Čo je endívie a ako chutí?

Hromada surového belgického endívie

Poznáte rímsku, kel a možno aj švajčiarsku mangold. Ale jeden člen rodiny zelených, ktorého možno menej poznáte, je endive, alebo belgický endive, ak o tom chcete byť formálny. Pokrstený Dobrú chuť ako „hranolček a šalátová zelenina“ je endívia zároveň ostrým a bledým členom rodiny čakaniek - skupinou zelených, ktorá zahŕňa aj eskalól, radicchio a frisée (via Smrek žerie ).


Podľa Smrek žerie „Belgické endivy majú svoju bledú farbu pestovanú v interiéroch, v tme. Tento jedinečný spôsob pestovania znamená, že endívia je technicky vždy v sezóne! Ak sa nepestuje v interiéroch, Smrek žerie poznámky, sú tradične pestované v zime a pokryté pieskom, aby k nim nepreniklo svetlo.Je známe, že čakanky sú viac na horkej strane spektra chutí a endívia sa nijako nelíši. Avšak tí, ktorých zastrašujú drsné príchute, sa nemusia trápiť, ako Dobrú chuť vysvetľuje, že endívia má v porovnaní so svojimi súrodencami intenzívnejšej čakanky „extrémne miernu horkosť“.
redlobster kokosová omáčka na krevety

Spôsoby varenia a stravovania

Endívny šalát na stole

Rovnako ako iné ostré, jemné zelené listy, aj toto je jedno z najobľúbenejších druhov endive šaláty . Dobrú chuť poznamenáva, že pretože nemá asertívnu príchuť, pracuje sa v šalátoch spolu s výraznými príchuťami, ako je syr, cesnak, či dokonca sardely. New York Times odporúča spárovať endive s dresingom z modrého syra, zatiaľ čo Pútavé navrhuje chrumkavé jablká, vlašské orechy a jablčný ocot.

Dobrú chuť označil endive za „čip“ z nejakého dôvodu. Krehké listy Endive pripomínajú nádobu na ponor - Martha Stewart spáruje ich so zložitým ponorom zelenej bohyne a Southern Living naplní listy štipľavým bylinkovým kozím syrom.kuchynský olej s najvyšším bodom zadymenia

Endive získa úplne novú chuť a štruktúru, keď varené . Stávajú sa mäkkými a jemnými, keď sú dusené v bielom víne Smrek žerie , alebo dymové a zuhoľnatené, keď sú rozpálené na vysokej teplote (cez Jedlo a víno ).

Neviete sa rozhodnúť, ako svoj endive použiť? Jednou z výhod, ktoré má domáci kuchár, je dlhá trvanlivosť. Akonáhle je bezpečne zasunutý v sviežej zásuvke, vydrží kdekoľvek od 14 do 28 dní (cez Kalifornská univerzita, Davis ). S dlhotrvajúcim endívom na vašej strane môže mať každý deň o niečo väčšiu krízu.


Kategórie Novinky ako piť