestujúcich. Jeho recept na vyprážané kuracie mäso vzrástol na popularite a rozšíril svoje aktivity do susednej reštaurácie, aby uspokojil dopyt. Vládna guvernérka štátu Ruby Laffoon kurča tak milovala, že Sandersa dokonca označil za čestného plukovníka z Kentucky. Podnikateľskému magnátovi s neskorým rozkvetom bolo 62 rokov, keď udelil franšízu Kentucky Fried Chicken, a nakoniec by túto prevádzku vybudoval na viac ako 600 miestach - za každé predané kuracie mäso zarobil jeden nikel.

Tvrdá práca sa vyplatila, keď Sanders zarobil na tomto podniku predajom svojho podielu v spoločnosti za 2 milióny dolárov v roku 1964, čo predstavovalo zhruba 8,5 milióna dolárov v roku 2020 .
Kategórie Zábava Mená jesť