Celý svoj život ste oddeľovali vajíčka zle

oddelenie vajíčka

Naučiť sa správne oddeliť vajíčko je niečo podobné ako naučiť sa riadiť auto s radením tyčiniek. Použitie metódy škrupiny na škrupinu (prenášanie vajíčka tam a späť medzi rozdelenými polovicami škrupiny, kým nezostane iba žĺtok), môže byť rovnako neisté ako pokus o uvoľnenie spojky a zníženie tlaku plynu súčasne. bez zastavenia uprostred premávky. Ak sa váš žĺtok zlomí v dôsledku jeho manévrovania medzi ostrými, zubatými vaječnými škrupinami, výzva vykĺznuť vaječný bielok bez primiešaných kúskov zlatožltého žĺtka je napätým zážitkom.


Prečo nepovažovať malú poistku, ktorá by vám pripravila cestu? Tento trik na tri misky z Moje recepty vám poskytne jednoduchú metódu separácie vajec so zabudovanou bezpečnostnou sieťou, takže nehrozí riziko rozbitia vajec. Ak nejaké hľadáte creme brulee - hodné žĺtky, pomocou tohto triku oddeľte svoje vajcia a zmrazte bielky . Ak ste tesne po bielom, napríklad na pusinky alebo na oblohu vysoké suflé, tento trik zabezpečí dokonale šľahateľné vaječné bielko a môžete zmraziť žĺtky tiež.Vajcia oddeľte pomocou troch misiek

oddelenie vajíčka

Na začiatok budete potrebovať dve čisté ruky, tri čisté misky a toľko vajec, koľko chcete oddeliť. Začnite tým praskanie vajec na rovnom povrchu , ako vaša kuchynská linka. Ak to neurobíte, namiesto prasknutia vajec na bočnej strane misky, zabráňte tomu, aby sa akékoľvek chybné kúsky zlomenej škrupiny dostali do vašich vajec. Ďalej držte vajíčko v rukách nad miskou číslo jedna, zatlačte špičkami palcov do trhliny a otvorte škrupinu, aby vajíčko mohlo natiecť do ruky. Bielko nechajte medzi prstami vkĺznuť do misky. Zostane vám držať žĺtok, ktorý môžete nakvapkať do misky číslo dva.
Starostlivo skontrolujte vaječný bielok v miske číslo jeden a hľadajte rozliaty vaječný žĺtok - toto je vaša poistná zmluva. Ak je všetko jasné, nalejte vaječný bielok z misky číslo jedna do misky číslo tri. Táto tretia miska je vyhradená iba pre vaječné bielka bez primiešaných kúskov vaječných žĺtkov. Ak nájdete žĺtok zmiešaný s bielou v miske číslo jeden, nekombinujte ho so zvyškom v miske číslo tri. Podľa toho, koľko tam je žĺtka, by mohlo byť lepšie šetriť ho na použitie, ktoré nevyžaduje šľahanie.

Úspešné oddelenie vajec je kľúčom k nadýchaným bielkam

ušľahaný sneh z bielkov

Aby ste sa uistili, že váš vaječný bielok je vhodný na šľahanie (ak to chcete), venujte pozornosť žĺtku. Pionierska žena varuje, že akékoľvek množstvo tuku (t.j. vaječný žĺtok) zabráni bielkam dosiahnuť počas šľahania svoj plný objem. Vážne jedlo testoval túto teóriu zavedením rôznych množstiev vaječného žĺtka do vaječných bielkov pred ich šľahaním a výsledky zaznamenal.je steak a zatrasenie

Ukázalo sa, že jedna kvapka vaječného žĺtka zmiešaná s tromi veľkými bielkami im nebránila vo vytváraní mäkkých alebo tuhých vrcholov. Iba sa zvýšila doba šľahania o jednu až dve minúty. Keď sa však do rovnakého množstva bielkoviny primiešali tri kvapky vaječných žĺtkov, výsledkom niekoľkých minút šľahania bola iba mäkká vlhká pena; vrcholov všetkého druhu nebolo možné dosiahnuť. Aby ste správne oddelili svoje vajcia a vyhli sa vaječným bielkovám, ktoré sa nedajú šľahať, vyskúšajte túto metódu s 3 miskami.
Kategórie Tipy Recenzie Iné