Čo by ste si absolútne nemali nikdy objednať z indickej reštaurácie

indické jedlo

Indické jedlo je jedným z najchutnejších jedál, ktoré môžete jesť, a ak máte vo svojom meste obľúbenú indickú reštauráciu, mali by ste sa rátať so šťastím. V Spojených štátoch amerických nie je na výber veľké množstvo indických reštaurácií.


Podľa Washington Post , v USA je viac ako 40 000 čínskych reštaurácií a asi toľko mexických reštaurácií. V Amerike je však len asi 5 000 indických reštaurácií. Ak ľudia nemajú prístup k určitej potravine alebo ju nepoznajú, môžu sa zdráhať vyskúšať to, najmä ak kuchyňa, z ktorej odoberajú vzorky, nie je na úvod autentická, čo je problém s indickým jedlom v štátoch.Aj keď vám radi odporučíme vyskúšať miestnu indickú reštauráciu, nie všetko v ponuke je dobrá stávka. Tu je niekoľko typických položiek menu, ktoré nájdete v miestnej indickej reštaurácii a ktoré by ste si rozhodne nemali objednávať.
Biryani by sa nikdy nemali jesť ako indická príloha

Biryani

Poďme pekne po poriadku, biryani sú vynikajúce. Vyrobené z ryže, korenia, zeleniny a mäsa, je tiež super sýte. Ak plánujete objednať iba biryani, môže to byť úplne uspokojujúce hlavné jedlo, ale ak si ho objednáte ako samostatný chod od svojho predjedla, môžete očakávať, že bude sprevádzaný ryžou. To znamená dva rôzne druhy ryže v jednom jedle, čo je trochu prehnané.

recenzia cestovín na pizzu

Pre tých z vás, ktorí lahodné biryani nikdy neskúšali, sa dajú označiť ako bohato korenené ryžové jedlo, ktoré je možné dochutiť kuracím mäsom, mäsom alebo zeleninou. Je to v podstate indická verzia vyprážanej ryže a dá sa objednať ako predjedlo alebo ako príloha - tu začínajú problémy.The počet kalórií kuracieho biryani vyrobeného z ryže, kuracieho mäsa, zemiakov a paradajok má na jednu šálku iba 348 kalórií, ale ak si plánujete objednať ďalší príkrm, mali by ste pravdepodobne premýšľať o výbere jedného alebo druhého. Bolo by príliš lákavé jesť biryani aj svoj príkrm, podľa toho, aký máte hlad, a nikto v živote toľko ryže nepotrebuje.

Preskočte cesnakový naan na vašom obľúbenom indickom mieste

chlieb naan

Skutočne dobrý cesnakový chlieb naan je jednou z najpríjemnejších vecí na celom svete, stále by ste si ho však nemali objednávať, pretože obsahuje 385 kalórií a 65 sacharidov na jeden kus. Lepšie je dostať obyčajný naanský chlieb, ktorý má iba 260 kalórií a 42 gramov sacharidov a je rovnako plniaci.Iste, sáčanie kari omáčky s cesnakovým naanom je mimoriadne chutné, ale použitie obyčajného naanu je rovnako dobré pri znižovaní tepelného faktoru niektorých pikantnejších indických jedál. Navyše má cesnak naan príliš veľa kalórií, aby sa to vyplatilo. Chutné, nadýchané, maslové, cesnakové kalórie, ale napriek tomu kalórie.

Urobte si (a váš denný počet kalórií) láskavosť a rozhodnite sa pre obyčajné veci. Sľubujeme, že je to stále vynikajúce - najmä keď ste ho použili na vyčistenie zvyškov zvyškov zvyškov jedla na tanieri.

Prejdite vindaloo, pokiaľ nie ste badass

vindaloo

Vindaloo je známe ako najchutnejšie jedlo v indických reštauráciách a tie, ktoré majú nízku toleranciu tepla, by sa mali vyhýbať. Amerikanizované vindaloo sa zvyčajne pripravuje z mäsa, octu, zemiakov a čili papričiek, čo je miesto, kde prichádza na rad spomínaná úroveň korenia. Tradičné goanské vindaloos obsahujú kardamón a škoricu a nie sú ani zďaleka také korenené. Ďalším faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy, je miesto, odkiaľ objednávate vindaloo, pretože každý kuchár bude mať svoje vlastné preferencie, čo sa týka úrovne korenia.

čo je želé šiška

Panuje však všeobecná zhoda, že to môže byť pekne sakra. Je mimoriadne lahodný, najmä ak máte radi korenené jedlá - ale je to ten druh položky menu, z ktorého sa treba vyhnúť, pokiaľ neplánuješ piť všetku vodu na stole, každý džin a tonikum a všetko zvyšné víno, ktoré majú tvoji spoločníci v pohároch ... plus vodu z vázy, ktorú máš kvety stola sú v.

Nepotrebujete indické predjedlo ako samosas

Samosas

Samosas sú v zásade vyprážané knedle plnené lahodne mastnou zemiakovou kašou, mäsom a príležitostne zeleninou. Presne ten druh kalorických bômb zalievajúcich ústa, ktorý síce vynikajúco chutí, ale pridá celý neporiadok s tukom, sacharidmi a malá výživová hodnota k vášmu jedlu.

The množstvo kalórií v jednej samose jednoducho naplnenej zemiakmi a hráškom je 308 kalórií ... to je len pre jedného. Je to zhruba veľkosť wontonu a všetko, čo vás prinúti urobiť, je mať ďalšiu samosu. Spárujte to s lahodnou omáčkou, ako je tradičný doprovod mätového čatní, tamarindovej omáčky alebo raita, a môžete pekne políbiť svoj prídel kalórií na rozlúčku na obed alebo večeru, pretože tieto vynikajúce malé deti sa zvyčajne podávajú ako predjedlo.

Ak sa k nim podáva aj mangové čatní, môžete si naplánovať, že ich budete jesť zhruba asi 20 predtým, ako ryža dopadne na stôl. Dobre, možno nie 20, ale dosť na to, že keď v noci zaspíte, všetko, o čom budete snívať, je až nabudúce môžete zjesť celý neporiadok samosas.

Maslové kuracie mäso si neobjednávajte, keď nabudúce budete jesť indické jedlo

maslo kuracie

Vyskytli sa niekedy ďalšie dve delikátne znejúce slová, ktoré spolu ladili ako maslo a kuracie mäso? Je takmer rovnako lahodný ako arašidové maslo a čokoláda, ale arašidové maslo a čokoláda nechutia ani zďaleka tak dobre ako ryža a pekný suchý chardonnay.

Maslové kurča je zvyčajne mierne jedlo s vykosteným kuracím mäsom duseným v takmer sladkej kari omáčke a zakončeným dobre maslo . Je to ideálne jedlo na objednávku pre vášho dospievajúceho spoločníka, ktorý vám môže niečo ukradnúť z taniera. Jediným problémom je, že ak si túto báječnosť objednáte pre seba a aj keď z nej nejako skonzumujete iba jednu bláznivú šálku (to je takmer nemožné), stále sa pozeráte okolo 485 kalórií a 35 gramov tuku - a to vtedy, keď ho nemáte ryža (čo je mimochodom náš preferovaný spôsob stravovania). Au.

Drž sa ďalej od tých indických karí

Kari

Znie to ako zdravý rozum, ale treba si povedať: Ak ste náchylní na pálenie záhy, mali by ste sa vyhýbať kari. Kari obsahuje cibuľu, paradajky a cesnak, to všetko je vysoko kyslý , a mohlo by to ľahko viesť k zlému prípadu pálenia záhy. Podľa Livestrong , konzumácia kari môže mať aj ďalšie nepríjemné zažívacie ťažkosti, ako je žalúdočná nevoľnosť, nevoľnosť, závraty alebo hnačky spôsobené kurkumou použitou v kari korení. Aj keď to indické karí môže byť chutné, a myslíte si, že za bolesť, ktorú spôsobí pri zostupe, budeme stáť, môžete si to rozmyslieť dvakrát, keď budete konfrontovaní s ostatnými, eventuálnymi následkami.

rozmrazte mäso v mikrovlnnej rúre

Mnoho indických reštaurácií má kandizované feniklové semená pri pokladni a je známe, že fenikel je a prírodný liek na pálenie záhy , takže ak trpíte tým gastronomickým trápením, bolo by šikovné chytiť za hrsť na ceste von.

Saag paneer môže byť vegetariánske indické jedlo, ale stále nie je zdravé

Saag panee

Saw paneer je Ind vegetariánska jedlo vyrobené z listovej zeleniny, ako je špenát, zmiešaný s vyprážaným syrom, cesnakom a smotanou. Keby ste sa zastavili na špenáte, bolo by vám úplne fajn, ale je to len skvelá vôňa fritovania a smotany, ktoré toto jedlo cez vrch prevezú do carb a kalorická krajina zázrakov.

Jedna šálka tradičného tabaku Saag zvyčajne obsahuje zhruba 270 kalórií a 27 gramov sacharidov. Napriek tomu je toto jedlo bohaté na vápnik a má špenát, ktorý obsahuje vitamín K a folát , vo vašej miestnej indickej reštaurácii sú k dispozícii zdravšie vegetariánske jedlá. Zdravé stravovanie navrhuje vymeniť váš saag paneer za matar pulao, ktorý obsahuje iba 9 gramov tuku a 15 gramov sacharidov, pretože nemá žiadny syr alebo smotanu.

Ďalšou zdravou vegetariánskou možnosťou je aloo gobi , ktorý obsahuje karfiol, zemiaky, zázvor a čili papričky. Len sa uistite, že je pripravený ako praženica, nie ako praženica na karfiole - nič, čo je vyprážané, nikdy nie je zdravou voľbou.

Kuracie tikka masala nemusí byť v skutočnosti indické jedlo

Kuracie Tikka Masala

Kuracie tikka masala vyzerá veľmi podobne ako maslové kuracie mäso a je v podstate rovnako chutné a nezdravé. Nielen kuracie tikka masala pripravené s nejakým druhom krému , ale často má navyše kokosové mlieko tiež. Nie vždy to tak je - jeden prieskum zistili, že z 48 rôznych receptov kuracieho tikka masala bolo jediným spoločným menovateľom každého z nich kuracie mäso. V zásade nikdy neviete, čo k tomuto jedlu dostanete, ale priemerná porcia má závratných 1 249 kalórií a 90,8 gramov tuku.

Nielen, že sa väčšina receptov na toto veľmi populárne jedlo líši, ale tiež existuje otázka, odkiaľ jedlo presne pochádza. Niektorí sledujú jeho počiatky až Bangladéšski migrujúci kuchári v Británii v 60. rokoch, zatiaľ čo a reštaurácia v Glasgowe berie zásluhy za svoj vynález, keď mali zákazníka, ktorý sa sťažoval, že jeho kurča je príliš suché. Majiteľ reštaurácie Ali Ahmed Aslam vzal mäso späť do kuchyne, kde ho zmiešal s paradajkovou polievkou a rôznymi koreninami, a tak údajne bola vynájdená kuracie tikka masala. Bez ohľadu na to, odkiaľ presne toto jedlo pochádza, pravdepodobne to nebola India, takže toto jedlo vynechajte, ak hľadáte autentické indické jedlo.

Poppadom je indické predjedlo, ktoré sa dá len ťažko opustiť

Poppadom

Poppadom sú zvyčajne vynikajúce malé indické čipy crackerového typu vyrobené s šošovicová múka, alebo cícer, zemiaky alebo ryža. Môžu byť vyprážané alebo pražené (aj keď sú zvyčajne vyprážané, ak sa podávajú v Spojených štátoch), čo vedie k vynikajúcemu indickému predjedlu alebo dokonca k hlavnému jedlu. Aj keď niektorí dávajú prednosť konzumácii hladkých jedál, zvyčajne sa podávajú spolu s chutney, dipom, zeleninou alebo dokonca syrom.

napodobňujúce kúsky vajec Starbucks

Jeden poppadom obsahuje asi 65 kalórií , čo samo o sebe nie je zlé - to je, ak sa môžete nechať zastaviť iba pri jednom, čo je dosť ťažké urobiť vzhľadom na to, aké sú vynikajúce. Keď zohľadníte zálievku (a skutočnosť, že pravdepodobne prídete o celý tanier skôr, ako váš príchod vôbec dorazí), pochopíte, prečo je dobré tomuto nevinne vyzerajúcemu indickému otváraču jedál jednoducho povedať nie. Môžete zjesť iba jeden tortilla chip počas čakania na večeru o Mexická reštaurácia? Ak ste povedali nie, tu to tiež neurobíte.

Gulab jamun sú v podstate indické šišky, takže ich vynechajte

Gulab Jamun

Tento indický dezert je vyrobený z mliečnej sušiny, ktorá sa potom zmení na jemné cesto a vypráža sa. Predstavte si super lahodný šišku, ktorá pláva v sladkom sirupe vyrobenom z ružovej vody a gulab jamun je v podstate Krispy Kreme sexy sesternica zlého dievčaťa. Problém s týmito malými guľami rozkoše sú 143 kalórií a 17 gramov sacharidov iba na jeden úbohý koblih. Aj napriek tomu gulab jamun sa objavuje na mnohých indických dezertných jedlách, sú tradične vyhradené na špeciálne príležitosti, ako sú sviatky a svadby.

najhoršie reťazce rýchleho občerstvenia

Ak sa vás kalória netýka, zvážte skutočnosť, že sladká „indická“ pochúťka nie je vôbec indická. Môže to byť jedlo, ktoré sa dnes podáva v Indii, ale narodilo sa v Perzia a neskôr privezený do Indie. Vynechajte tento tukom nabitý dezert a choďte namiesto toho s niečím trochu autentickejším (a možno trochu zdravším).

Mango lassi je nesprávny spôsob ochladzovania z toho všetkého indického korenia

Mango Lassi

Všetci vieme, že by sme nemali piť naše kalórie , ale keď sa stretneme s oporou indických jedál, ako je mango lassi, je ťažké si spomenúť na zlaté výživové pravidlo. Vyrobené z čerstvého manga, kardamónu a jogurtu, je to vynikajúci doplnok ku korenenému jedlu. Ale je to v podstate ako pitie mliečneho koktailu, len s nutričnou hodnotou manga a vápnikom z jogurtu. Lahodný mliečny koktail, ale napriek tomu milkshake. Skoro 200 kalórií na jednu šálku , radšej si objednajte pohár vína, aby ste si ho mohli vychutnať k jedlu, ktoré iba obsahuje 120 kalórií minimálne. alebo ešte lepšie, umyť to všetko veľkým pohárom vody a vôbec sa nebojte, že tieto kalórie vypijete - ponecháva to len priestor na ďalšie jedlo, však?

Jalebi je na tom asi tak zle, ako pre indické jedlo

Jalebi

Gratulujem jalebi! Toto vynikajúce indické jedlo sa dostalo na jeden zoznam desať z najtučnejších potravín na svete vďaka tomu, že je to v podstate lievikový koláč namočený v šafránovom sirupe. Počet kalórií u týchto detí je dosť ohromujúci 310 kalórií a 54 gramov sacharidov len za jeden kus! Pohybujte sa cez gulab juman, tieto jalebis sú ešte nezdravšie.

Pri stolovaní je ťažké urobiť rozumné rozhodnutia, najmä keď má indická kuchyňa toľko chutných jedál, ktoré sú vyrobené zo smotany a ghí. Tandoori predmety sú zvyčajne bezpečnou voľbou, pretože sú jednoducho zakryté jogurtom a korením a pečené v rúre tandoori. Navyše, kedykoľvek si môžete objednať zeleninovú stranu bez ďalších omáčok alebo masla, je to nutričná výhra. Možno aj dostatočne veľká výhra, pri ktorej si po večeri môžete vychutnať zopár kúskov jalebi alebo dúšok alebo dve mango lassi.