Ako vyzeralo menu McDonald's v roku, v ktorom ste sa narodili

Mcdonald Facebook

S takmer 40 000 miest po celom svete, a globálne uznávaná značka a miliardový príjem „McDonald's nie je iba kráľom rýchleho občerstvenia - je to jedna z najúspešnejších spoločností v súčasnosti. Ale všetky veľké príbehy o úspechu musia niekde začať a verte tomu alebo nie McDonald's príbeh pôvodu nezačína hamburgermi.


Asi pred ôsmimi desaťročiami otvorili bratia McDonaldovci svoju reštauráciu s veľmi odlišnou víziou, než aká sa nakoniec stane. Postupom času sa menila aj ponuka McDonald's. Vývoj v ponuke zahŕňal pridanie množstva nových položiek, ako aj zavedenie raňajkového jedla, dezertov, kávy a hodnotných jedál.Nie všetky míľniky ponuky McDonald's boli víťazstvá. Spoločnosť utrpela niekoľko pozoruhodných chýb s novými položkami, ktoré úplne prepadli. Napriek tomu McDonald's zostal na vrchole sveta rýchleho občerstvenia. Ako teda vyzeralo menu McDonald's v roku, v ktorom ste sa narodili?
1940-1947: Prvý McDonald's má menu zamerané na grilovanie

McDonald Facebook

Bratia Maurice a Richard McDonaldovci otvoril prvý McDonald's na rohu ulíc 14. a North E v San Bernardino v Kalifornii 15. mája 1940. Táto reštaurácia však nevyzerala nič podobné ako tie, ktoré sme dnes poznali. Nemalo vnútorné sedenie, iba pár stoličiek pri vonkajšom pulte. Väčšina zákazníkov by len vytiahla svoje autá na parkovisko a jedlo by im dala doručiť do obchodov.

Najvýznamnejším rozdielom medzi prvým McDonaldom a tým, z čoho sa nakoniec stane reťazec, bolo jeho rané zameranie na grilovanie - hamburgery boli skôr dodatočnou myšlienkou. Namiesto rýchleho varenia hovädzích placiek bratia celé hodiny pomaly varili mäso v grilovacej jame naplnenej hickory chipsami, ktoré dovážali až z Arkansasu.Čokoľvek robili, to fungovalo. Stojan na grilovanie si rýchlo získal obľubu a ročné tržby dosiahli 200 000 dolárov.

1948: Originálny McDonald's sa znovu otvára s vycibreným menu

starý McDonald Facebook

Aj keď sa prvé umiestnenie McDonald's ukázalo ako úspešné, na veľké prekvapenie bratov to nebolo kvôli grilovaniu. Namiesto toho hamburgery účtovali 80 percent z predaja reštaurácie . „Čím viac sme zatĺkali v obchode s grilovaním, tým viac hamburgerov sme predali,“ spomínal Richard McDonald.Bratia zatvorili reštauráciu na tri mesiace v roku 1948 a úplne prepracovali obchodný model. Po opätovnom otvorení sa McDonald's stal samoobslužnou reštauráciou. Najdôležitejšie je, že svoju ponuku rozdelil iba na hamburgery, cheeseburgery, nealkoholické nápoje, mlieko, kávu, zemiakové lupienky a kúsok koláča. Hamburger stál iba 15 centov.

Výrazná zmena bola nielen v ponuke, ale McDonald's spôsobil revolúciu v priemysle stravovacích služieb. Celá jeho prevádzka bola teraz založená na rýchlosti, dôslednosti a udržiavaní čo najnižších nákladov a cien. Spoločnosť McDonald's, inšpirovaná výrobou automobilov Henry Ford a Ford, zaviedla výrobu hamburgerov na montážnej linke. To zabezpečilo, že každý hamburger bol vyrobený úplne rovnako a mohol byť zákazníkom doručený bez čakania. Tento nízkonákladový a vysokoobjemový obchodný model je aj dnes charakteristickým znakom spoločnosti McDonald's.

1949-1961: Pridanie hranoliek pomáha zvýšiť popularitu McDonald's

McDonald Joe Raedle / Getty Images

Je ťažké si predstaviť, že McDonald's neponúka hranolky. Koniec koncov, slúži deviatim miliónom libier hranolky každý deň, robiť ich najobľúbenejší predmet reštaurácie .

Ale verte alebo neverte, Francúzske zemiaky neboli vždy v ponuke , aj potom, čo McDonald prešiel z grilovania na hamburgery. Reštaurácia sa po prvom otvorení v roku 1948 potrápila. Raz bratia McDonaldovci vymenili zemiakové lupienky za hranolky, predaj však stúpal a zvyšok je história. (Aby sme nezabudli, reštaurácia v tejto chvíli predstavila aj svoje trojité silné mliečne koktaily.)

Hranolky spoločnosti McDonald's neboli úplne bez kontroverzií. Až do 90. rokov boli hranolky varené v hovädzom loji , ktorý má vysoký obsah cholesterolu. Po verejnom rozruchu prešiel McDonald's na rastlinný olej. V roku 2008 spoločnosť oznámila, že bude použite repkový olej na vyprážanie, aby sa z jeho jedál odstránili trans-tuky.

1962-1966: McDonald's predstavuje sendvič bez hovädzieho mäsa

McDonald Facebook

Spoločnosť McDonald's vďačí za svoj úspech predovšetkým svojmu obchodnému modelu franchisingu. Koniec koncov, má to okolo 14 000 miest v Spojených štátoch, 90 percent ktorých vlastnia a prevádzkujú nezávislí franšízanti. Franšízanti však prispeli nielen k základnému výsledku. Títo nezávislí podnikatelia vytvorili veľa, ak nie väčšinu, ikonických položiek ponuky slávnej reštaurácie s rýchlym občerstvením. Tento trend začal s Filet-O-Fish .

V roku 1959 Lou Groen otvoril prvý McDonald's v oblasti Cincinnati, konkrétne v Monfort Heights. V tejto štvrti bol jeden problém s vlastnením hamburgerovej reštaurácie - populácia bola 87-percentná katolícka. Katolícka cirkev tvrdí, že by to mali robiť všetci dospelí v piatok sa zdržujte konzumácie mäsa počas pôstu. A ešte v prvých rokoch Groenovho podnikania sa katolíci vyhýbali mäsu každý piatok počas celého roka.

Aby zostali na hladine, Groen vymyslel nový rybí sendvič na predaj. Nápad preniesol na šéfa McDonaldu Raya Kroca, ktorý mal svoj vlastný nápad bezmäsitého jedálneho lístka: plátok ananásu na žemli zvanej Hula Burger. Kroc súhlasil s tým, že zaradí obe do ponuky a uvidí, ktoré sa predávajú najlepšie. Filet-O-Fish zvíťazil v drvivej väčšine.

Filet-O-Fish sa nakoniec dostal do celonárodného menu v roku 1965, hoci sa skladal z Atlantická treska namiesto Groenovho pôvodného receptu, ktorý používal halibut. Od roku 2007 predával McDonald's 300 miliónov rybích sendvičov ročne.

1967-1972: Big Mac sa stáva základom ponuky

McDonald S3studio / Getty Images

Ponuka McDonald's sa významne rozšírila koncom 60. rokov, keď bola jej podpisovou položkou Big Mac , bol vyvalil po celej krajine . Aj to bol produkt vynaliezavého vlastníka franšízy.

Jim Delligatti otvoril svoju prvú reštauráciu McDonald's v Pittsburghu v roku 1957 a do 60. rokov prevádzkoval v tejto oblasti tucet obchodov. Reštaurácie však trpeli nízkym objemom predaja. Aby to spoločnosť Delligatti napravila, myslela si, že je potrebné do ponuky pridať, v nádeji, že sa tým rozšíri zákaznícka základňa.

Spoločnosť Delligatti predtým riadila reťazec príjazdových vozidiel Big Boy, ktorá mala v ponuke poschodový sendvič. Keď nadišiel čas pridať si do svojho jedálnička McDonald's, vytvoril na tom svoj vlastný riff kombináciou dvoch hovädzích karbonátok, hlávkového šalátu, syra, nálevu a cibule na žemli. Konečnou ingredienciou bola tajná omáčka, ktorá dodnes zostáva tajomstvom (aj keď sa všeobecne predpokladá, že je to dressing z ostrova Thousand Island). Nový sendvič sa najskôr predával iba v jednom z obchodov spoločnosti Delligatti, potom vo všetkých a potom na ďalších testovacích trhoch. Po ďalšom úspechu sa nakoniec dostalo celonárodnej distribúcie.

Burgerovi okrem jeho vkusu pomohol aj nejaký úspešný marketing, vrátane nezabudnuteľnej obchodnej znelky a názvu „Big Mac“, ktorý vytvoril reklamný tajomník spoločnosti McDonald's. Reťazec reštaurácií odhadoval v roku 2007, že predával približne 550 miliónov veľkých počítačov Mac v Spojených štátoch každý rok.

1973-1974: Quarter Pounder je najnovšou hlavnou položkou v ponuke McDonald's

McDonald Scott Olson / Getty Images

Quarter Pounder sleduje iba Big Mac na zozname najikonickejších hamburgerov McDonald's. Je taká slávna, že si našla cestu medzi najobľúbenejšie slávne kúsky dialógu v nedávnej histórii filmu.

Spoločnosť McDonald's uviedla na trh nový hamburger Quarter Pounder s celoštátnou platnosťou od roku 1973 . Vynašiel to Al Bernardin , zamestnanec spoločnosti McDonald's, ktorý sa nakoniec stal vedúcim školiaceho strediska McDonald's na Hamburger University. Jeho najvýznamnejší príspevok však nastal po tom, ako opustil ústredie a otvoril franšízu McDonald's vo Freemonte v Kalifornii. Bernardin, ktorý chcel uspokojiť zákazníkov, ktorí hľadajú, ako povedal, „vyšší pomer mäsa a žemle“, prišiel s podstatnejším hamburger .

Vždy prebiehala debata o tom, či má hamburger v skutočnosti hmotnosť štyri unce. Odpoveď je áno ... kedy hovädzia placka je zamrazena . Keď sa uvarí na grile, zmenší sa na menej ako tri unce. V roku 2015 však spoločnosť McDonald's zvýšila váhu zmrazeného cestíčka na 4,25 unce.

1975-1978: McDonald's zhodnocuje raňajkový trh vďaka Egg McMuffin

McDonald Justin Sullivan / Getty Images

Ešte v polovici sedemdesiatych rokov 20. storočia sa predstavením nového produktu franchisanta vytvorila ďalšia položka menu Vajcia McMuffin . Táto základná raňajka bola duchovným dieťaťom spoločnosti Herb Peterson , ktorý vlastnil spoločnosť McDonald's v Santa Barbare v Kalifornii. Peterson veril, že McDonald's môže byť úspešnou reštauráciou v ranných hodinách, ale nemyslel si, že ľudia chcú na raňajky jesť hamburgery. A fanúšik vajec Benedikt , Peterson experimentoval s sendvičovou verziou misky. Peterson sa kvôli svojej nepríjemnosti vyhol holandskej omáčke a na anglické muffiny vložil na vajíčko maslo a syr spolu s kanadskou slaninou.

Najťažšou časťou pri získavaní Egg McMuffin do reštaurácií bol presvedčivý Ray Kroc. Vo svojej autobiografii Grinding It Out: The Making of McDonald's , Kroc pripustil, že si pôvodne myslel, že raňajkový sendvič bol „šialený nápad ... Ale potom som to ochutnal a bol som predaný. Wow!'

Nielenže bol Egg McMuffin ďalšou populárnou položkou ponuky, ale otvoril McDonald's úplne nový trh. Podľa Čas , do roku 1981 predstavovali raňajky takmer 20 percent z predaja reštaurácie.

1979: Zavádza sa Happy Meal

McDonald David Paul Morris / Getty Images

Na konci 70. rokov minulého storočia pôsobil v regionálnom reklamnom manažéri spoločnosti McDonald's v St. Louis menom Dick Brams navrhol myšlienku, ktorá sa v tom čase pravdepodobne nezdala byť revolučná - vytvorenie jedla iba pre deti. V roku 1979 sa to dočkalo uskutočnenia s motívom cirkusových vagónov Šťastné jedlo bolo podané. Mal väčšinu rovnakých komponentov, aké nájdete dnes: hamburger alebo cheeseburger, hranolky, sušienky a nealkoholický nápoj.

Poslednou a najdôležitejšou ingredienciou Happy Meal je hračka. Vtedy šťastné deti dostali šablónu, peňaženku, náramok s ID, zámok na puzzle, kolovrátok alebo gumu na znak McDonaldlanda. V dnešnej dobe sa hračky menia takmer každý týždeň. V priebehu rokov k nim patrili Transformers, Hello Kitty, Legos, Teletubbies a G.I. Joe. Najvýznamnejšia aktualizácia sa udiala v roku 1987, keď sa prvýkrát objavili hračky pre postavičky Disney.

Keď si spotrebitelia viac uvedomovali zdravie, rodičia si dávali pozor na jedlo, ktoré sa nachádza v Happy Meals. Na zmiernenie obáv spoločnosť McDonald's začala ponúkať jednopercentné krabice na mlieko, jablká a džúsy začiatkom 90. rokov. Štvordielne a šesťdielne Chicken McNuggets sú tiež dostupný namiesto hamburgeru.

1980-1984: Chicken McNuggets sa dostáva do centra pozornosti

McDonald Facebook

Až do konca sedemdesiatych rokov McDonald's hučal ako stále rastúca ríša rýchleho občerstvenia. Potom však čelili veľmi ťažkej výzve: posun v správaní spotrebiteľa . V tomto období vláda odporúčala ľuďom jesť menej červeného mäsa kvôli vysokému obsahu tukov a cholesterolu. McDonald's nemal hovädzie jedlá, ale v jadre bol stále hamburger.

V reštaurácii, ktorá chcela udržať zákazníkov, ktorí jedli menej hovädzieho mäsa, hľadala pomoc. Ich prvých pár nápadov, vrátane vyprážaného kuracieho mäsa a hlboko vyprážaného koláča s kuracím mäsom, zlyhalo. Nakoniec sa rozhodli jedlo zjednodušiť tak, že kuracie mäso nakrájali na kúsky, zbili ho a hodili do fritézy. Iba o päť mesiacov neskôr, v 1980 „McDonald's slúžil prvý Kuracie McNuggets v Knoxville, Tennessee .

Trvalo by niekoľko rokov, kým spoločnosť vybudovala infraštruktúru svojich reštaurácií, aby dokázala vyrobiť nespočetné množstvo nugetiek, ktoré by potrebovali, ale v roku 1983 bola spoločnosť Chicken McNuggets konečne dostupná na celoštátnej úrovni.

1985: McDLT nahrádza McRib

McDonald David Paul Morris / Getty Images / Pinterest

McRib sa dostal do jedálnička McDonald's v začiatkom 80. rokov . Ako sa ukazuje, bol to výsledok popularity nedávno predstaveného Chicken McNuggets. Spotrebitelia kupovali toľko nugetiek, že to malo za následok nedostatok kurčiat. S cieľom dať stravníkom ďalšiu možnosť, vytvoril McDonald's bravčový sendvič.

Ale McRib nebol pôvodne kultovým favoritom, aký je dnes. Len pár rokov po svojom debute bol stiahnutý z jedálnička a nahradený McDLT , hamburger, ktorý bol dodaný so šalátom a paradajkami. Aj keď sa to nezdá ako revolučný nápad, McDonald's dlho odolával pridávaniu zeleniny do svojich hamburgerov. Až keď prišli s dvojkomorovým úložným boxom, v ktorom boli oddelené teplé a studené ingrediencie, reštaurácia sa zľavila.

Pokiaľ ide o McRib, tak sa v roku 1994 krátko vrátil . Od tej doby je ťažké nájsť, v obmedzenom čase sa tu a tam objavuje ponuka McDonald's.

1986: McDonald's je zdravý, keď začína podávať šaláty

McDonald Stephen Chernin / Getty Images

Štúdia Národnej asociácie reštaurácií z roku 1983 zistila, že štyria z desiatich spotrebiteľov zmenili svoje stravovacie návyky z dôvodu výživy. Keď si spotrebitelia viac uvedomovali zdravie, dokonca aj baštu nezdravosti, rýchle občerstvenie , bol nútený zmeniť svoje spôsoby ... alebo aspoň doplniť svoj jedálniček.

Tu sa McDonald's ocitol v polovici 80. rokov. A ak sa reštaurácia nechcela ohýbať podľa vkusu spotrebiteľov, konkurencia si vynútila svoju ruku. Do tejto doby Wendy , Burger King , Hardeeho a Roy Rogers všetci mali šalátové tyčinky. A tak McDonald's začal predávať šaláty . Podnietilo to ešte väčšiu rivalitu rýchleho občerstvenia. V tom čase to povedal hovorca spoločnosti Burger King The Washington Post „„ Je dobré, že konečne vidíme spoločnosť McDonald's, ktorá si hovorí „vodca“, a ide za nami. “

Začalo to v roku 1986 na 1 000 rôznych testovacích miestach na šiestich trhoch a potom sa začalo distribuovať po celej krajine. V tom čase boli tromi šalátovými záhradnými, kuchárskymi a krevetovými šalátmi.

1986-1991: McDonald's vstupuje do podnikania s pizzou

McDonald Facebook

V polovici osemdesiatych rokov minulého storočia sa do predaja zapojil McDonald's 11 miliárd dolárov v tržbách ročne. To zjavne nestačilo. V tomto období rýchle občerstvenie pizza priemysel rýchlo rástol . Takže napriek tomu, že pizza a hamburgery nemusia byť nevyhnutne prirodzené, McDonald's chcel kúsok koláča.

Spoločnosť Pizza testovanie sa začalo v roku 1986 a rozšírilo sa o niekoľko rokov neskôr, približne do 90. rokov 40 percent z prevádzok spoločnosti McDonald's v USA podávali pizzu.

Ale to je asi tak ďaleko, ako to dotiahlo. Produkt mal značné problémy, ktoré nakoniec spôsobili jeho rýchle odstránenie z ponuky. Reštaurácie potrebovali nové vybavenie na výrobu pizze a museli prestavovať svoje kuchyne. Okrem toho pizza trvá dlho, kým sa uvarí, takže zákazníci mali predĺžené čakacie doby. Tí v prejazd boli často požiadaní, aby zaparkovali svoje autá a počkali. A potom je tu skutočnosť, že veľká krabica na pizzu sa nezmestila cez okno cez okno.

1991: McLean sa stáva novou položkou zdravého jedálneho lístka spoločnosti McDonald

McDonald Facebook

McDonald's Health Kick pokračoval v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, keď kritici pokračovali v narážaní na výživovo deprivované ponuky reštaurácií rýchleho občerstvenia. V roku 1990 sa išlo až k tomu, že napísal novinový článok zameraný na Zlaté oblúky s titulkom „ Vaše hamburgery majú príliš veľa tuku!

O rok neskôr spoločnosť McDonald's predstavila McLean. Obsahoval iba deväť percent hmotnosti tuku, čo je výrazne menej ako 20 percent väčšiny ostatných hamburgerov v reštaurácii. McLean však mal veľa vecí proti. Najviditeľnejšia bola nedostatok chuti. K hovädzím karbonátkom sa pridala ochutená voda, aby sa doplnil chýbajúci tuk, ktorý sa pri varení väčšinou spálil. Mäso obsahovalo aj druh prášku z morských rias nazývaný karagén. Aj keď je to bežná potravinárska prídavná látka, súperi si vyskúšali možnosť zavolať spoločnosť McDonald's za jej použitie.

McLean rýchlo vyschol, takže ho bolo treba vyrobiť na zákazku, čo išlo úplne proti obchodnému modelu spoločnosti McDonald's, ktorý spočíval v čo najrýchlejšom vstupe a výstupe zákazníkov. To všetko plus skutočnosť, že hamburger bol tiež najdrahším McDonald's, viedlo k tomu, že McLean mal krátka trvanlivosť .

krištáľovo horká omáčka vs tabasco

1992: McDonald's menu je Supersized

Nadrozmerná Facebook

Jedálny lístok McDonald's dostal v reštaurácii úplne nový vzhľad predstavila možnosť „Supersize“ v roku 1992. Zákazníkom to umožnilo zvýšiť si porciu hranoliek a nápojov na minimálne zvýšenie ceny.

Myšlienka začala ako propagácia McDonald's pre film urobil Jurský park . Z tohto dôvodu neboli väčšie veľkosti „Supersize“, ale „Dino-size“. Marketingová taktika fungovala tak dobre, že ju McDonald's udržal na úrovni Ponuka .

„Chceli by ste to zväčšiť?“ sa stala slávnou frázou, ale od zamestnancov McDonald's ju už nebudete počuť. V roku 2004 sieť reštaurácií vyradil svoju aktualizáciu ponuky podpisu na účely „zjednodušenia ponuky“. Väčšina z nich však verí, že McDonald's ustúpil od tlaku verejnosti na zdravšie možnosti. Posledným úderom mohlo byť vydanie dokumentu Super veľkosť , v ktorom sa zhoršuje zdravie filmára, keď mesiac nejedol nič iné ako McDonald's.

1992-1995: v Severnej Amerike sa podávajú nové dezerty

McDonald Facebook

Na začiatku 90. rokov McDonald's pridal do svojho dezertného menu niekoľko veľkých hitov. Najprv prišiel pečený jablkový koláč, predstavený v roku 1992 . Reštaurácia samozrejme už v šesťdesiatych rokoch podávala jablkový koláč. Ale tieto koláče boli vyprážané. V priebehu rokov si spotrebitelia čoraz viac uvedomovali svoje zdravie, a preto si vyprážané jedlo začalo obľúbovať. Takže McDonald's aktualizoval jablkový koláč tým, že ho namiesto toho upečieme. V dnešnej dobe sú koláče plnené šiestimi rôznymi druhmi jabĺk: Fuji, Golden Delicious, Jonagold, Rome, Gala a Ida Red.

O niekoľko rokov neskôr prišiel s kreatívnym majiteľom franšízy v Kanade menom Ron McLellan s tým, čo by sa mohlo ukázať McDonaldov podpisový dezert : the McFlurry . Prvá mrazená pochúťka, zmes mäkkého servírovania zmrzlina zmiešaný s cukrovinkami, sa podával v reštaurácii McLellan v Bathurst v štáte New Brunswick. Od tej doby sa rozšírila do jedálnička po celom svete.

1996-2000: McDonald's sa snaží prilákať viac dospelých zákazníkov pomocou Arch Deluxe

McDonald Facebook

História ukazuje, že v priebehu desaťročí sa spoločnosť McDonald's neustále snažila prilákať starších a mladších zákazníkov. Jedným z pozoruhodných pokusov o prvý bol Arch Deluxe. Nešlo to podľa predstáv .

V snahe prilákať viac dospelých ľudí reštaurácia vytvorila Arch Deluxe, drahší hamburger, ktorým bolo štvrť kila hovädzieho mäsa, slaniny, šalátu, paradajok, syra, cibule, kečupu a tajnej omáčky. McDonald's bol vždy známy lacným a rýchlym jedlom, takže pokus o sofistikovanejší vzhľad nefungoval. Predaj hamburgeru bol sklamaný, skutočnosť, ktorá sama o sebe nemusela znamenať katastrofu. McDonald's ale minul 150 miliónov dolárov a na podporu svojho nového produktu vytvoril obrovskú marketingovú kampaň.

Arch Deluxe bol vyradený v rokoch 1998 a 1999 a do roku 2000 úplne zmizol z jedálnička.

2001: McCafe prichádza do Spojených štátov

McDonald Justin Sullivan / Getty Images

McDonald's otvoril nový typ obchodu, ktorý odštartuje 21. storočie. The prvý domáci McCafe , ktorá sa nachádza v Chicagu, prišla do Spojených štátov v roku 2001 po tom, čo bola prvýkrát predstavená v Austrálii v roku 1993. Malo to byť viac luxusného ako typický obchod s rýchlym občerstvením, s koženými pohovkami, stolmi v bistre a jedlom podávaným na jemnom porceláne. s nerezovým príborom.

Aj keď sa všetky kaviarne McCafes nachádzali v tradičných reštauráciách McDonald's alebo v ich susedstve, ich ponuka bola výrazne odlišná. Ako už z názvu vyplýva, jeho ponuka zahŕňala gurmánske kávy, čaje, pečivo a dezerty: presnejšie položky ako cappuccino, latte a čokoládový karamelový arašidový koláč.

Tehla a Malta Lokality McCafe netrvali dlho , ale od roku 2009 „Potraviny a nápoje McCafe sa stali plne integrovanými do tradičného jedálneho lístka McDonald's. Ešte lepšie, McCafe káva je k dispozícii u maloobchodníkov v celej krajine v odrodách celozrnných, mletých a jednorazových.

2002: Dollar Menu prichádza

Mc Donald Facebook

McDonald's netrvalo dlho do 21. storočia zmodernizovala svoje ceny jedál s úplne novou kategóriou: Dolárové menu .

Začiatkom roku 2002 spoločnosť McDonald's ponúkla niekoľko rôznych položiek, iba za každý 1 dolár. Patrili medzi ne sendvič McChicken, hranolky McValue, malý alebo stredný nealkoholický nápoj, ovocný jogurt Parfait, vedľajší šalát, dva pečené jablkové koláče, zmrzlinový pohár a v tom čase najnovší hamburger reštaurácie Big N 'Chutné .

Myšlienka spoločnosti Dollar Menu spočívala v prilákaní zákazníkov k mimoriadne lacnému jedlu a následnom pokuse ich predať s inými položkami v nádeji, že ich prinútia minúť viac. Stratégia fungovala iba do polovice. Ľudia prišli, ale neutratili - aspoň nie toľko, aby fungovalo menu. Počas prvého mesiaca existencie dolárového menu bol priemerný kontrolný súčet reťazca v skutočnosti klesli o tri centy v hodnote.

V priebehu rokov sa menu Dollar vyvinulo (alebo sa zmenilo) na rôzne hodnotové ponuky, vrátane „ Dolárové menu a ďalšie „a“ McPick 2 . “ Dnes je to „Dolárové menu $ 1 $ 2 $ 3 $ . “
Kategórie recenzie Ako recepty