Celý svoj život ste skladovali nesprávny zeler

Zeler na doske na krájanie

Vyzerá to, že zeler, ktorý je taký príjemný a chrumkavý, keď je čerstvý, dokáže vädnúť už za pár hodín. Podobne ako špargľa, ktorej predĺženú trvanlivosť môžete tiež dopriať, ak ju skladujete trochu inak, ako ste zvyknutí, sa však môžete postarať o to, aby si váš zeler zachoval chrumkavosť aj po vložení do chladničky jedným jednoduchým manévrom. .


Aj keď je lákavé vložiť svoj zeler do chladničky v igelitovom vrecku, v ktorom sa predával, je to čiastočne dôvod, prečo váš zeler vädne tak rýchlo. Podobne, ako keď nedozretý kúsok ovocia v papierovom vrecku spôsobí jeho dozretie (cez SF brána ), zapečatené plastové vrecko, v ktorom je zeler zabalený, zachytáva etylén, ktorý zelenina prirodzene produkuje, čo urýchľuje proces zrenia.Trik, ako zabrániť tomuto výskytu, je použiť na zabalenie zeleru iný typ látky: hliníkovú fóliu (via Jedlo52 ).
Tajná prísada pre predĺženie životnosti vášho zeleru

Nasekaný zeler v miske

Aj keď sa zdá, že je to rovnako nepreniknuteľné ako plast, hliníková fólia môže skutočne umožniť únik etylénu, čo zabráni rozkladu zeleru. Ak skladujete celé zelerové hlávky pevne zabalené v hliníku v alobalu, môžete si ich skutočne uchovať čerstvé kdekoľvek od dvoch týždňov do celého mesiaca. Vyžaduje to však trochu vyváženia, pretože chcete hliníkovú fóliu zabaliť dostatočne voľne, aby umožňovala únik etylénu, ale dostatočne tesne, aby udržiavala vlhkosť. Môže to vyžadovať niekoľko pokusov o správne nastavenie a jedným trikom je netesniť alebo zvlniť okraje. Samozrejme, že hliníková fólia v poslednej dobe vypadla z nemilosti, pretože to nie je produkt, ktorý je najšetrnejší k životnému prostrediu, ale ak ju môžete znova použiť na zabalenie niekoľkých kolies zeleru, nemusíte sa cítiť zle, pretože ju opakovane používate.

robia si priepusty zmrzlinové koláče