Prečo by ste si mali do kávy začať pridávať vanilkový extrakt

Šálky kávy

Viac ako polovica všetkých Američanov pije kávu každý deň, nielen jednu šálku, hovoríme v priemere o tri šálky denne, čo sa rovná ohromných 400 miliónom šálok kávy denne (prostredníctvom Elektronický dovoz ). Tento kofeínový závrat nám dodáva magický plyn, ktorý musíme ísť. V skutočnosti to povedal profesor menom Bob Thompson na univerzite v Syrakúzach Správy CBS „Keď pracujete počas dňa, káva sa stane ekvivalentom„ palivovej stanice za letu. “Roger to.


Káva je naše ranné palivo. Ale podľa a Štúdia 2017 , do nášho ranného nápoja podľa výberu pridávame veľa „vecí“. Výskum ukázal, že asi dve tretiny kávičkárov potrebuje do svojej kávy trochu cukru, smotany, arómy alebo korenia a tieto prísady sa pridajú do kalorickej kolóny. Možno vás prekvapí, keď sa dozviete, že ak pijete kávu čiernu, pijete denne o 69 kalórií menej. A profesor kineziológie a komunitného zdravia na University of Illinois Ruopeng An , ktorý viedol štúdiu, poznamenal, že „tieto doplnky sú často husté v energii a tuku, ale majú nízku výživovú hodnotu.“ Čo by sme však povedali, keby sme vám povedali, že do kávy môžete pridať prísadu, ktorá ju osladí bez zvýšenia denného kalorického príjmu? Práve to dokáže vanilkový extrakt, a preto by ste si ho mali pridávať do kávy.

Vanilkový extrakt môže byť lepším doplnkom vašej kávy

Vanilkový struk a vanilkový extrakt

Vanilkový extrakt je všadeprítomná aróma, ktorú uchováte v skrinke na korenie a ktorú vytiahnete, keď pečiete alebo pripravujete šľahačku. Ale pár kvapiek tejto krémovej tekutiny dokáže vašu kávu aj dochutiť a osladiť bez komplikácií cukru a pol na pol. Za Camille Styles táto magická príchuť môže zvýšiť váš duševný výkon a zlepšiť náladu a zároveň zmierniť bolesti žalúdka, bolesti kĺbov a stres. Tento zdroj navrhuje pridať do svojho areálu vanilkové zrno. Týmto spôsobom bude vaša uvarená šálka kávy nielen cítiť vôňu vanilky, ale bude aj chutiť.

A Blog Strieborné tenisky poznamenáva, že ak ste milovníkom vanilky latte, vanilkový extrakt vám dá veľmi podobnú chuť, ako tento nápoj bez cukru. Priemerná porcia vanilkového sirupu sa hodí na 20 gramov cukru na 2 polievkové lyžice. Ak to preskočíte a idete na extrakt, je to obrovská denná úspora cukru, najmä keď vezmete do úvahy odporúčaný denný príjem cukru je iba 6 čajových lyžičiek - 25 gramov alebo 100 kalórií - denne pre ženy a 9 čajových lyžičiek - 36 gramov alebo 150 kalórií - pre mužov za deň (na American Heart Association ). Až teda nabudúce budete potrebovať trochu sladidla do kávy, vyskúšajte nejaký vanilkový extrakt.
Kategórie Fakty Iné Potraviny