Čo by ste mali vedieť o konzumácii surových hlivy ustricovej

Drevená miska s hlivou ustricovou

Vzhľadom na to, že existuje viac ako 10 000 rôznych druhov húb (a sú to len tie, o ktorých vieme), nie je prekvapujúce, že existuje viac ako hŕstka spór a húb, o ktorých sme ešte nepočuli, nieto ešte vyskúšané (prostredníctvom Ocenenie húb ).


Musí byť horúca omáčka chladená

Niektoré huby je možné konzumovať v surovom stave alebo varené , zatiaľ čo iné majú lepšie predpoklady na to, aby vaše chuťové bunky oslnili najlepšie, keď sú pripravené len tak či onak, a hlivy ustricové sú na tom najlepšie, keď sú praženicu alebo praženicu, tak ako si pochutnávajú v niektorých častiach severnej Ázie ( cez Smrek žerie ). Keď ich budete mať surové, zostane vám plné ústa zamatovej huby s jemnou kovovou príchuťou, ktorá by mohla byť nepríjemná a tak by sa nedala príjemne vychutnať.Na pragmatickejšiu nôtu, Špeciálna výroba varuje, že konzumácia hlivy ustricovej v surovom stave môže tiež vystaviť až 10 percent populácie potenciálnej alergickej reakcii. To však nemusí platiť len pre hlivu ustricovú, pretože Veľmi dobre fit tiež hovorí, že tí, ktorí majú alergiu na plesne, môžu vo všeobecnosti skonzumovať príznaky orálnej alergie, keď konzumujú huby.
Hlivy ustricové sú plné výživných látok

Dušená pohánka s hlivou ustricovou

Hneď ako sa (doslova) objaví horúčava, hliva ustúpi z múdrej do divy prechodom z hubovitej textúry a stane sa z nej hodvábne jemná princezná, ktorá poskytuje uspokojivý pocit v ústach a jemnú pevnosť. Hliva ustricová môže hrať podpornú úlohu ako súčasť praženice alebo môže svietiť, keď je dusená samostatne alebo ako súčasť zložitejšieho jedla. Smrek žerie hovorí, že hliva ustricová dokonca získava pozitívne recenzie, keď je grilovaná alebo vyprážaná.

Hliva ustricová nie je len chutná, ale dodáva aj výživu. Veľmi dobre fit hovorí, že ingrediencia má iba 28 kalórií, 0,3 gramu tuku, 5,2 gramu sacharidov, 2 gramy vlákniny a 3 gramy bielkovín. Aj keď tieto hodnoty platia pre hlivu ustricovú, myslíme si, že stojí za to kalórie navyše, ktoré sú potrebné pri ich príprave.