Zastarané obilniny na záchranu hacknite vašu špajzu práve teraz

 Miska kukuričných lupienkov Photoongraphy/Shutterstock Chase Shustack


Vstaň a zažiar, hore a na ne. Je tu ďalší deň a ako väčšina dní, aj vy chcete začať deň horúcou kávou a studenou miskou výživných zdravých cereálií. Vytiahnete škatuľu s kukuričnými lupienkami zo skrine, nakrájate na ňu banány, nalejete do nej ľadovo studené mlieko a... je zatuchnutá. Chrumkanie kukuričných lupienkov je teraz nahradené touto zvláštnou, žuvacou, takmer „mimo“ textúrou, ako keby ste jedli falošné cereálie namiesto skutočných. Ako začať deň.Zatuchnuté cereálie sú prekliatím každých raňajok prepečené vyprážané vajcia a ploché palacinky . To však neznamená, že zatuchnutá krabica cereálií nie je niečo, čo by malo vyjsť nazmar. Food Hacks navrhuje niekoľko spôsobov, ako spotrebovať staré cereálie, ako je ich drvenie na použitie ako kôrka na koláč alebo na domáce remeslá. Ree Drummond dokonca odporúča použiť drvené cereálie na obaľovanie kuracích pŕs na prípravu cereálnych kuracích krehkých jedál (prostredníctvom Food Network ). S tou škatuľkou starých kukuričných lupienkov môžete urobiť niekoľko vecí, takže by ste ich nemali hneď vyhadzovať.
Ale čo ak chcete vrátiť cereáliám ich obvyklú chrumkavú štruktúru? Existuje nejaký spôsob, ako môžete „oživiť“ staré cereálie a ušetriť pár dolárov na nákup krabice nových cereálií?

Vložte cereálie do rúry

 Rôzne raňajkové cereálie 5 sekúnd Studio/ShutterstockPravdepodobne ste nikdy predtým neuvažovali o „pečení“ obilnín, nehovoriac o tom, ako sa rúra podieľa na niečom, čo je potrebné urobiť doslova v troch krokoch. Ak však chcete ušetriť cereálie (a svoje peniaze), budete musieť cereálie vložiť do rúry, aby sa im vrátila ich čerstvosť z krabice.

Podľa instagramového profilu Show Vyriešený problém , ktorá mala video o spôsoboch, ako udržať cereálie dlhšie čerstvé, jednoduchým spôsobom, ako „oživiť“ chrumkavosť starých cereálií, je rozložiť cereálie na plech a vložiť ich do rúry na 300 stupňov. Nechajte cereálie v rúre 5 až 10 minút a potom ich nechajte vychladnúť a potom ich vložte späť do nádoby podľa vlastného výberu.Ako však rúra urobí vaše cereálie opäť chrumkavými? Ako Scientific American vysvetľuje, že potraviny ako obilniny zatuchnú, keď molekuly škrobu absorbujú vodu zo zdrojov, ako sú molekuly lepku alebo vlhkosť zo vzduchu. Keď molekuly škrobu „kryštalizujú“, jedlo sa stáva tuhým a mení sa jeho štruktúra. Zavedenie tepla pomáha rozbiť tieto molekuly škrobu a odstrániť túto vlhkosť.

prekvapivo, existuje podobná metóda, ktorá pomáha „revitalizovať“ zatuchnuté korenie vo vašej skrini. Aj keď sa niektoré zastarané položky nedajú zachrániť, vždy je dobré vedieť, ako udržať veci dlhšie čerstvé.