Pracovníci odhaľujú, aké je to v skutočnosti ako pracovať v spoločnosti Starbucks Drive-Thru

Logo Starbucks vedie cez znamenie Tom Dulat / Getty Images

Na mnohých miestach po celých Spojených štátoch môže mať pocit, že je nemožné riadiť viac ako pol hodiny bez videnia a Starbucks . Je to z dobrého dôvodu. Podľa Statista , len v USA je asi 15 000 pobočiek Starbucks. Značný počet týchto obchodov ponúka voľbu typu drive-thru, ktorá sa často javí ako najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako dostať do ruky šálku kávy (alebo akýkoľvek iný špecializovaný kofeínový nápoj).


Iba to tak nie je vždy, podľa komentárov, ktoré zverejnili online zamestnanci Starbucks a bývalí pracovníci. Drive-thru môže byť v skutočnosti obrovskou bolesťou, najmä pre pracovníkov. Pracovníci firmy Starbucks sa stretávajú s neslušnými a potulnými zákazníkmi, nepríjemnými položkami menu, divými zvieratami na sedadlách spolujazdcov a množstvom popoludňajších konzumentov kávy, ktorí sa jednoducho nevedia rozhodnúť pre objednávku. To všetko a ešte viac prispieva k celkom pracovným skúsenostiam, aj keď to nie je úplne zlé. Drive-thru pracovníci majú tiež jedinečnú pozíciu na to, aby zákazníkom uľahčili deň a pohladili nejaké priateľské psy.Podľa verejných príspevkov samotných zamestnancov je to tu, aké je to skutočne pracovať v spoločnosti Starbucks drive-thru.
Pracovníci spoločnosti Starbucks, ktorí jazdia priamo do práce, neustále vykonávajú rôzne úlohy

zamestnanec podniku Starbucks, ktorý podáva kávu človeku Tim Boyle / Getty Images

V závislosti na umiestnení Starbucks znamená práca drive-thru jednoducho prácu všetkých úloh plus drive-thru. V Príspevok Reddit , ktoré sa čítajú ako výkrik o pomoc, jeden zamestnanec začiatočníka požiadal o tipy, ako zvládnuť svoju prvú zmenu v prejazde. Komentátori uviedli, že by sa mali pripraviť na nosenie mnohých klobúkov.

Podľa jedného zamestnanca, ktorý odpovedal na dané miesto, sú pracovníci, ktorí prijímajú objednávky prostredníctvom kontroly, obvykle tiež tými, ktorí pracujú v registri. Ďalšia osoba odporučila, aby pracovníci typu „drive-thru“ pomohli druhému zákazníkovi v krátkom čase, ktorý trvá, kým predchádzajúci zákazník prejde k oknu, potom vyrovná platbu, zadá novú objednávku pre iného zákazníka a odovzdá objednávku prvého zákazníka o rovnaký čas. Ako však varovali, príprava nápoja alebo chytenie jedného z druhej strany obchodu môže veci spomaliť. Tento proces pokračuje, kým nezostanú ďalší zákazníci, ktorých treba vyriešiť, alebo kým neskončí tvoja zmena.Ľudia pracujúci na princípe drive-thru vždy nosia náhlavné súpravy, ale ak ste niekedy videli rušný Starbucks, viete, že náhlavné súpravy má veľa ľudí. Podľa iného zamestnanca, ktorý zverejnil dňa r / Starbucks „Je to preto, lebo„ je skutočne užitočné mať veľa ľudí na sebe, “pre prípad, že by niekto potreboval pomoc s rušnou jazdou plnou áut.

Pracovať s jednotkou Starbucks sa môže cítiť ako práca s rýchlym občerstvením

Starbucks jazdí cez Tim Boyle / Getty Images

Keď si spomeniete na Starbucks, pravdepodobne vám napadne káva. Existuje veľká šanca, že „rýchle občerstvenie“ nie je prvá vec, ktorá vám napadne, alebo dokonca štvrtá alebo piata vec, ktorá vás napadne, keď uvažujete o kávovom reťazci. Amerika je národ rýchleho občerstvenia, ale Starbucks do tejto kategórie nepatrí úhľadne, aj keď ponúka klasickú možnosť rýchleho občerstvenia. Napriek tomu sa pre niektorých zamestnancov spoločnosti Starbucks niekoľko pobočiek kávového reťazca priblížilo k územiu rýchleho občerstvenia ako franšízy, ktorým chýba rýchla jazda.On Reddit , jeden zamestnanec odoslal sťažnosť, že vďaka vzruchu majú pocit, že „môžu rovnako dobre pracovať v McDonald's alebo Taco Bell . “ Namiesto toho, aby boli kaviarňou, kde by sa ľudia mohli stretnúť s priateľmi, argumentujú tým, že vďaka Drive-Thrus sa v spoločnosti Starbucks cítil, akoby sa „snažila byť rýchlym občerstvením, hoci v skutočnosti nemá produkt rýchleho občerstvenia“. povedal plagát.

Iní odpovedali na príspevok zamestnanca podobnými pocitmi. Jedna osoba napísal, že reštaurácie s rýchlym občerstvením pripravujú väčšinu svojich jedál, zatiaľ čo Starbucks prijíma mnoho vlastných objednávok a že nie je možné byť špecializovanou kaviarňou a zároveň mať rýchlu jazdu. Ďalší zamestnanec pridal a komentovať ktorá destilovala problém až do jeho najdôležitejších pojmov: „Drive-thrus jednoducho nie sú miestom pre sedemstupňové ručne vyrábané nápoje a teplé raňajky.“

Zákazníci spoločnosti Starbucks s okamžitou platnosťou očakávajú, že pracovníci sa budú pohybovať rýchlo

muž vykláňajúci sa z okna Starbucks Tim Boyle / Getty Images

V roku 2016 Časopis QSR uviedla, že Starbucks bola v Spojených štátoch spoločnosť s rýchlym poskytovaním služieb číslo dva, ale pre presnosť objednávok bola nájdená v dolnej polovici. V skutočnosti to bolo na spodku haldy s najnižším hodnotením v rýchlosti jazdy prostredníctvom služby. Takže ak ste niekedy na voľnobežných otáčkach jazdili v Starbucks, keď ste zvedaví, či to dovnútra skutočne ide pomaly, alebo či to bol iba váš pokrivený zmysel pre čas, je veľká šanca, že to nebolo na vás. A práve zamestnanci, ktorí sa snažia o prácu, musia jednať s ľuďmi, ktorí potrebujú rýchlo získať svoje káva a choď.

Aj keď spoločnosť Starbucks pracovala na svojich prevádzkach v celom obchode, tento problém ju stále trápi. Musíte si len pozrieť sťažnosti na Twitteri, napríklad jedna osoba ktorý hovorí, že čakali 15 minút v nájazde a boli dokonca zahanbení za objednávku nápojov. Ďalší zákazník poznamenal, že im trvalo 10 minút, kým sa dostali cez rad iba troch automobilov.

Ale zatiaľ čo niektorí zamestnanci Starbucks pokračujú Reddit máte pocit, že sa snaží stať sa miestom rýchleho občerstvenia rovnako ako sieť kaviarní, nedá sa obísť skutočnosť, že v centre spoločnosti Starbucks je káva na mieru. To znamená, že zamestnanci musia jednať so zákazníkmi, ktorí sú často frustrovaní, že si nemôžu len tak vyzdvihnúť nápoj a odísť čo najrýchlejšie v rámci jazdy.

Zamestnanci spoločnosti Starbucks sú kričaní zákazníkmi typu drive-thru

Dvaja ľudia, ktorí držia poháre Starbucks Facebook

Technológia Drive-Thru je v mnohých ohľadoch celkom úžasná. Umožňuje ľuďom objednať sa cez reproduktor a mať pripravené jedlo, prečo sa dostanú na koniec jazdného pruhu, a to všetko bez toho, aby opustili svoje vozidlo. Technológia môže byť tiež utrpením, ako vie každý pracovník spoločnosti Starbucks, ktorý si nasadil náhlavnú súpravu typu Drive-Thru. Jeden z najväčších dôvodov: ovládanie hlasitosti.

On Reddit Zamestnanci spoločnosti Starbucks sa zhodli na tom, že najhoršou časťou práce na princípe drive-thru bolo určite kričanie, pretože ste nepočuli mumlanie objednávky zákazníka. Jeden pracovník napísal, že „schopnosť porozumieť zákazníkom, že mumlá, je ako naučiť sa iný jazyk.“

S niektorými zákazníkmi sa ťažko pracuje ako s ostatnými, zhodli sa zamestnanci, vrátane kričiacich ľudí s hlasnými naftovými nákladnými vozidlami. Mumláci a vrieskači robia nápor o to viac stresujúcim, jeden komentátor odpovedal. „Dnes som začal trénovať a môj tréner ma vzal na otočku pri jazde autom. Bola to zďaleka najstresujúcejšia / mätúca súčasť takmer úplne kvôli mumliacim zákazníkom. “

S rannými zákazníkmi sa ľahšie pracuje v rozhraní Starbucks priamo

Ruka držiaca pohár Starbucks Facebook

Na tomto svete existujú dva typy ľudí: ranní ľudia a noční ľudia. Zamestnanci, ktorí pracujú s motorom Starbucks, to môžu rozdeliť trochu inak: ranní napájačky Starbucks a popoludňajšie napájačky Starbucks. Ukázalo sa, že s prvou menovanou sa pracuje pre zamestnancov oveľa ľahšie ako s druhou.

„Podľa mojich skúseností sú rána šialene zaneprázdnené, ale zákazníci sú vo všeobecnosti ľahšie vybaviteľní, pretože vedia presne, čo chcú a ako si môžu objednať,“ napísal zamestnanec Reddit . „Sú to zákazníci popoludní a večer DT [drive-thru], kvôli ktorým mi chce rozbiť hlavu cez stenu. Príliš veľa 'uuuuuuuhhhhhhhh ........... môže uhh ..... môžem dostať ...... skutočne vydržať minútu. Vieš čo? Dám si jednu z tých cookie frappých vecí. Mimoriadne veľký. “

Iní sa zhodli na tom, že popoludní a večer sú zákazníci zvyčajne náročnejší. Najhoršie však je, keď sa v popoludňajších hodinách stretávame s priamym zákazníkom Pumpkin Spice Latte sezóna a ešte ďalej.

„Začína vianočné obdobie a 7 prstencov pekla sa pomaly otvára, aby prešlo všetkými rozzúrenými vianočnými katastrofami, ktoré akosi vždy majú na svedomí miestni baristi,“ napísal jeden zamestnanec v odpovedi na pôvodnú debatu so zákazníkmi v dopoludňajších hodinách. „Priamo hore prináša ľuďom najhoršie. Tipy sa však zlepšujú, takže existuje aspoň to. “

Zamestnanci Starbucks, ktorí jazdia cez auto, vidia na automobiloch ľudí tie najzvláštnejšie veci

opica v Starbucks jazdí cez Facebook

Veľa ľudí si so sebou vezme svoje psy, keď idú cez Starbucks, ale nájdu sa aj ľudia s domácimi miláčikmi, ktorí sú menej tradičnými zvieratami na výlety. Niekedy tieto zvieratá jazdia pri ďalšom behu svojej osoby v Starbucks.

'Takže, keď sa blížilo, na sedadle spolujazdca bolo niečo čudné,' napísal jeden pracovník priamo cez vozidlo Reddit „, a myslel som si, že je to šarkan alebo veľký obraz, alebo niečo podobné, ale ukázalo sa, že to bol PARROT, a keď som dal príkaz šoférovi, zakričal a vytrhol jej z rúk vrece s chlebom s banánovými orechmi a začal čau. Celkom nezabudnuteľné. “

Ostatní pracovníci Drive-Thru spoločnosti Starbucks hlásia, že videli zvieratá tak exotické ako obrovské jašterice, ktoré majitelia zadržiavali pre zamestnancov na pohladenie. Reddit príspevok potvrdzuje. Iný zamestnanec uviedli, že boli konfrontovaní s malou opicou vyklápanou z okna auta, ako aj so známejšou mačkou, ktorú v tom istom aute zadržiaval cestujúci.

Zvieratá nie sú to jediné, čo ľudia v automobiloch vidia, až keď ich nájdu. Zamestnanci na a Reddit vlákno venovaní tejto téme vymenovali niektoré zo svojich obľúbených čudných vecí, ktorých boli svedkami pri práci s jednotkou Starbucks. Na zoznam sa dostali deti s vysokým obsahom kofeínu, štamgast, ktorý vždy ponúka marihuanu, a policajti sledujúci televíziu na notebooku.

Jednotlivci typu Starbucks dostávajú menej tipov ako zamestnanci v obchode

Dóza so sklenenou špičkou na drevenom pulte

Keď si niekto objedná drink v kaviarni Starbucks, často je postavený zoči-voči nádobe na tip, ktorú nemožno ignorovať. Napriek tomu, že priamo pracujúci pracovníci robia takmer rovnaký počet úloh ako tie, ktoré plní zamestnancov, ktorí pracujú na pulte , špičky netečú voľne v jazdnom pruhu. To nepomáha prepitné je už ošemetná záležitosť pre pracovníkov stravovacích služieb v USA.

On Reddit , jeden pracovník s okamžitou platnosťou požiadal o návrhy, ako získať viac tipov vo vysokoobjemovom obchode Starbucks, kde pracujú. Priemerný úhrn bol podľa nich iba 50 centov za hodinu, bez ohľadu na to, ako sú klienti sympatickí. Iný zamestnanec navrhol odovzdať zákazníkovi hotovosť späť pred odovzdaním ich zmeny. Zamestnanec tvrdil, že asi polovica ľudí si povie, že zmenu len nechá.

Zamestnanci ďalej poznamenali, že skutočne neočakávajú tipy, s výnimkou veľkých objednávok alebo veľkých sviatkov. „Povedal by som, že o sviatkoch zvážime tipovanie,“ vysvetlil jeden pracovník . „Na veľké sviatky (v mojom okolí) dostávajú tipy iba baristi, ktorí v ten deň pracovali. Zvyčajne očakávame vyššie ako bežné sadzby tipov, a preto pracujeme namiesto toho, aby sme sa ochladzovali s rodinou. “

Napriek tomu, že je to Starbucks, je koniec koncov objednávka Starbucks. Mnohí tvrdia, že ak sa v kaviarni dostanú tipy k baristom, mali by ísť k tým, ktorí pracujú často hekticky.

Zamestnanci spoločnosti Starbucks sa môžu maznať s množstvom psov

pes pijúci starbucks puppuchino Facebook

Keď pracovník zverejnil informácie o najhoršej časti práce, Starbucks sa dostavil Reddit , jedno bezstarostné sentiment zasiahlo strunu: „Nemožno pohladiť všetky roztomilé psy, ktoré vychádzajú k oknu!“

Možno by to nemalo byť prekvapujúce v kaviarni, ktorá ponúka „puppuccinos“, ktoré Tajné menu Starbucks správy sú iba šálky šľahačky bez kávy. Pre zamestnancov je jednou z výhod práce s autom Starbucks všetky príležitosti, ako si pohladiť mláďatá iných ľudí.

„Pohladkám milé psy. Hladkám VŠETKY roztomilé psy, “ napísal jeden pracovník v reakcii na pôvodný príspevok. „Potom si aktívne, hlasno a energicky umyjem ruky hneď potom, aby ma nikto nemohol obviniť z toho, že som nehygienický. Ale chyeah, čakáš, že sa pozriem na rozkošnú malú bowlingovú guľu francúzskeho buldočka a nebudem na to všetko dávať ruky? “

Dokonca aj ľudia, ktorí nepracujú na princípe drive-thru, sa niekedy pripoja k telefónu. 'Zvyčajne som na bare, ale mám prísne a rýchle pravidlo, že musím byť upozornený na všetkých psov pri okne, aby som si cez ne mohol nakloniť hlavu,' napísal zamestnanec v rovnakom vlákne. „Stáva sa to pre mňa súčasťou čísel, ako keby sme mali čas na blahblah a autá blahblah trvali pol hodiny A PILI SME TROCH PSOV !!!!“

Niektorí manažéri spoločnosti Starbucks očakávajú, že pracovníci, ktorí jazdia priamo cez vozidlo, budú mať malú reč

Starbucks jazdí cez zamestnanca s maskou Ronald Martinez / Getty Images

Ľudia radi jedia a pijú na miestach, kde sa cítia príjemne. Pre niektorých manažérov spoločnosti Starbucks to znamená, že zamestnanci sa správajú ku každému zákazníkovi tak, aby boli príjemnejší. aj keď sa to deje iba pomocou reproduktora Drive-Thru.

On Reddit , jeden zamestnanec, ktorý dlho pracoval na princípe drive-thru, uviedol, že ich manažér chce, aby sa zamestnanci „spojili“, aj keď „to znamená vynútiť si päťminútový nepríjemný rozhovor, ak sa čakacia doba zvýši.“ Ostatní pracovníci odpovedali sťažnosťami, že tento druh nepríjemného škádlenia ustupuje často do nepríjemného ticha, najmä skoro ráno.

Presne to, čo pozdrav pracovník používa, sa môže zmeniť. On Reddit , jeden zamestnanec Starbucks Drive-Thru poznamenal, že ich pozdrav je „Vitajte v Starbucks tohto mesta, čo pre vás môžeme dnes začať?“ Odpoveď na tento komentár poznamenala, že sa často vzdávajú pomenovania mesta, v ktorom sa nachádzajú, pretože „ak jazdíte autom a neviete, kde ste, a že ste sa dostali do Starbucks, mám pocit, že by ste nemali nejazdím. “ Je však potrebné poznamenať, že ostatní zamestnanci odpovedali, že až príliš často musia skutočne dávať ľuďom vedieť, že sú v Starbucks, a nie v neďalekom hamburgerovom kĺbe.

Pracovníci spoločnosti Starbucks, ktorí jazdia priamo do práce, tvrdia, že niektorí manažéri nemajú vždy chrbát

Auto v Starbucks jazdí cez Tim Boyle / Getty Images

V roku 2019 obletelo video prekliatie Reddit ukazujúci priameho zamestnanca, ktorý sa horlivo hádal so zákazníkom. Krik sa stupňoval, urážky sa hádzali a všetko vyvrcholilo, keď zákazník zasiahol zamestnanca. Keď bolo video zverejnené v r / Starbucks, odštartovalo komentáre sympatické pracovníkovi.

„Je to nepopulárny názor, ale korporácia zvyčajne nikdy nepomôže baristovi,“ jedna osoba komentoval . „Všetko sa týka uznania značky. Nezaujíma ich, kedy sú partneri týraní každý deň. “ Ešte komentár poznamenala, že sa zdá, že video videlo niekoho, kto už predtým zažil verbálne násilie zo strany zákazníka, a že pracovníčka zasiahla jej zlomový bod, pretože jej SM [správca scény] a / alebo DM [okresný manažér] ju nepodporili, keď nahlásila tohto zákazníka . “

kúsky steaku podľa ceny

Aj keď video ukazovalo extrémny príklad toho, čo sa môže stať medzi hrubými zákazníkmi a zamestnancami, ktorí sa správajú hrubo, kedykoľvek idú do práce, podľa niektorých pracovníkov vo vlákne Reddit predstavovalo väčší problém. „Hovorím to stále; spoločnosť sa nestará o zamestnancov, “ jedna osoba zverejnila príspevok . „Záleží im na peniazoch a na PR.“

Pracovníci spoločnosti Starbucks, ktorí jazdia priamo cez auto, môžu zákazníkom pomôcť spríjemniť deň

Starbucks priťahuje pozornosť zamestnancov Tim Boyle / Getty Images

Aj keď je nepopierateľné, že sú tu nejakí neznesiteľní a nároční zákazníci Starbucks, ktorí jazdia cez auto, je tiež pravda, že existujú zákazníci, ktorí sú pravým opakom. A priebojní zamestnanci majú šancu urobiť zákazníkom ten deň, keď to najviac potrebujú.

V Reddit príspevok s názvom „Ďakujem pracovníkovi, ktorý vám pomohol,“ vysvetlil jeden zákazník, ako stačila malá láskavosť. Plagát, ktorý bol tehotný a nedávno stratil obe zamestnania, bol uprostred podania žiadosti o nezamestnanosť. Plagát vtiahol do parkovacej súpravy a pohotovo upustil od kávy. Keď sa vrátila cez cestu pre ďalšiu objednávku, zamestnanec sa spýtal, ako jej plynie deň. Je zrejmé, že odpoveď nebola skvelá a pracovník odpovedal „aspoň teraz si dáte kávu!“ A keď sa zákazník pokúsil zaplatiť, pracovník povedal: „ó, hun, tento je na nás.“

„Viem, že vašou úlohou je robiť zákazníkov šťastnými a pravdepodobne o tom dni nepomyslela,“ napísal zákazník, „ale to vážne ovplyvnilo môj deň a vďaka tomu som sa cítil oveľa lepšie niekoho to zaujíma, čo i len trochu. “ Tiež dodali: „Vďaka VŠETKÝM z vás, ktorí robíte túto prácu [...], skutočne urobíte pre niektorých ľudí svet odlišných.“
Kategórie Ako Televízia Komiks